Inne

Jak uszyć pudełko lalek własnymi rękami?

Szkatułki są idealnym rozwiązaniem do przechowywania biżuterii lub kosmetyków. Aby było to niezwykłe, zorganizujemy małą klasę mistrzowską dotyczącą robienia lalek z różnych materiałów własnymi rękami.

Widząc tak piękną i niezwykłą rzecz w swoim salonie lub sypialni, wszyscy goście będą po prostu zazdrośni.

Każdy będzie chciał wiedzieć, gdzie znaleziono taki wyłącznik.

Pudełko z biżuterią

Skrzynka Barbie własnymi rękami nie jest trudna do zrobienia. Zasada polega na wytwarzaniu pojemników do przechowywania - pudełek. Jest wykonany z dowolnego materiału, który może się skleić. Są one dodatkowo pokryte tkaninami: aksamit, szyfon, koronka, wstążki i wiele innych. Gotowa powłoka jest ozdobiona różnymi elementami: koralikami, guzikami, cyrkoniami i błyskotkami.

Możesz sam stworzyć takie piękno, jeśli masz wolny czas i pragnienie.

Sama Barbie zostanie zamontowana na okładce, ale bez nóg. Jej spódnica - to jest pudełko, które się robi. Piękne i eleganckie opcje wyglądu z ubraniami z różnych epok. Są to bufiaste spódnice, koronki, gorsety, kapelusze i biżuteria.

Istnieje wiele opcji tworzenia pudełka dla lalek.

Wygląd zależy od wyobraźni mistrza.

To ważne! Nie musisz kupować gotowej sukienki dla lalki. Podczas produkcji trumien ubrania Barbie są produkowane niezależnie.

Co musisz zabrać do pracy?

Głównym materiałem do pudełka z kanzashi typu „zrób to sam” jest lalka. Możesz wziąć Barbie, której nogi są złamane, w trakcie szycia nadal muszą je usunąć. Będzie wygodniej pracować z plastikową zabawką. Możesz więc zdjąć ręce i tułów, zwracając uwagę na szczegóły w produkcji.

Podstawowym elementem każdego pudełka będzie lalka.

Do podstawy pudełka weź wiadro z majonezem, butelką lub innymi pojemnikami. Od nich zależy od wielkości przyszłego produktu. Aby uzyskać ścisłe połączenie między częściami, podnieś wysokiej jakości klej. Lepiej wziąć pręty kleju z pistoletem. Rezultatem jest trwała i trwała trumna.

Tworzenie - kwestia mistrzów fantasy.

Biorą też nożyczki, igłę i nitkę, nóż i markery do oznaczania rozmiarów. Jeśli chodzi o dekorację pudełka, wszystko zależy od pomysłów mistrza. Mogą one obejmować następujące materiały:

 • taśmy;
 • koronki;
 • syntetyczny winterizer;
 • różne tkaniny, na przykład atlas;
 • organza;
 • elementy dekoracyjne (brokat, koraliki, guziki itp.).

Z reguły trumny są ozdobione w postaci bujnych spódnic, ozdobionych wstążkami, koronką, warkoczem, koralikami, koralikami.

Akrobatyka będzie dodatkiem kwiatów kanzashi do wystroju sukienki.

Szkatułka ze złomu

Aby zrobić piękne pudełko lalek Barbie, musisz przygotować miejsce pracy. Przydziel stół do pracy i zapewnij sobie wszystkie niezbędne materiały. Rozważmy teraz algorytm stopniowy do tworzenia pudełka z wiadra.

Nie jest wstydem dać takie pudełko z lalkami znajomym na wakacje.

 1. Weź dowolne wiadro średniej wielkości, na przykład spod majonezu. Wnętrze pasty miękką szmatką lub wacikiem, aby nie popsuć przyszłej zawartości. Część zewnętrzna pokryta jest tkaniną wybranego koloru.
 2. Pokrywa z wiadra służy do przymocowania na niej lalki. Nogi Barbie są odcięte i przyklejone do pokrywy za pomocą pistoletu do klejenia.
 3. Spódnica wykonana jest z gumy piankowej, długość kaptura ochronnego. Górna część gumowej pianki przymocowana jest do talii poczwarki, tworząc górę sukienki. Wytnij wymaganą ilość materiału i zszyj przedmiot.
 4. Aby zamknąć dziurę pod lalką, weź mały kawałek kartonu i owinąć go tą samą ściereczką, co spódnica dziewczyny. Następnie przymocuj gotowy element do dolnej części gotowej okładki.
 5. Ostatni etap polega na przymocowaniu pokrywy do podstawy pudełka. Mogą być szyte gładkimi nitkami i szyte koralikami.

Stworzenie pudełka na lalki własnymi rękami jest łatwe i niezbyt pracochłonne.

Spódnica ozdobiona jest koronkowymi wstążkami lub innym materiałem.

Zwróć uwagę! Jeśli poczwarki wykonane są z przewracającą się talią, należy je naprawić. Więc trumna będzie bardziej praktyczna i będzie trwać dłużej.

Piękny design sprawi, że gotowy produkt będzie wyglądał drogo i vintage.

Teraz możesz bezpiecznie zacząć dekorować. Podstawa produktu ozdobiona jest koronką, uzupełniając spódnicę księżniczki. Możesz szyć rękawiczki do rąk dziewczyny, aby dopasować kolor sukni i dodać mały łuk do tyłu. Mistrzowie splatają eleganckie fryzury Barbie i zakładają własne czapki. To piękne pudełko do przechowywania biżuterii.

Gotowy produkt pokaże, ile pracy zainwestował w niego mistrz, a zatem będzie znacznie bardziej wartościowy.

To bardzo ciężka praca, ale pozwoli ci stworzyć unikalny produkt na najwyższym poziomie.

Robić pudełko na lalkę z butelki

Aby nie wyrzucać zużytych butelek, możesz własnoręcznie zrobić domowe pudełko od lalki Barbie. Ta idea robótek ręcznych jest jeszcze łatwiejsza niż praca z wiadrem. Weź butelkę i pokrój ją na dwie części. Dolna jest podstawą zbiornika, a górna jest pokrywą, na której będzie przymocowana lalka.

Pudełka na lalki są tak piękne, że czasami z niektórych zdjęć po prostu nie odrywają wzroku.

Barbie bez nóg przykleja się do szyjki butelki, mocując talię klejem. Sama butelka jest pokryta kawałkiem materiału, który będzie początkiem sukni. Pojemność trumny jest dopracowana wewnątrz gumą piankową lub bawełną, dzięki czemu wnętrze jest miękkie. Na zewnątrz wszystko jest również przyklejone szmatką.

Mistrzowie z całego świata robili takie szkatułki dla dworskich pań, a teraz bezrękawniki będą mogły samodzielnie tworzyć własne arcydzieła.

Ze względu na dużą i puszystą spódnicę lalki wyglądają luksusowo i bardzo elegancko.

Teraz przejdź do etapu dekoracji. Tutaj możesz włączyć fantazję i zastosować różnego rodzaju elementy dekoracyjne. Koronka jest przyklejona do spodu spódnicy. Aby pięknie pokonać talię, zawiąż łuk małą taśmą. Oddzielnie szyć kapelusz, być może dodając małe ozdobne pióro.

To może być wspaniały pomysł na prezent.

Technika tworzenia biżuterii Kanzashi

Technika kanzashi to cała sztuka wynaleziona w Japonii. Obejmuje proces origami, ale przy użyciu jedwabiu. Podstawą tej techniki jest składanie trójkątów z poszczególnych cięć tkaniny. Pudełka na lalki w stylu kanzashi zyskają nowe życie.

Wygląda jak zwykła lalka Barbie w bujnej sukience, ale niewielu zgadnie, że to rzeczywiście skarb.

Ta mała szkatułka na małe rzeczy spodoba się nie tylko Twojemu dziecku.

Aby wykonać elementy dekoracyjne dla Barbie przy użyciu techniki kanzashi, potrzebujesz niewielkiej ilości tkaniny, nożyczek, kleju i nici za pomocą igły. Jedwabne kwiaty wyglądają najlepiej. Na przykład zrobimy MC, aby zrobić kwiat z okrągłymi płatkami.

Eleganckie pudełko na drobiazgi można wykonać z wstążek kanzashi.

Składamy na pół tnącą tkaninę. Złóż rogi do dołu, aby uzyskać romb. Obróć blankiet do góry nogami, a kąty do środka diamentu. Złóż go na pół. Następnie wyprostuj płatek, trzymając zakręt.

Jest to bardzo proste do opanowania, każdy początkujący wykwalifikowany pracownik sobie poradzi.

Seamy jest traktowany klejem, łącząc narożniki ze sobą. Nadmiar materiału należy przyciąć, aby kwiat wyglądał schludnie. Zrób kilka z tych płatków. Ostatni etap - połączenie płatków w pojedynczy kwiat.

Taka ozdoba jest dodawana do spódnicy, kapelusza lub paska lalki.

Wniosek

Pudełko na lalki stanie się prawdziwą dekoracją domu i niezbędnym narzędziem do przechowywania biżuterii. Technika kanzashi pozwala na wykonanie niezwykłych dekoracji na pudełku Barbie w domu własnymi rękami.

Od wykwalifikowanych pracowników potrzeba tylko wolnego czasu, pożądania i wyobraźni.

WIDEO: Lalka - pudełko. Pomysły projektowe.

50 opcji dla lalek wykonanych ręcznie:

Obejrzyj film: Kobieta przypadkiem skleja sobie powieki klejem "super glue" (Styczeń 2020).

Loading...