Zasłony

Przegląd zasłon i zasłon w małych oknach

Zasłony na małych oknach to nie tylko detal wnętrza, ale element dekoracyjny, który może uczynić pokój bardziej interesującym i wizualnym. Niewielkie rozmiary takich zasłon stają się prawdziwą atrakcją w całym projekcie.

W małych pomieszczeniach często znajdują się małe okna.

Projektowanie małych okien, opcje projektowe, przykłady

Mały rozmiar otworu okiennego pozwala pokazać maksymalną wyobraźnię i odwagę. Skromne parametry są świetną okazją do połączenia niezgodności, a wynik jest niezwykle kreatywny.

Właściciele starają się nie tylko pięknie zaaranżować otwory, ale także na ich koszt, aby zwiększyć przestrzeń pomieszczenia.

Na przykład styl „Zasłony babci”, znany z licznych książek i filmów, będzie stylowo ozdabiał małe okno w salonie lub okno w nowoczesnym wiejskim domu dla dzieci.

Dzięki odpowiedniemu podejściu możesz podnieść zasłony na małym oknie, które będzie się wyróżniało i wprowadzało piękno do wnętrza.

Głównym elementem tego projektu jest niezwykły gzyms. Może być wykonany ręcznie lub zakupiony w specjalistycznym sklepie.

A zasłona to solidne płótno ozdobione kokardkami z tej samej tkaniny.

Zasłony najlepiej wybiera się na podstawie ogólnego schematu kolorów.

Kolejny model - zasłony przesuwne. Tkaninę można dobrać inaczej: albo do dekoracji ścian i mebli, albo jako jasny akcent kontrastowego koloru.

Nie zaleca się używania zbyt ciemnych i ciemnych odcieni, a także bardzo jasnych.

W końcu zbliżą się nowoczesne modele zasłon, na przykład rzymskie lub rolowane. Odpowiednio dobrana kolorystyka zamieni najbardziej zwyczajne okno w perłę wnętrza.

Do tej pory istnieje wiele rodzajów zasłon do małych okien, które pomogą podkreślić okno i ozdobić całe pomieszczenie.

Jak zorganizować małe okna w prywatnym domu

Doświadczone gospodynie domowe starają się mieć przytulną atmosferę w domu, chcą wrócić do domu i cieszyć się komfortem własnego domu. Dotyczy to zwłaszcza domu na wsi. Jeśli prywatny dom służy jako miejsce do wypoczynku, każdy szczegół wnętrza powinien być przemyślany w najmniejszym szczególe. A zasłony nie są wyjątkiem.

Odpowiednia opcja dla małego okna.

Jeśli cechą charakterystyczną twojego domu są małe okna, to zasłony powinny być wybierane ze szczególną ostrożnością.

Ważnym czynnikiem jest prawidłowy dobór kolorowych zasłon, które powinny być zgodne z ogólnym stylem pomieszczenia.

Przede wszystkim uważnie rozważ materiał, z którego zostały wykonane. Tkaniny syntetyczne nie są najbardziej odpowiednią opcją. Naturalny (len, bawełna, jedwab) nie tylko będzie dobrze wyglądał na zewnątrz, ale również pomoże stworzyć przyjazną dla środowiska atmosferę.

Lepiej jest wybrać jasne kolory, a sama kurtyna powinna dobrze przechodzić przez światło słoneczne.

Opcjonalnie na zdjęciu jest projekt małego okna w kuchni w prywatnym domu według najprostszego modelu. Do zasłon wybrano tkaninę dwóch kolorów, ale nie ma ani jednego monotonnego płótna, ale zasłony wyglądają bardzo przytulnie.

Paleta kolorów zasłon uzupełnia drewniane ściany i dekorację sufitu.

Bardziej nowoczesna opcja prywatnego domu - drewniane żaluzje. Projekt doskonale uzupełnia ogólną koncepcję projektu i nie tylko spełnia swoją podstawową funkcję, ale służy również jako element dekoracyjny.

Uniwersalne odcienie zasłon w kuchni na małym oknie to biały, beżowy, piasek i krem.

Warianty tkanin, połączenie z wnętrzem

Małe okna różnią się między sobą nie tylko wielkością, ale także kształtem. Niestandardowe parametry wymagają specjalnej uwagi, a położenie względem sufitu i podłogi.

Przestrzegając prostych zasad, każdy kształt i rozmiar można zaprojektować skutecznie i praktycznie.

  • W większości przypadków do małych otworów okiennych wybierane są tkaniny monochromatyczne. Najlepiej to zrobić, jeśli nie chcesz, aby okno przyciągało wzrok odwiedzających.
  • Zaleca się nie stosować trójwymiarowych elementów dekoracyjnych: szczotek, teksturowanych lambrekinów, akcesoriów do karniszy i masywnych uchwytów do zasłon. Sprawią, że konstrukcja będzie cięższa i będzie wyglądać śmiesznie na skromnych zasłonach.
  • Małe okna „nie tolerują” zasłon na podłogę, taka długość jest po prostu nieodpowiednia.
  • Właściwy wybór gzymsu to połowa sukcesu. Okap powinien być większy niż otwór okienny, wtedy będzie bardziej wizualnie. Ponadto, na krawędziach okapu, umieść jasne detale: wystrój, akcesoria - wtedy przyciągną uwagę, a nie skromne parametry.
  • Unikaj złożonych struktur wielowarstwowych. Najbardziej odpowiednia opcja - rolety rzymskie lub rolety.

Jeśli pozwala na to styl wnętrza, użyj ich.

Przykłady kombinacji

Może nie ma potrzeby wieszania zasłon na małych oknach, aby „chronić” przed wzrokiem ciekawskich, co oznacza, że ​​można zrobić z prostego tiulu. Niezwykły kształt i draperia sprawią, że ten element wnętrza stanie się dziełem sztuki.

Dla małego okna najbardziej odpowiedni będzie lekki i przezroczysty materiał.

Przykład projektu małego tiulu okiennego o skromnym rozmiarze. Prosto i skutecznie. Jako dekor - satynowa tasiemka jako podstawa do mocowania w górnej części i dwóch satynowych wstążek, jako wykończenie modelu.

Nie zaleca się używania wełnianych, aksamitnych i innych gęstych tkanin.

Ciekawa decyzja projektowa. Zasłony klepsydrowe. Delikatny, delikatny odcień tiulu w środku szeroki warkocz dekoracyjny.

Płótno jest rozciągnięte z dwóch stron, a pośrodku jest zmontowane i związane wstążką, kokardkami lub tylko szmatką.

Jasne rozwiązanie: mała kurtyna do okna kuchennego lub małe okno w sypialni. Prosta konstrukcja, ale wygląda bardzo kreatywnie.

To ważne! Tiul i zasłony do niestandardowych opcji należy bardzo starannie łączyć. W przeciwnym razie model okaże się szorstki i uciążliwy.

Głównie zastosowanie jasnych pastelowych zasłon.

Opcja w stylu wiejskim. Wielobarwne zasłony o prostym kroju uzupełnia monotonny tiul. Opaski na zasłony wykonane są z tej samej tkaniny. Projekt jest niezwykle prosty, bez dodatkowych elementów dekoracyjnych.

Wygląda bardzo kreatywnie.

Jak wybrać zasłony, zasłony i tiul w jednym stylu dla prywatnego domu

Połączenie zasłon i tiulu nie jest łatwym zadaniem. Nawet jeśli pojedynczo gęste zasłony i nieważki tiul wyglądają stylowo i skutecznie, w „społeczeństwie” nawzajem mogą się albo zgubić, albo zacząć „kłócić się” między sobą. A jeśli mówimy o niestandardowym projektowaniu, sytuacja czasami się pogarsza.

Rustykalne zasłony wykonane są głównie z lnu, bawełny lub bawełny.

Zasady kombinacji nie zmieniają się.

  • Jeśli wolisz masowe tkaniny zasłonowe, tiul powinien być lekki i solidny.
  • Jeśli wolisz monochromatyczne i gładkie zasłony, możesz wybrać tiul z nadrukowanym wzorem, a nawet wielobarwnym.

Takie zasłony nie muszą być długie, wręcz przeciwnie, często preferują skrócone wersje.

Nawiasem mówiąc, nowoczesny design jest bardzo demokratyczny. Pozwala na pewne wolności. Na przykład w fotografii tiul znajduje się w drugiej warstwie. I bezpośrednio szkło jest chronione przez zwijane zasłony lub rolety.

Aby światło dostało się do kuchni w wystarczającej ilości, priorytetem jest krótka kurtyna, która przenosi promienie słoneczne.

Nawet pompatyczny klasyk wygląda na odpowiedni. Zwykłe zasłony i koronkowy tiul to wspaniałe połączenie.

Przykłady projektowania małych okien w prywatnym domu

Ciekawe rozwiązanie dla dwóch małych okien w pobliżu. Wygląd lustra wygląda kreatywnie.

Jeśli tapeta w kuchni ze zdjęciem, zasłona powinna być solidna i odwrotnie.

Kurtyna dwóch płócien z tym samym nadrukiem - wygodna i przytulna dekoracja w wiejskim domu.

Dzięki okapowi możesz wizualnie dodać kilka centymetrów do wysokości sufitu.

W tym przypadku uwagę przyciąga nie okno, ale zasłony brzoskwiniowe.

Opcja wygrana-wygrana uważana jest za kurtynę świetlną.

Jak widać, rozmiar okna nie stanowi problemu. Właściwe połączenie tkanin, właściwy wybór modelu i chęć stworzenia elementu kreatywnego pomogą „zabarwić” każdą decyzję projektową.

W rezultacie nawet mały pokój będzie bardzo przytulny i wygodny.

WIDEO: Zasłony do małych okien.

50 stylowych opcji na zasłony do małych okien:

Obejrzyj film: Kolorowy świat okien z PVC (Październik 2019).

Loading...