Zasłony

Opis przesuwnych zasłon plastikowych i szklanych do łazienki

Żaluzje do łazienki oprócz estetycznego piękna i praktycznych korzyści: nie pozwól, aby woda spłynęła na podłogę. Najpopularniejszymi materiałami, z których wykonane są zasłony, są szkło i plastik. Ich projekt jest najbardziej popularny, co wiąże się z wykorzystaniem produktu w formacie akordeonu, analogicznie do rolet. W dalszej części artykułu rozważane będą wszystkie rodzaje zasłon do łazienki, w tym zasłony pod przesuwaną wanną.

Przesuwna kurtyna zamienia zwykłą wannę w wygodną kabinę prysznicową

Żaluzje są idealne do małych łazienek

Plastikowe zasłony do łazienki

Ten materiał ma kilka zalet w porównaniu z podobnymi produktami ze szkła. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ich siłę i niezawodność: nawet przy silnym uderzeniu fizycznym zasłony pozostaną nienaruszone. Ponadto tworzywo sztuczne może zatrzymywać ciepło przez dłuższy czas. Pod względem wzornictwa wygląda znacznie bardziej naturalnie, gdy jest używany w wnętrzu pozaeuropejskim. Trochę głębiej w temacie.

Plastikowe kurtyny coupe są wielokrotnie tańsze niż odpowiedniki ze szkła

Siła

Nieświadomi zwykli ludzie mogą twierdzić, że tworzywo sztuczne nie jest trwałym materiałem: jakimkolwiek niezręcznym ruchem i daje pęknięcie, którego nie można naprawić niezauważalnie. Istnieje jednak szeroka gama rodzajów tworzyw sztucznych, które są bardziej odporne na uderzenia niż szkło. Materiał użyty do produkcji zasłon do łazienki - jeden z najtrwalszych rodzajów plastiku, który wytrzyma ciężar dorosłego człowieka.

Liczba klap przesuwnych wpływa na koszt i niezawodność systemu. Najlepszą opcją dla standardowej wanny są dwie stacjonarne przegrody po bokach i dwie przesuwne drzwi pośrodku.

Projekt

Opcje instalacji żaluzji plastikowych nie są tak liczne, co ogranicza różnorodność funkcjonalności ich stosowania. Ale ta wada łatwo pokrywa się z opcjami kolorów produktów. Ogromna gama kolorów, dzięki którym możliwe jest pokrycie materiału, pozwala na organiczne wejście do kurtyny w każdym możliwym wnętrzu. Dostępny również do zakupu przezroczystej zasłony do łazienki, która może przejść do łazienki, wykonanej w nowoczesnym stylu.

Przezroczysta plastikowa kurtyna przesuwna

Zasłona przedziałowa z matowym wykończeniem

Przesuwna kurtyna z tworzywa sztucznego z wzorem

Opcje profilu

Plastikowe zasłony do łazienki mogą być twarde i miękkie. Pierwsze przypominają szkło, drugie imitują podstawę tkaniny. W związku z tym są montowane na różne sposoby. Twarde zasłony często używają profilu na zawiasach, który przypomina drzwi pokoju. Zastosowano również przesuwne plastikowe zasłony do łazienki, składające się z dwóch segmentów. Składane zasłony do łazienki są używane z miękkim produktem, inaczej zwane są akordeonem.

Przy wyborze modelu lepiej jest preferować produkty z profilem aluminiowym, plastikowe prowadnice są szybko wymazywane i zaczynają „trzymać się”

Szklane zasłony do łazienki

Ten materiał ma również wiele zalet, które nie mają plastiku. Gdy szkło jest pokryte specjalną folią, staje się znacznie silniejsze niż tworzywo sztuczne, chroniąc produkt przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Ponadto szkło jest znacznie łatwiejsze do oczyszczenia z zanieczyszczeń za pomocą detergentów chemicznych. Plastik może zostać przez nie uszkodzony. Po zainstalowaniu szklanych zasłon Twoja wanna zamieni się w dużą wygodną kabinę prysznicową. Przeanalizujmy szczegółowo ten materiał.

Dobra kurtyna ma szklane krawędzie pokryte plastikowymi lub aluminiowymi listwami. Te ostatnie są droższe, ale służą dłużej

Siła

Jak już wspomniano, szklane zasłony mogą być pokryte folią, zwiększając ich trwałość. Ale co jeśli film nie jest sklejony? W tym przypadku materiał staje się bardzo podatny na uszkodzenia fizyczne, w szczególności zadrapania, a przy silnym uderzeniu może pęknąć.

Modele wysokiej jakości wykonane są z ochronną folią ze szkła hartowanego o nazwie triplex.

Wysokiej jakości okucia z chromowaniem - kolejny znak jakości produktów.

Projekt

Istnieje kilka opcji kolorystycznych dla szklanych zasłon i musisz wziąć pod uwagę, że wszystkie kolory będą tylko rodzajem filtra kolorów, a produkt pozostanie przezroczysty. Możesz wykonać zasłonę, która nie przenosi światła tylko podczas klejenia folii ochronnej, aby włączyć taką zasłonę we wnętrzu łazienki, będziesz musiał bardzo dużo majstrować.

Szklane zasłony często mają matowe wykończenie.

Opcje profilu

Tutaj wszystkie odmiany są ograniczone do tego samego zestawu typów, co plastikowe żaluzje. Jedyną różnicą są składane zasłony, które w tej wersji są bardziej jak rolety okienne. Dla reszty nie ma różnicy.

Rolkowy system przesuwny - najbardziej niezawodny na szklane zasłony

Lepiej, jeśli rama kurtyny będzie z profili aluminiowych

Żaluzje-harmonijki

Ten typ kurtyny rozprzestrzenił się w całym kraju odpowiednio podczas ZSRR, właściwe byłoby rozważenie tego typu projektu. Różni się on od wszystkich innych niskich cen (warto wziąć pod uwagę, że dotyczy to tylko miękkich plastikowych zasłon) i łatwości instalacji.

Akordeon szklany

Szklana żaluzja z aluminiową ramą

Mechanizm działania składanych zasłon jest niezwykle prosty w wersji z tworzywa sztucznego. Płótno jest zamontowane na okapie, zainstalowane nad łazienką, i jest używane w taki sam sposób jak zasłony okienne.

Łatwa składana przegroda z tworzywa sztucznego

Ze szkłem nieco bardziej skomplikowanym, zasada działania tutaj kopiuje żaluzje poziome. Konstrukcja jest dość skomplikowana, a nieostrożne obchodzenie się z nią jest podatne na pękanie.

Akordeon jest często używany do kąpieli o nieregularnym kształcie.

Ogólnie rzecz biorąc, ten rodzaj zasłony nie wyróżnia się trwałością, ale ta wada cicho kompensuje jego niski koszt.

Zastosowanie zasłon do łazienki w różnych wnętrzach

Różne warianty zasłon nadają się tylko do niektórych rodzajów wnętrz. Biorąc pod uwagę podobieństwo twardych plastikowych zasłon do szkła i ich niski koszt, bardziej wskazane byłoby demontaż opcji wewnętrznych na produkty z tworzyw sztucznych.

  • Przezroczyste zasłony są najbardziej odpowiednie do nowoczesnego, surowego wnętrza łazienki. Będą organicznie pasować do wnętrza pokoju, nie wyróżniając się na tle ogólnym.

    Nowoczesny design łazienki łączy w sobie piękno, praktyczność i wygodę.

  • Miękkie zasłony ze specjalnym wzorem, który uzupełnia przestrzeń pomieszczenia, mogą zbliżyć się do jaśniejszej wersji projektu.

    Rysowanie na zasłonie powinno pasować do ogólnego wnętrza, można zamówić drukowanie swojego obrazu

  • Jeśli twoja łazienka jest wykonana w stylu azjatyckim, powinieneś spróbować użyć kolorowej ramy zasłon, wykonanej w autentycznym, prostym stylu. Najczęściej do tych celów stosuje się kolor brązu.

    W stylu orientalnym typowe jest stosowanie drewnianych wanien.

Jeśli nie wiesz, które zasłony wybrać, możesz skonsultować się z projektantem lub poszukać podobnych łazienek w Internecie. W sumie istnieje wiele różnych opcji projektowych, więc nie bój się eksperymentować i tworzyć coś nowego.

Film na temat instalacji plastikowej kurtyny

Zdjęcie: Przesuwane żaluzje w łazience

Obejrzyj film: Montaż drzwi przesuwanych. Jak wykonać. Leroy Merlin (Grudzień 2019).

Loading...