Materace

Cechy wyboru materaca na podwójne łóżko

Po męczącym dniu pracy każdy marzy o cichym, komfortowym pobycie w wygodnym łóżku. Jednak wiele osób musi szukać wygodnej postawy nocnej przez pół nocy. Powodem tego może być nie tylko bezsenność. Niewłaściwy wybór materaca - kolejny negatywny czynnik. Z tego powodu kwestia wyboru materaca do łóżka ma znaczenie dla wielu. O wszystkich cechach wyboru opisanych bardziej szczegółowo w tej publikacji.

Pełny odpoczynek to gwarancja doskonałego stanu zdrowia przez cały dzień, więc musisz kupić materac o odpowiednim rozmiarze i poziomie komfortu.

Jak często muszę się zmieniać?

Dokładne życie standardowego materaca jest trudne do wywołania. Wielu ekspertów ma 10 lat. Jednak taki termin będzie służył produktowi, jeśli technologia nie została naruszona podczas jego wytwarzania. Termin ten można nazwać warunkowy. Czasami łóżko musi być aktualizowane po pięciu latach. Jak określić potrzebę wymiany? Wskazują na to pewne objawy.

 1. Na materacu ortopedycznym pojawiły się wyraźne ślady zużycia. Małe otwory, widoczne uszkodzenia nitek, wytarte szwy - tego wszystkiego nie można zignorować. Takie czynniki wskazują na silne fizyczne pogorszenie się rzeczy. Wkrótce musi zostać wymieniona.
 2. Przez tkaninę zaczęły odczuwać metalowe elementy. Są to różne elementy ramy, wiosna. Jeśli są widoczne przez miękką osłonę, sen nie może być spokojny. Metal ugryzie się w ciele, pozostawi ślady, zapobiegnie zasypianiu. Z biegiem czasu geometria ramy zacznie pękać.
 3. Nie ma materialnego wsparcia dla ciała. Amortyzacja jest sygnalizowana utratą komfortu. Plecy powinny być podtrzymywane przez sprężyny. Jeśli zwisają, kręgosłup będzie w skręconej pozycji. To nie tylko niewygodne. Przedłużony sen w tej pozycji może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Jest to szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci. Ich szkielet dopiero się formuje. Dzieci potrzebują wysokiej jakości materaca ortopedycznego.
 4. Poczucie niepowodzenia w niektórych miejscach produktu. Awaria wskazuje awarię jednostki sprężynowej. Naprawa takich uszkodzeń jest niemożliwa. Kontynuuj również obsługę produktu. Spadki przyczynią się do nieprawidłowego rozkładu obciążenia. Po śnie osoba może czuć się „złamana”, zmęczona.
 5. Podczas poruszania się na podwójnym łóżku skrzypiało. To powinno natychmiast powiadomić. Problem może leżeć w konstrukcji samego łóżka. Ale często wina wiosny. Są wykonane z metalu. Po kilku latach pracy metal niskiej jakości może emitować różne obce dźwięki pod obciążeniem.

Odmiany produktów

Materac z zależnym elementem sprężynowym szybko traci kształt, ale jest niedrogi

Produkt na niezależnych sprężynach jest dobry, ponieważ pozwala na równomierne rozłożenie obciążenia, nie skrzypi i służy znacznie dłużej i wydajniej.

Jak więc wybrać materac na podwójne łóżko? Najpierw musisz zapoznać się z odmianami takich produktów. Typy, cechy są pokazane w tabeli.

ZobaczKorzyści, cechy
Z zależnym zespołem sprężynowymZależna jednostka sprężyny nazywana jest również „bonnel”. Są one wykorzystywane w produkcji towarów „klasa ekonomiczna”. Takie bloki sprężynowe są sztywno połączone. Pomaga to zapewnić równomierny rozkład ciśnienia. Gdy występuje obciążenie jednego urządzenia, wszystkie inne również ustępują. Główną wadą tej technologii jest szybki spadek efektu podtrzymującego. Po kilku latach eksploatacji produkt traci swoje właściwości.
Z niezależnym blokiem sprężynowymTaka konstrukcja zapewnia oddzielne rozmieszczenie sprężyn. Niezależne sprężyny mają specjalne osłony. Są ze sobą ściśle powiązane. Leżak z niezależnym blokiem sprężynowym ma wyższy poziom komfortu. Niezależne sprężyny doskonale radzą sobie z podziałem obciążenia. Powierzchnia dokładniej dostosowuje się do osoby. Kolejnym plusem jest bezgłośność. Osłony chronią sprężyny przed kolizją ze sobą.
Materace bez sprężynTakie towary są szczególnie pożądane przez kupujących. Materace bez sprężyn, ze względu na dużą popularność, są wykonane z różnym stopniem sztywności. Czasami łączą jednocześnie kilka warstw o ​​różnej sztywności. W produkcji lateksu używanego, pianki poliuretanowej, gumy piankowej, innych rodzajów materiałów. Konstrukcja bez sprężyn jest w stanie wytrzymać duże obciążenia. Służy przez długi czas, jest dobrze wentylowany, dobrze wspiera ciało podczas snu. W przeciwieństwie do leżaków z blokiem sprężynowym, sprężynowe nie zawierają elementów metalowych. Eliminuje to możliwość skrzypienia i innych obcych dźwięków.
PołączoneObejmują one bloki zależnych, niezależnych sprężyn, warstwę lateksu. Uniwersalna opcja dla podwójnego łóżka. Połączenie różnych materiałów pozwala na niezależną regulację poziomu sztywności. Po każdej stronie będzie inaczej. Jednak przy zakupie takiego produktu ważne jest, aby nie oszczędzać.

Sprężynowe charakteryzują się szerokim zakresem właściwości i pozwalają na łączenie dowolnego rodzaju wypełniacza dla uzyskania pożądanego poziomu sztywności, elastyczności i elastyczności

Połączony materac sprężynowy z blokiem bonnelowym jako podstawą materaca, z naturalnym kokosowym kokosowym z jednej strony i warstwą z włókna strontowego z drugiej

Które wypełniacze są lepsze?

Aby wybrać odpowiedni materac do łóżka, musisz znać zalety i wady nowoczesnych modeli.

Przy wyborze łóżka dla podwójnego łóżka należy pamiętać o cechach istniejących wypełniaczy. Komfort odpoczynku i twardość powierzchni łóżka zależą od rodzaju wypełnienia.

Poziom efektu ortopedycznego dla materacy sprężynowych

To ważne! Mata, guma piankowa nie jest już używana w produkcji. Materiały te są szybko odkształcane, podatne na duże zużycie fizyczne. Są bezużyteczne.

W produkcji materacy sprężynowych, kombinowanych, bez sprężynowych użyto takich wypełniaczy.

 • Pianka poliuretanowa. To zmodernizowana pianka, wytwarzana przez spienianie. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji pianka poliuretanowa ma doskonałą zdolność ortopedyczną. Spanie powierzchni z takim wypełniaczem jest bardzo wygodne, niedrogie. Ich jedyną wadą jest kruchość. Pianka poliuretanowa szybko traci swoją jakość, zwisa.

  Pianka poliuretanowa lub pianka poliuretanowa ma różną sztywność, przystępną cenę i dobrą wydajność

 • Piana Orma. Powstaje na bazie pianki poliuretanowej, ma niesamowite właściwości ortopedyczne. Materiał idealnie dopasowuje się do konturów ciała, odpowiednio rozkłada obciążenie. OrmaFoam antyalergiczny. Jest wybierany dla dzieci, dorosłych, które są podatne na poważne reakcje alergiczne. Pianka Orma jest całkowicie oddychająca. Wilgoć nie gromadzi się w nim, pasożyty się nie uruchamiają.

  Ormafoam to nowe, syntetyczne włókno, które ze względu na swoje właściwości jest szeroko stosowane w przemyśle ortopedycznym.

 • Lateks. Ten surowiec może być naturalny, sztuczny. Lateks jest bardzo popularny wśród producentów. Wykonane są z niego wysokiej jakości materace ortopedyczne. Lateks „oddycha”, nie gnije, nie powoduje reakcji alergicznych. Powierzchnie spania takiego wypełniacza mają przystępną cenę, idealnie dostosowaną do wszelkich obciążeń. Pochodzą w różnych stopniach twardości.

  Lateks - rodzaj elastycznych materiałów pochodzenia sztucznego lub naturalnego

 • Kokosowy kokos. Najbardziej popularny, naturalny wypełniacz. Kokos kokosowy jest wysoko ceniony przez producentów, konsumentów. Jest absolutnie czysty, nie podlega gniciu. Włókna kokosowe zapobiegają rozmnażaniu się roztoczy, różnych szkodliwych bakterii.

  Nadzienie kokosowe kokosowe zapewnia wymagany poziom twardości i jest przystępne.

 • Streamfiber. Jest to włókno poliestrowe ułożone pionowo. Dzięki temu jest odporny na zużycie, duże obciążenia. Streamfiber jest zwykle stosowany w połączeniu z innym wypełniaczem. To dobra rama materaca. Materiał ma długą żywotność, wyrażone właściwości ortopedyczne. To sprawia, że ​​jest popularny wśród producentów.

  Struttofiber lub strutto - niedrogi sztuczny wypełniacz do materacy, czasem z dodatkiem naturalnych materiałów

Stopień sztywności

Wybieramy sztywność materaca w zależności od wagi i wysokości śpiącej osoby

Każdy ma swój gust odnośnie stopnia miękkości łóżka. Ktoś lubi miękkie łóżko, ktoś - mocniejszy, bardziej stabilny. Jednak wybierając poziom sztywności, należy wziąć pod uwagę nie tylko własne preferencje. Stopień sztywności jest najważniejszym kryterium. Jest wybierany na podstawie fizjologicznych cech osoby, zaleceń lekarza.

Aby spać było wygodnie, a ciało odpoczywało, kręgosłup powinien być linią prostą, a wszystkie zakręty ciała powinny opływać materac

Dla osób po pięćdziesięciu pięciu latach zaleca się niski stopień nasilenia. Miękkie łóżko zapewnia niesamowite uczucie komfortu. Podczas snu dosłownie otula całe ciało, dając mu możliwość całkowitego relaksu. Miękkie modele nie wywierają nacisku na naczynia. Powinny być wybierane przez każdego, kto ma problemy z krążeniem krwi. Również na miękkim łóżku będzie wygodnie dla osoby o małej wadze do spania - do 55 kilogramów.

W roli miękkiego wypełniacza materaca są zwykle miękkie, „powietrzne” materiały.

Umiarkowanie miękkie łóżka są przeznaczone dla osób w średnim wieku. Ich eksperci zalecają każdemu, kto ma pracę na siedząco. Umiarkowanie miękka rama pozwoli kręgosłupowi przyjąć naturalną pozycję w nocy. Pomaga się odprężyć, całkowicie rozładować napięcie w talii.

Średnia twardość jest uważana za najlepszą opcję dla nastolatków, młodych ludzi. Ten stopień jest odpowiedni dla osób o wadze do 90 kilogramów. Jest bardzo wygodny do spania na plecach na łóżku o średniej twardości. Taki model zapewni dobre podparcie kręgosłupa, pozwoli mięśniom zrelaksować się po aktywnym dniu treningu.

Modele z serii o średniej twardości harmonijnie harmonizują między twardymi i miękkimi materacami i są odpowiednie dla większości konsumentów.

Twarde powierzchnie do spania lekarza są zalecane dla dzieci. Doskonale mocują ciało w prawidłowej pozycji. Jest to bardzo ważne dla dziecka, którego szkielet dopiero się formuje. Model ten jest również przeznaczony dla osób z problemami kręgosłupa szyjnego. Twarda powierzchnia pomaga złagodzić ból w obecności przepukliny międzykręgowej, krzywizny kręgosłupa.

Twardy materac nie zawiera miękkich wypełniaczy

Wysoka sztywność nie zawsze jest najlepszym wyborem. Takie modele są nawet przeciwwskazane dla niektórych osób. Kupowanie ich bez specjalnej potrzeby nie jest tego warte. Modele o dużej sztywności są zwykle przepisywane przez chirurga ortopedę. Zalecane są dla dzieci poniżej trzeciego roku życia, osób, których waga przekracza 100 kilogramów. Jeśli nadwaga, miękkie łóżko będzie niewygodne. Trudno będzie prawidłowo rozłożyć ładunek, zapewni osobie komfortowy, zdrowy sen.

Twardy materac pomaga utrzymać pożądaną pozycję ciała i tworzy dobrą postawę

Wybieramy rozmiar produktu

Standardowe rozmiary materaca

Wygodny sen zależy w dużej mierze od pomyślnego wyboru rozmiaru łóżka. Nieodpowiedni produkt będzie się stale bawić wokół listew. Aby nie pomylić się z rozmiarem, nie trzeba zwracać uwagi na standardowe parametry, notację. Powinieneś zacząć od pomiaru własnego łóżka. Ważne jest, aby zmierzyć obwód wewnętrzny. Aby to zrobić, usuń stary materac z łóżka, zmierz obwód za pomocą taśmy mierniczej.

To ważne! Wielu popełnia błąd w pomiarach - dokonują pomiarów ze starego materaca. Więc nie możesz tego zrobić. Stara powierzchnia mogłaby zostać zdeformowana, zmienić jej rozmiar podczas okresu eksploatacji.

Po pomiarze parametry należy zapisać na kartce papieru. Często pomiary są niestandardowe. Na przykład szerokość łóżka może wynosić 81 centymetrów zamiast standardowego 80 centymetrów. Nie panikuj. Jedna centymetrowa rozbieżność jest absolutnie akceptowalną normą. Różnice są jednak znaczne. Jeśli przekroczą dwa centymetry, oznacza to, że zakup gotowego produktu bezpośrednio z półki sklepowej zakończy się niepowodzeniem. W tym przypadku jest jedno wyjście - kupić materac na zamówienie. Ta usługa będzie kosztować więcej. Jednak produkt wykonany przez indywidualne pomiary idealnie pasuje do mebli. Nie będzie się w nim „spotykał”, przedwcześnie się zużyje.

Niestandardowe rozmiary łóżek nie są powodem do rezygnacji z wygodnego snu, skontaktuj się ze specjalistami, którzy wyprodukują materac według indywidualnych rozmiarów.

To ważne! Amerykańskie rozmiary znacznie różnią się od europejskich. Przy zamawianiu produktu amerykańskiego producenta powinieneś być bardziej ostrożny. Wymiary podano w calach, a nie centymetrach.

Przydatne wskazówki

Jeśli masz pytanie - jak wybrać materac na podwójne łóżko, przeczytaj poniższe zalecenia.

 1. Podwójne okładki powinny być mocniejsze niż pojedyncze. Będą musieli codziennie doświadczać wysokich obciążeń. Na łóżku będzie spać nie jedna, ale dwie osoby. Z tego powodu warto kupować elastyczne, odporne na zużycie modele o odpowiednim poziomie sztywności.

  Aby wybrać odpowiedni materac dla dwóch małżonków, musisz z góry zdecydować, które kryteria są ważne w twoim przypadku.

 2. Niektórzy ludzie, aby zapisać zamiast podwójnego zakupu dwa pojedyncze. Są blisko, pokazując swoją zaradność. Jest to jednak bardzo zła decyzja. Z czasem powstaje błąd między dwiema powierzchniami. Będzie to odczuwalne podczas odpoczynku, zmiażdżenia.

  Materac na podwójne łóżko powinien być solidny i nie składać się z dwóch połówek

 3. Wielu producentów mebli oferuje kupującym łóżko z materacem w prezencie. Na pierwszy rzut oka to świetna okazja. Ale w praktyce wszystko nie jest takie różowe. Zestaw zawiera zwykle najtańszy model o niskiej jakości. Oferta jest zazwyczaj tylko sposobem na szybką realizację mebli.

  Zapasy od producenta nie zawsze obejmują produkty wysokiej jakości

 4. Producent musi być znany. Wtedy jakość towarów będzie wysoka, na poziomie europejskim. Znane firmy zbyt cenią sobie swoją pozytywną reputację, aby przyznać się do możliwości zawarcia małżeństwa. Żywotność mebli znanych firm jest zawsze maksymalna.
 5. Zaoszczędź na zakupie łóżka nie jest tego warte. Tanie modele ze sprężynami zębatymi rozkładają ciężar nierównomiernie. Po kilku latach eksploatacji powierzchnia zaczyna przypominać hamak. To niezdrowe. Modele ortopedyczne są najlepszym wyborem. Są one zwykle opracowywane z udziałem chirurgów ortopedów. Takie wzory doskonale wspierają ciało, pomagając mu się zrelaksować.
 6. Wypełniacz lepiej wybrać naturalny. Odpowiedni naturalny lateks, kokos kokosowy. Surowce naturalne nie są szkodliwe dla zdrowia, służą przez długi czas i rzadko powodują reakcje alergiczne.

  Próbki wypełniaczy materacy

 7. Szczególną uwagę przy zakupie należy zwrócić na wybór okładki. To okładka ma cały „hit”. Niska jakość obudowy szybko się zużywa, traci atrakcyjny wygląd, przynosi poczucie dyskomfortu. Pokrywa powinna być ciasna, piękna, oddychająca. Eksperci uważają najlepszą opcję tkaniny żakardowej. Żakard zawiera w swoim składzie sztuczne włókna. To czyni go bardziej atrakcyjnym, elastycznym. Również dzisiaj istnieje możliwość wyboru wariantu pokrycia zgodnie z parametrem sezonowym. To sprawia, że ​​łóżko jest wygodniejsze.

  Tkanina żakardowa, charakteryzująca się wysoką wytrzymałością, trwałością, idealna do tapicerki

 8. Przy wyborze produktu ważne jest, aby wybrać miejsce zakupu. Możesz złożyć zamówienie w Internecie, wyspecjalizowanych sklepach, sklepach meblowych. Wybierz miejsce na podstawie opinii klientów. Dzisiaj dobre recenzje są łatwe do znalezienia w Internecie.
 9. Należy przeprowadzić ostatnią analizę cen. To kryterium nie powinno decydować o wyborze. Pod względem wartości produkt można podzielić na ekonomię, klasę średnią, premię. Idealną opcją byłoby kupić model premium.

Wideo: Jak wybrać materac na podwójne łóżko?

Loading...