Tekstylia

Jak umyć koc z sinteponu w pralce

Koce okresowo wymagają prania, a jeśli są wypełnione poliestrowym wypełnieniem, będą działać samodzielnie w pralce. Podczas procedury ważne jest przestrzeganie wielu zasad, które zapobiegają uszkodzeniom rzeczy. Błędy podczas prania mogą sprawić, że produkt nie nadaje się do dalszego użycia.

Prać w pralce nie ma absolutnie żadnego wpływu na fakturę koca, ale powinieneś znać etykietę i instrukcje czyszczenia.

Cechy syntetycznego zimera ważne podczas czyszczenia

Koc z poliestru wyściełanego jest lekki, obszerny i dobrze zatrzymuje ciepło, ale dzięki swojej strukturze pochłania dużo kurzu i potu, dlatego wymaga regularnego prania

W pielęgnacji syntetyczny zimizer jest bezpretensjonalny i absolutnie nie boi się wody. Jeśli to konieczne, można go pozostawić przez dłuższy czas w zimnej wodzie. Z gorącej wody wypełniacz może łatwo ulec pogorszeniu.

Symbole do pielęgnacji produktów

Wpływ agresywnych detergentów chemicznych i stosowanie przędzenia ma również negatywny wpływ na materiał. W przypadku mycia rąk niemożliwe jest silne drażnienie wypełniacza, naruszając jego strukturę, w przeciwnym razie rzecz straci swoją jakość i stanie się nieprzydatna do użytku.

Etykiety na etykietach, które mówią, jak właściwie dbać o produkt

Cechy mycia w samochodzie

Tryby prania, które można wykorzystać do prania koców

W samochodzie można umyć koc wypełniony poliestrowym wypełnieniem, ale tylko wtedy, gdy jest mały lub gdy dopuszczalne jest obciążenie bębna powyżej 6 kg. Wynika to z faktu, że łatwo się zmoczyć, jest znacznie ważony przez absorbowanie wody. W tym przypadku, w standardowej maszynie, bęben jest przeładowany i niesymetryczny w większości przypadków, dzięki czemu sprzęt pęka.

Koc należy umieścić w pralce, aby w bębnie było jeszcze trochę miejsca - pozwoli to na lepsze pranie.

Przeprowadzenie czyszczenia pościeli w samochodzie jest możliwe tylko wtedy, gdy sprzęt jest przeznaczony do ładowania dużych rzeczy. Gdy producent zezwoli na to, pralka jest zaprojektowana na ciężar i wilgotną zawartość bębna. Prędkość obrotowa jest wybierana od 200 do 300 obrotów.

Wybór prędkości obrotowej pralki bębnowej podczas cyklu wirowania

Zakręcanie w pralce i suszenie jest tam zabronione. Takie środki, wygodne dla innych rzeczy, sprawią, że produkt będzie bezużyteczny. Koc z syntetycznym wypełniaczem należy opróżnić po wyjęciu z bębna.

W maszynie zabronione jest wirowanie i suszenie maszyn

Instrukcje prania krok po kroku

Pojemnik na proszek jest wymywany z pozostałości detergentów. Podczas czyszczenia koca nie można używać zwykłego proszku do prania. W komorze na płynny detergent wlej specjalną kompozycję, która została zaprojektowana specjalnie do rzeczy z syntetycznym wypełnieniem.

Umyj koc powinien wziąć pod uwagę zalecenia dotyczące pielęgnacji materiału, z którego jest wykonany

Zszyj plamy przed praniem głównym odpowiednim odplamiaczem lub mydłem

Tylko pełna pościel może być czyszczona. Nawet jeśli zostaną znalezione małe dziury, muszą być zszyte. Bez tego włókna poliestru wypełniającego mogą się wyłamać i spowodować uszkodzenie sprzętu.

Przed rozpoczęciem prania należy zapewnić integralność pokrowca, w przeciwnym razie materiał może puchnąć, zapchać filtry, w niektórych miejscach nosić

Dalsze działania powinny być następujące:

 • składając produkt kilka razy, a następnie przekręcając go w rurkę;

  Aby prawidłowo załadować koc do bębna, należy go zwinąć w rolkę.

 • włożenie prawidłowo zwiniętego przedmiotu do bębna;

  Do prania koców zaleca się stosowanie płynnych (a zwłaszcza żelowych) koncentratów z enzymami.

  Rodzaje żeli i proszków do prania koców luzem

 • ustawienie trybu prania, który powinien mieć temperaturę nie większą niż 40 stopni, powolny obrót bębna i wyeliminować wirowanie i suszenie;

  Aby utrzymać jakość, nie przekraczaj temperatury prania podanej na etykiecie na kocu.

  Przed praniem można umieścić 2-3 bębny tenisowe lub specjalne gumowe kulki, które w tym procesie nie pozwolą na wypełnienie wypełniacza

 • Ustawianie trybu podwójnego płukania, jeśli występuje.

  Super płukanie bez wirowania doskonale wypłukuje resztki detergentu

Natychmiast po zakończeniu całego procesu nie jest konieczne usuwanie całkowicie mokrej pościeli. Powinien być pozostawiony na godzinę w samochodzie. Wysuszenie przedmiotu stanie się o wiele łatwiejsze, ponieważ w tym czasie większość wody będzie miała czas na odpływ. Podczas tego procesu, gdy czysty produkt znajduje się w bębnie, drzwi maszyny muszą być otwarte. Pozwoli to uniknąć pojawienia się stęchłego zapachu.

Czyszczenie pościeli, wypełnionej poliestrowym wypełnieniem, w pralce jest najlepszym rozwiązaniem. Pozwala usunąć cały brud i całkowicie odświeżyć wypełniacz.

Pranie ręczne

Nie każda pralka ma duży bęben, który pasowałby do koca, wtedy jest tylko jedna opcja - pranie ręczne.

Pranie ręczne jest konieczne w przypadkach, gdy istniejąca pralka nie jest przeznaczona do dużych przedmiotów. Myj w wannie. Takie czyszczenie odbywa się w następującej kolejności:

 • napełnianie łaźni zimną wodą o 1/4 -1/3;

  Zbieramy wodę w wannie

 • rozpuszczanie w wodzie ciekłego detergentu do mycia syntetycznych koców wyściółkowych;

  Płynny żel do prania puchu, pierza, poliestru z wypełnieniem

 • szwy na kocu, jeśli takie istnieją;
 • wkładanie rzeczy do kąpieli;

  Ręczne mycie koców w łazience

 • maksymalny równomierny rozkład nasiąkniętego przedmiotu na dnie wanny;
 • zdejmując buty, miażdż produkt za pomocą stóp w łazience przez około 30 minut, bez ciągnięcia ruchów na bok;
 • odprowadzanie brudnej wody z mydłem;
 • napełnianie kąpieli czystą wodą i płukanie koca (procedura jest powtarzana 3 razy);
 • odpływ wody z produktu w łazience przez 1 godzinę z otwartym odpływem;
 • usuwanie przedmiotów z łazienki i suszarni.

W przypadku prania ręcznego syntetycznego koca potrzeba dużo wysiłku i trudno będzie wyciągnąć mokrą rzecz. Z tego powodu przed namoczeniem należy dokładnie ocenić swoje zdolności fizyczne. Jeśli nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie z tym zadaniem, lepiej jest przejść do pralni chemicznej. Umyć syntetyczną wyściółkę powinny być tylko specjalne ciekłe kompozycje detergentowe.

Zasady suszenia

Taki koc nie może być zawieszony, powinien być suszony w formie poziomej

Konieczne jest również osuszenie koca wypełniającego zgodnie z określonymi zasadami. Najlepiej jest myć rzecz latem, kiedy można ją wysuszyć na zewnątrz mieszkania. Nie należy jednak wieszać produktu w bezpośrednim świetle słonecznym, ponieważ może to go uszkodzić.

Jeśli nie można wysuszyć koca na zewnątrz, można to zrobić w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Podczas suszenia domu należy upewnić się, że w pobliżu nie ma grzejników. Wyjątkiem jest nagrzewnica wentylatorowa, która znajduje się 2 metry od mokrego obiektu, co przyspiesza odparowywanie wody.

Przydatne urządzenie do suszenia produktów

Co godzinę musisz potrząsać i obracać pościel, aby przyspieszyć suszenie. Ponadto działanie to pozwoli na właściwe rozmieszczenie wypełniacza wewnątrz rzeczy. Podczas wstrząsania nie należy wykonywać ostrych ruchów hamujących, aby nie spowodować wyściełania poliestru.

Jakich środków użyć

Do prania koców w pralce najlepiej używać nie zwykłego proszku i płynnego detergentu, łagodnego detergentu, który jest dodawany do bębna

Umyć powinien być tylko płynny detergent, który jest przeznaczony do pościeli faszerowanej wypełnieniem poliestrowym. Zwykłe proszki nie mogą być dobrze spłukane, a pozostałe psują jakość rzeczy, a także wywołują reakcje alergiczne. Również niewłaściwy detergent może łatwo spowodować obicie poliestru, co sprawi, że produkt będzie bezużyteczny. Musisz wybrać detergenty z kategorii zawodowej. Te, które należą do kategorii ekonomicznej, często nie mają odpowiedniej jakości i nie są całkowicie wymywane.

Właściwe czyszczenie produktu, wypełnione poliestrowym wypełnieniem, nie jest zbyt trudnym zadaniem, ale wymaga ścisłego przestrzegania szeregu zasad. Błędy w pielęgnacji rzeczy prowadzą do jej nieodwracalnych uszkodzeń, co wymaga zakupu nowej pościeli.

Wideo: Mistrzowska lekcja mycia mojego dużego koca. Czerwiec 2015

Loading...