Poduszki

Poduszki na szyję

Jest bardzo ciekawa i praktyczna rzecz - poduszka na szyję. Dla miłośników długodystansowych podróży samochodem ten produkt jest niezbędnym znaleziskiem. Ale nie trzeba być kierowcą ciężarówki, żeby pozwolić sobie na takie przejęcie. Pracownicy biura, których dzień spędza w ciasnym biurze przy biurku, kupują ten produkt jeden po drugim. I nie bez powodu. Przecież poduszka zaprojektowana na szyję trzy razy zmniejsza zmęczenie. Ponadto istnieją specjalne urządzenia medyczne, które przepisuje lekarz prowadzący. Jeśli nie masz jeszcze tak wspaniałego akcesorium, radzimy przeczytać ten artykuł szczegółowo.

Ta poduszka „podkowa” szczelnie owija szyję za i od boków, mocując głowę w jej naturalnej pozycji

Co to są poduszki na sprzedaż?

Różne poduszki na szyję są wykorzystywane do zaspokojenia różnych potrzeb. Na przykład jedna osoba musi kupić wygodny dodatek do podróży długodystansowych samochodem lub autobusem. Drugi z pewnością będzie musiał zapewnić komfortowy sen. Trzeci to ogólnie: lekarz przepisał terapię poduszką ortopedyczną. Aby zapewnić spełnienie potrzeb we wszystkich trzech przypadkach, sprzedawane produkty są różne.

Ale jakie kryteria różnią się główkami karku?

 1. Do miejsca przeznaczenia. Są ortopedyczne, piesze i zwykłe poduszki szyjne.

  Rodzaje poduszek ortopedycznych zgodnie z przeznaczeniem

 2. Zgodnie z formularzem. Cel produktu, jak również charakter jego zastosowania decyduje o kształcie.

  Rodzaje poduszek ortopedycznych w formie

 3. Według powłoki produkcyjnej materiału. Produkty krawieckie mogą być wykonane z naturalnych tkanin iz tworzyw sztucznych. Tutaj materiał jest również określony przez cel i charakter użytkowania.

  Naperniki na poduszkach mogą pochodzić z różnych materiałów, w zależności od miejsca przeznaczenia

 4. Zgodnie z materiałem wypełniającym. Ten parametr jest najważniejszy, ponieważ określa specyficzny cel produktu.

  Ortopedyczne wypełniacze poduszkowe

 5. Konstrukcja zewnętrznej powłoki. Różne kolory i dodatkowe dekoracje produktu mogą być w harmonii z wysoką funkcjonalnością produktu ortopedycznego. Również kolor można dobrać do wystroju mieszkania.

  Jasne poduszki ortopedyczne dla dzieci w stylu morskim

 6. Zgodnie z formularzem. Dla dzieci dużą rolę odgrywają różne formy pościeli. Stylizowane na bohaterów kreskówek Disneya, różne zwierzęta, poduszki na szyję są używane z powodzeniem.

Poduszka z wizerunkiem zwierzęcia zadowoli dziecko i zapewni dobry nastrój

Co ma sprawdzone produkty na poduszki? Istnieje kilka odpowiedzi jednocześnie:

 • użyteczność;
 • kompaktowa podróż;
 • praktyczność;
 • właściwości profilaktyczne i terapeutyczne.

Biorąc ze sobą taką poduszkę podkową podczas długiej podróży, możesz z radością spędzić cały czas podróżując: od przyjemnych opłat po wakacje, a kończąc na długiej drodze do domu.

Zaletą takiej poduszki jest anatomiczny kształt modelu.

Dla ludzi umysłowej pracy, którzy spędzają cały dzień przy biurku, a wieczorem nie gardzą czytać fikcji w domowej atmosferze, ortopedyczna poduszka na szyję jest jedynym ratunkiem przed zbliżającym się osteochondrozą kręgosłupa szyjnego.

Obroża może być przydatna tylko wtedy, gdy musisz spać w pozycji siedzącej.

Ale jakie formy produktów są sprzedawane w wyspecjalizowanych sklepach.

 1. Klasyczny prostokątny (kwadratowy) kształt.
 2. Uformuj wałek lub kość.
 3. Kołnierz szyjny (wspomniana powyżej podkowa).
 4. W postaci pasa samochodowego („TravelRest” producenta).
 5. W formie przypominającej rosyjską literę „G” (producent: „J Pillow”).

Anatomiczne poduszki są jak zwykle prostokątne, a specjalne ergonomiczne

Każdy rodzaj formularza jest używany w różnych sytuacjach. Koszt każdego gatunku jest w dużej mierze zależny od materiału, z którego wykonany jest wypełniacz, co zostanie szczegółowo omówione w następnym rozdziale.

Jaki wypełniacz jest używany do poduszek?

W takim przypadku należy stosować tylko specjalne materiały, które mają wystarczającą elastyczność i efekt „pamięci kształtu” - lateksu, pianki ortopedycznej lub specjalnego żelu chłodzącego.

Aby zaspokoić wszelkie potrzeby, a także dostosować się do fizjologii każdej osoby, producenci poduszek na szyję wytwarzani z naturalnych wypełniaczy i tworzyw sztucznych.

Dobrze znany puch gęsi i piórko odeszły w przeszłość dzięki zastosowaniu nowoczesnych syntetycznych substytutów. We wszystkich kluczowych parametrach takie wypełniacze są wielokrotnie większe niż podkładki radzieckie.

Wypełnienia syntetyczne obejmują:

 • komfort;
 • pianka polistyrenowa;
 • syntetyczny winterizer;
 • holofiber;
 • baza żelu;
 • spieniona pianka poliuretanowa.

Comforel, jak również holofiber, są używane do zapobiegania kręgosłupowi szyjkowemu małych dzieci. Ze względu na hipoalergiczność agregatu i brak przeciwwskazań do stosowania u noworodków, ta pościel zyskała dużą popularność.

Syntetyczna kołdra wypełniająca jest dobrze umyta, szybko schnie, jest hipoalergiczna, trwała, antystatyczna

Zgodnie z podobnymi cechami, syntetyczny winterizer jest używany jako wypełniacz do podkładek dla dzieci. Nie powoduje reakcji alergicznych, a także jako komfort i holofiber, doskonale toleruje pranie.

Elastyczny i zimowy syntetyczny zimizer ma niewielką wagę gotowych produktów i dobrze przywraca kształt

Spieniony polistyren jest elastycznym wypełniaczem odpowiednim do zabiegów ortopedycznych. Wysoki stopień zachowania oryginalnej formy pozwolił zmaksymalizować efekt terapeutyczny u ludzi. Polistyren spieniony jest wykonany jako poduszka antystresowa, która jest wypełniona małymi kulkami, które zapewniają efekt masażu dla szyi.

Ekspandowany polistyren - uniwersalny wypełniacz do poduszek, zabawek, antystresowych, poduszek dla kobiet w ciąży

Nowością wśród akcesoriów ortopedycznych do kręgosłupa szyjnego są wypełnione helem poduszki. Ten materiał jest nieco gęstszy niż woda, więc jest idealny dla środków terapeutycznych. Dodatkową zaletą jest niska przewodność cieplna, aw rezultacie chłodzenie latem. Ale taki wypełniacz nieuchronnie wpływa na cenę.

Innowacyjny materiał Ecogel jako wypełniacz do drogich poduszek

Pianka poliuretanowa ma miękką strukturę. Wpływa to na dalsze zachowanie: produkt otrzymuje pamięć anatomiczną, ponieważ powrót do jego pierwotnej postaci następuje z małą prędkością. Pianka poliuretanowa nie wchłania wody i zapachów, więc nie trzeba się tutaj myć. Dla celów ortopedycznych taki wypełniacz jest świetnym znaleziskiem.

Pianka poliuretanowa jest jednym z najczęściej stosowanych wypełniaczy do poduszek ortopedycznych.

Często w celach turystycznych są poduszki powietrzne na szyję. Wierzch akcesoriów jest wykonany z tworzywa sztucznego. Wewnątrz znajduje się wnęka wypełniona powietrzem. Ten typ jest wygodny w użyciu dla lotów, ponieważ jesteś w stosunkowo krótkim czasie w powietrzu i nie ma zbyt wiele miejsca w torbie.

Zagłówek poduszki powietrznej do lotów

Kruszywa naturalne

Wykonana poduszka ortopedyczna z naturalnego wypełniacza - akcesorium jest znacznie ciekawsze niż syntetyczne. Można to wyjaśnić w następujący sposób: naturalne, naturalne składniki są zróżnicowane na swój sposób:

 • struktura;
 • pochodzenie;
 • skuteczne i lecznicze właściwości.

Ale jaki rodzaj wypełniacza stosuje się do różnych pastelowych akcesoriów ortopedycznych wykonanych z naturalnych włókien.

 1. Bawełna i jedwab.
 2. Trzcina bambusowa i wodorosty.
 3. Włosie końskie i sierść zwierzęca (w szczególności owca).
 4. Baza lateksowa.
 5. Naturalne zioła.

Każdy symbol zastępczy ma swoje unikalne i interesujące właściwości. Ta lista jest w stanie zaspokoić najbardziej niezwykłe ludzkie zachcianki. Na przykład wstępnie wysuszone zioła leśne mają doskonały efekt leczniczy dzięki wyemitowanym ekstraktom. A łuska gryki radzi sobie z masażem. Oczywiście żywotność takiego „leku” jest ograniczona, ponieważ nie można go myć. Ale radość z użytkowania będzie zbyt wysoka.

Spośród wszystkich wymienionych wypełniaczy, tylko lateks i, w mniejszym stopniu, włókno bambusowe będą odpowiednie dla elastycznej wkładki ortopedycznej.

Bambusowe poduszki ortopedyczne podtrzymują kręgosłup we właściwej pozycji, dzięki czemu są odpowiednie dla osób śpiących na boku

Baza lateksowa jest otrzymywana przez przetwarzanie soku z roślin. Dlatego ten komponent jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny. Ponadto, dzięki obróbce cieplnej podczas produkcji, konsystencja jest całkowicie dezynfekowana. Rezultatem jest hipoalergiczny materiał odporny na wilgoć zewnętrzną.

Poduszki lateksowe mają szeroki zakres kształtów i rozmiarów.

Zalety lateksu w porównaniu z innymi dodatkami naturalnymi to:

 • łatwość opieki (można prać w pralce);
 • elastyczna podstawa, idealna do celów ortopedycznych;
 • pamięć anatomiczna;
 • trwałość

Pozostałe kruszywa (sierść zwierzęca, włosie końskie, gryka itp.) Są stosowane w niektórych przypadkach, gdy wymagany jest pewien efekt terapeutyczny.

Jak wybrać poduszkę?

Poduszka - najważniejszy element pościeli

Po przybyciu do sklepu z pastelowymi tkaninami nie można od razu kupić pierwszego modelu. Jeśli mówimy o akcesoriach ortopedycznych, należy wziąć pod uwagę następujące parametry:

 • indywidualne cechy fizjologiczne;
 • odległość od ramion do głowy;

  Szerokość barku od boku szyi do stawu barkowego jest odległością, która wskazuje wysokość rolki ortopedycznej do spania na boku

 • przeznaczenie akcesoriów;
 • szacowany czas użycia.

Najważniejszym wskaźnikiem jest spotkanie. Na przykład poduszka-rolka lub standardowy produkt ortopedyczny jest idealny do codziennego snu. Te dwa typy promują dobry sen:

 • strona;
 • z powrotem;
 • żołądek.

Poduszka do spania na boku, plecach i brzuchu

Ale podkowa nadaje się tylko do spania na plecach, a także podczas długich podróży. Niektóre modele mają dodatkową kieszeń na odtwarzacz przenośny. A obecność pasków pozwala ustalić rozmiar akcesoriów dla każdej osoby.

Zaletą takiej poduszki jest anatomiczny kształt modelu.

Każda osoba ma indywidualne parametry, więc grubość produkowanych podkładek jednego modelu ma kilka wariantów. Standardowa wartość to 10 centymetrów. Na indywidualne zamówienie można odebrać praktycznie dowolne rozmiary.

Robić poduszkę własnymi rękami

Aby zrobić poduszkę ortopedyczną własnymi rękami, będziesz potrzebować:

 • dwa kawałki tkaniny bawełnianej lub polarowej (lub syntetycznej), o wymiarach 50 * 50 centymetrów;
 • sznurki, igły, szpilki i naparstki;
 • materiał do napełniania (stare skrawki tkanin, trawa, gryka itp.);
 • nożyczki, karton lub papier;
 • ołówek.

Przy pomocy kartonu i ołówka należy wykonać wzory (szablon). Po nałożeniu formy na kartonie, nożyczki wykonują cięcia. Ponadto, zgodnie z tymi wzorami, kawałki tkaniny są cięte z marginesem (naddatkiem) do szycia.

Zrób prostokątny wzór i zszyj zamek.

Po przecięciu tkaniny powstałe części są układane jedna na drugiej i zszywane. Z jednej strony konieczne jest pozostawienie niewydmuchanej krawędzi 5-7 centymetrów. Po zszyciu muszlę należy obrócić do przodu.

Rozciągamy przedmiot wzdłuż obwodu, odwracamy go i wypełniamy wypełniaczem

Jak można się domyślić, wypełniacz jest wstawiany w pozostałą nieusieciowaną szczelinę, po czym produkt jest całkowicie zszyty.

Zrób własną poduszkę dla dziecka. Używaj kolorowych tkanin i nici, a także elementów dekoracyjnych. Twoje dziecko będzie usatysfakcjonowane.

Zagłówek poduszki do podróżowania z rękami gotowymi

Bądź z nami kreatywny!

Wideo: Poduszka zagłówka na szyi

Obejrzyj film: Bóle szyi podczas spania? Poradnik wyboru poduszki profilowanej! (Grudzień 2019).

Loading...