Materace

Blok sprężynowy

Dobry sen to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia. Aby to zrobić, ważne jest prawidłowe zorganizowanie łóżka. Od wybranego materaca zależy bezpośrednio od zdrowia kręgosłupa i wygody pozycji ciała. Dlatego konieczne jest zrozumienie niuansów wyboru produktu i zrozumienie, czym jest blok sprężynowy.

Podstawą większości nowoczesnych materacy jest sprężynowy blok

Materac z niezależnym blokiem sprężynowym

Materace z niezależnym blokiem sprężynowym różnią się w zależności od liczby sprężyn na metr kwadratowy

Materac wyposażony w niezależne klocki sprężynowe jest konstrukcją bez interakcji sprężyn ze sobą. Każdy z nich jest w specjalnym przypadku. Pozwala to na stworzenie efektu ortopedycznego, który implikuje każdą część ciała w niezbędnym zakresie.

Poziomy efektu anatomicznego na przykładzie bloków sprężynowych

Niezależna jednostka sprężynowa - co to jest i jak wybrać?

Niezależny blok sprężynowy - sprężyny w materacu są umieszczone w oddzielnych pokrywach i pracują autonomicznie

Aby dokonać odpowiedniego wyboru, należy dowiedzieć się, z czego składa się struktura. Niezależny blok sprężynowy jest podstawą z wieloma sprężynami działającymi autonomicznie. Powierzchnia produktu staje się elastyczna i elastyczna, dzięki czemu pozycja ciała będzie prawidłowa podczas snu. Z niezależnym blokiem sprężynowym materac całkowicie powtarza krzywe leżącej osoby. Należy zauważyć główne zalety tego projektu.

 1. Anatomiczny. Materac w pełni dostosowuje się do konturów ciała. Komfort produktu zwiększa się dzięki zastosowaniu większej liczby sprężyn.

  Materace sprężynowe lepiej dostosowują się do pozycji snu, jeśli jednostka sprężynowa zawiera co najmniej 500 sprężyn na metr kwadratowy

 2. Bezpieczeństwo i długa żywotność. Nie ma powstawania wgnieceń. Wytrzymałość powierzchni jest wysoka, dzięki czemu unika się przebicia tkaniny złamaną sprężyną. Zapobiega to obrażeniom.

  Aby zwiększyć żywotność, ważne jest, aby obracać materac raz na kwartał.

  Ponieważ każda sprężyna jest umieszczana w oddzielnej pokrywie, w razie awarii nie będzie w stanie przebić się przez materac i zranić śpiącego

 3. Narażenie na wysokie obciążenia. Niezależny blok sprężyn nie jest odkształcony z dużą masą.

  Niezależne klocki sprężynowe z łatwością radzą sobie z ciężarem osoby powyżej 100 kg, a jednocześnie nie uginają się i nie są zdeformowane

 4. Minimalne przeniesienie ruchu. Jeśli ktoś odwraca się we śnie, drugi go nie czuje. Efekt uzyskuje się dzięki niezależnej pracy sprężyn.

  Takie materace mają minimalny lub brak efektu chybotania.

 5. Nie skrzypi. Każda sprężyna znajduje się we własnym kokonie z tkaniny. Dlatego nie ma nieprzyjemnego hałasu podczas używania produktu.

  Sprężyny są odizolowane od siebie, więc nie ma tarcia i skrzypienia.

Aby projektować był wysokiej jakości, musisz wiedzieć, co wziąć pod uwagę przy wyborze niezależnej jednostki sprężynowej.

Przy różnych różnicach w masie małżonków możesz wybrać wariant z dwoma strefami sztywności

Główne kryteria przedstawiono w tabeli.

CharakterystykaOpis
Jakość metaluSprężyny powinny zapewniać sprężystą kompresję i natychmiast reagować na zmiany i obciążenia. W każdej części łóżka występuje inne ciśnienie od ciała. Wiele sprężynowych bloków jest wykonanych ze stali hartowanej, charakteryzującej się wysoką zawartością węgla lub manganu. Sprężyny o największej odpowiedzialności wykonane są ze specjalnego drutu. Po produkcji produkt jest testowany. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na materiał, który jest podstawą bloku.
Gęstość i lokalizacjaZmniejszenie średnicy produktu pozwala im lepiej dopasować się do projektu. Wtedy wsparcie będzie bardziej niezawodne, a efekt ortopedyczny będzie lepszy. Ten parametr jest szczególnie istotny dla dużych osób.

Wiosenna klocek - co to jest?

W zależnych od siebie blokach sprężynowych wszystkie sprężyny mają kształt biconiczny i są połączone ciągłym tkaniem.

Wzmocniona wersja klasycznej sprężynowej kostki, w której na całej powierzchni materac jest wzmocniony blokami z pianki poliuretanowej o wysokiej gęstości

Zapotrzebowanie na ten wiosenny blok. Jest gatunkiem „zależnym”. Ponieważ wewnętrzne elementy konstrukcyjne są ze sobą połączone. W rezultacie każda wiosna zależy od innych. Specjalna metoda jest stosowana do ich wiązania.

Blok sprężynowy składa się z 5-cewkowych sprężyn wykonanych z drutu stalowego

Promień stale maleje i rośnie. Środek bloku sprężyny produktu i jego części jest zwężony, a na krawędziach zaczyna się rozszerzać. Dzięki temu systemowi ładunek jest równomiernie rozłożony i utrzymuje optymalną pozycję ciała.

Materace na bazie sprężynowej kostki cechują się długą żywotnością, są dobrze wentylowane i szybko schną na mokro

Sprężyny wykonane są z wysokiej jakości stali. Aby połączyć je za pomocą specjalnych ramek lub drutu z węzłami. Odwijanie pozwala uniknąć specjalnych blokad struktury. Tkanie może mieć pięć lub cztery obroty. W pierwszym przypadku materac jest wyższy i droższy.

Wszystkie sprężyny w materacu u góry iu dołu są połączone ze sobą stalową spiralą i są ograniczone metalową ramą.

Materace sprężynowe: rodzaje

Materace sprężynowe ortopedyczne różnych typów

Sprężynowe bloki mogą pracować w kompresji lub napięciu. Pierwszy typ jest często stosowany w produkcji standardowych materacy. Wśród rodzajów bloków wyróżniają się główne:

 1. zależne
 2. działając autonomicznie lub niezależnie.

Zauważono już, że w pierwszym przypadku każdy detal wewnętrzny zależy od innych i jest z nimi połączony. W innej formie każdy element działa niezależnie i nie wchodzi w interakcje z innymi.

Różnica w użyciu jednostki sprężynowej z niezależnymi i zależnymi sprężynami

Eksperci uważają tę opcję za bardziej odpowiednią dla zdrowego snu, ale jest ona droższa. Materac z zależną sprężyną jest tańszy. Możesz wybrać opcję jakości na dobre wakacje.

Różnica między niezależną i zależną jednostką sprężynową. Za co przepłacamy?

Jednostka sprężyny może być niezależnym systemem i zależna. Konieczne jest zrozumienie głównych różnic między gatunkami. Będzie to właściwy wybór przy zakupie materaca. Aby poznać różnice, konieczne jest wyjaśnienie głównych cech:

 1. Zablokuj sprężynami zależnymi. Są one splecione razem, tworząc jeden mechanizm. Elementy materaca są częściami z drutu stalowego. Modele są podzielone według gęstości sprężyn i ich średnicy. Im niższy ostatni wskaźnik i im większa gęstość, tym lepsze ciało będzie wsparte we śnie. Zaletami systemu jest jego dostępność ze względu na niski koszt i zdolność do wytrzymywania dużych obciążeń. Z biegiem czasu może wystąpić odkształcenie jednostki sprężyny, produkt zacznie zwisać. W pobliżu śpiąca osoba czuje wszystkie ruchy drugiego podczas snu.
 2. Niezależna jednostka. Sprężyny działają niezależnie, niezależnie od siebie. Charakterystyka sprężyn bezpośrednio wpływa na sztywność produktu i jego gęstość. To pozwala mu stać się ortopedą. Dzięki niezależności każda sprężyna jest skompresowana bez wpływu na inne. Ładunek jest rozłożony równomiernie, materac podąża za konturami ciała. Jeśli jedna ze sprężyn ulegnie awarii, nie wpłynie to na cały produkt. Jedną z głównych wad niezależnego typu bloku sprężynowego jest wysoki koszt.

„TFK” (TFK) - klasyczna jednostka sprężynowa z wieloma sprężynami o średnicy około 250 A / m

„Multipack” - około 500 ave./sq.m z liczbą zwojów zwykle 8-10 z wysokością sprężyn około 13-14 cm, bardziej „anatomiczny” w porównaniu do „TFK”

„Micropack” (Micropocket) - około 1000 ave./sq.m, z liczbą zwojów zwykle 12-14 o wysokości sprężyn około 13-14 cm, znacznie droższe niż 2 poprzednie

Niezależny system nie sprzyja leczeniu bólu pleców. Ale będzie doskonałym zapobieganiem dla zachowania zdrowia. Jeśli materac zostanie zakupiony na miejsce odpoczynku, a nie na sen, nie należy przepłacać i po prostu wybrać system zależny. W innych przypadkach lepiej wybrać blok z niezależnymi sprężynami.

Pakowanie niezależnych sprężyn, rodzaj materiału i sposób klejenia

Najbardziej wrażliwą częścią produktu jest górna powłoka materiału. Jest regularnie wystawiony na działanie sprężyn. Ponieważ słaba tkanka może łatwo ulec uszkodzeniu. Materiał powinien zwrócić szczególną uwagę. Od tego zależy żywotność materaca. Istotne jest również pakowanie jednostki sprężynowej w niezależny system. Użyj spunbond i firebox. Ten ostatni jest bardziej trwały.

Wytrzymała górna powłoka tkaniny niezależnego zespołu sprężynowego znacznie wydłuża żywotność urządzenia.

Przy wytwarzaniu produktu część włókninowa jest spawana za pomocą ultradźwięków. Bliskość punktów klejenia do środka kieszeni pozwala sprężynom pracować bardziej niezależnie, poprawiając właściwości ortopedyczne. Stosowany również do łączenia specjalnego kleju, co prowadzi do pojawienia się specyficznego zapachu. Z biegiem czasu znika.

Porady na materac

Materac nie powinien być zbyt miękki lub zbyt twardy, a mianowicie taki, który wymaga wagi, rozmiaru i osobistych preferencji klienta.

Właściwy wybór powinien opierać się na następujących cechach.

 1. Rozmiar Jeśli masz już łóżko, powinieneś je zmierzyć i wybrać odpowiedni materac. W innych przypadkach musisz najpierw ustalić rozmiar łóżka.

  Przed zakupem materaca należy wykonać podstawowe pomiary łóżka.

 2. Waga Konieczne jest poprawne powiązanie sztywności modelu i ciężkości podkładu. Im więcej waży śpiący, tym sztywniejszy materac należy kupić.

  Wybierając sztywność materaca należy wziąć pod uwagę indywidualne cechy

 3. Typ bloku Główne cechy zależnego i niezależnego systemu zostały już zauważone.
 4. Producent. Powinieneś skontaktować się tylko ze sprawdzonymi firmami, które dowiodły swojej pozytywnej strony.

Komfort snu zależy od wyboru materaca i jego komponentów. Dlatego powinieneś poważnie potraktować wybór. Dzięki temu Twoje plecy będą zdrowe i zapewnią dobry sen.

Wideo: Sprężyny materacowe: bonnel lub niezależne

Obejrzyj film: Pełny serwis widelca sprężynowego RST OMEGA + 5 głównych błędów podczas przeglądu amora. (Październik 2019).

Loading...