Zasłony

Rodzaje rolet w przedszkolu: dla chłopca lub dziewczynki, zdjęcie

Przy projektowaniu wnętrza pokoju dziecięcego wybór zasłony jest jednym z najważniejszych aspektów, zarówno pod względem kolorowego wyglądu, jak i komfortowego snu dziecka w ciągu dnia. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wybranie rolet w pokoju dziecięcym, zwanym również roletami poziomymi. Należy pamiętać, że to zasłony z rolką są najwygodniejsze dla wszystkich innych osób w wieku od 5 lat.

Zasłony w przedszkolu powinny być atrakcyjne, praktyczne i łatwe w użyciu i utrzymaniu.

Opcje projektowe

Żaluzje są praktycznym dodatkiem do wnętrza i wystroju pokoju dziecięcego, zwłaszcza jeśli pokój jest wykonany w określonym temacie kreskówki lub bajki. Praktycznym projektem może być wybór ulubionego schematu kolorystycznego, tekstury lub charakteru dziecka.

Rolowane zasłony mogą stanowić stylową dekorację każdego wnętrza.

Kolor zasłon może być taki sam jak odcień ścian ...

... Lub odwrotnie, stwórz kontrastową kombinację

Dla starszych dzieci możesz wybrać kolorowy obraz krajobrazu lub coś związanego z jego zainteresowaniami - ptaki, zwierzęta, rośliny.

Dla małego pokoju lepiej wybrać kurtyny świetlne, wizualnie zwiększając powierzchnię pomieszczenia.

Tkaniny

Sztywność materiału zasłon nie ma znaczenia, inna rzecz - przezroczystość i gęstość.

Do pokoju dziecięcego zaleca się wybór zasłon z naturalnych tkanin.

Przy wyborze tkanin na zasłony w pokoju dziecięcym oczywiste są tylko 3 alternatywy:

  • półprzezroczysty;
  • średnia przejrzystość;
  • 100% krycia.

Pierwsza opcja - tiul i inne lekkie materiały, ciemnieje tylko o 10-20%, dzięki czemu pomieszczenie jest jasne, a jednocześnie nie wpuszcza jasnych oślepiających promieni do pomieszczenia.

Zasłony z cienkiego przezroczystego materiału nie zasłaniają pokoju

Średnia przejrzystość jest najbardziej rozpowszechnioną opcją wśród kupujących i przesyła światło tylko z 30 do 50%.

Płótno o średniej gęstości odpowiednie dla dzieci w każdym wieku, z wyjątkiem najmniejszych

Ostatnią opcją jest Blackout, który jest bardzo gęsty, całkowicie blokujący światło z okna i przyciemniający pokój o każdej porze dnia. Przeznaczony dla dzieci z surowym reżimem pełnego wypoczynku. Idealny wybór dla instytucji takich jak przedszkola i szkoły prywatne.

Zasłony zaciemniające są potrzebne w pokoju dla dziecka, które śpi w ciągu dnia

Warto zwrócić uwagę na oryginalną wersję dziecięcych zasłon rolkowych z naprzemiennymi rodzajami tkanin - półprzezroczystą i zaciemnioną (wersja dwuwarstwowa). Przy opuszczaniu zasłon można dostosować pasek materii tak, aby światło w pomieszczeniu spadało do połowy lub wcale, gdy paski gęstej tkaniny pokrywają tylną warstwę przezroczystej tkaniny. Wyraźny przykład można zobaczyć na zdjęciu:

Te zasłony nazywane są „Day-Night” lub „Zebra”

Rolety w przedszkolu dla chłopca

Dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat musisz wybrać zabawne ilustracje, takie jak dobre postacie z kreskówek, lub gradient spokoju, a nie jasne odcienie niebieskiego i zielonego.

Rysunki dzieci na zasłonach z płótna zachwycą małego właściciela pokoju

To ważne! Konieczne jest uzyskanie zwiniętych tkanin o dużej gęstości, nie zakłócających marzeń małych chłopców.

Chłopcy w wieku 6-10 lat wolą zdjęcia samochodów, gwiazd, robotów i zabawnych wzorów geometrycznych. Należy pamiętać, że ważną rolę, jaką odgrywa kontrast kolorów zasłon z całym wyglądem pokoju, w przeciwnym razie dziecko może czuć się mniej komfortowo i wizualnie mniej miejsca. Oto kilka udanych przykładów zaprojektowania pokoju syna:

Dekoracja okna w wykuszu przedszkola

Roleta z ornamentem na oknie pokoju nastolatka

Rolowane zasłony w przedszkolu dla dziewczynki

W tym przypadku dominuje paleta odcieni różu i czerwieni, ale warto zauważyć, że przy jasnoczerwonych roletach ściany będą świecić czerwonawym odcieniem, co nie czyni pokoju atrakcyjnym dla dziewczyny. Najlepiej przyjrzeć się opcjom w paski, ozdobom, kwiatowym lub skomplikowanym wzorom. Dla małych dziewczynek w wieku 0-6 lat księżniczki i koty zejdą na dół dla większej liczby dorosłych - fal morskich, owoców i pstrobarwnych druków.

Jasna kurtyna w oknie pokoju dla dwóch dziewczynek w wieku przedszkolnym.

Przykład pomieszczenia do projektowania okien dla dziewcząt w wieku szkolnym

Podobnie jak przy projektowaniu pokoju dziecięcego dla chłopców w małym wieku, dziewczęta w wieku 0-5 lat powinny wybierać dwuwarstwowe paski lub grube nieprzezroczyste rolety z powodu głębokiego snu w ciągu dnia.

Unikatowym rozwiązaniem byłoby wybranie projektu półprzezroczystej materii, która rozprasza światło, ale z nadrukiem gęstej materii, takie podejście rozjaśni wnętrze i wpuści małą ilość światła. Żywym przykładem tego są następujące zdjęcia.

Pionowe paski na zasłonach wizualnie podnoszą sufit pokoju

Poziome ornamenty będą wizualnie rozszerzać okno

Wydaje się, że takie zwijane zasłony nie tylko dodają światła i przestrzeni do pokoju dziewczyny, ale także doskonale uzupełniają ogólny wizerunek mebli.

Zasłony rolkowe Miejsce na przedszkole

Obraz kosmosu, planet, galaktyk na żaluzjach dziecięcych jest uznawany za standardową opcję zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt, aż do okresu dojrzewania. Taka konstrukcja nie tylko doda oryginalności i stylu do pomieszczenia, ale również minimalną transmisję światła, tworząc atmosferę nocy i przytulności, która przyczynia się do zdrowego wypoczynku w dzień iw nocy. Przy takich zasłonach pokój będzie mienił się nowymi kolorami, nawet jeśli ściany są pomalowane na matowo biały, szary.

Zasłony „Space” będą mile widziane na oknach strychu

Materiał można wykonać w kojących barwach nocnego nieba z konstelacjami i planetami Układu Słonecznego, lub odwrotnie, z jasnymi, wyróżniającymi się kolorami słońca i mgławic.

Na przykład:

Te zasłony jak młoda astronomia amatorska

Kupując „kosmiczne” zasłony rolkowe, powinieneś wybrać tkaninę zaciemniającą, ponieważ tiul lub tkanina o średniej gęstości nie będą wyglądać tak imponująco na tle ogólnym i stracą wszystkie kolorowe ilustracje. Jeśli zdecydowano się na wybór materiału półprzezroczystego, to jako zdjęcie można wybrać zwykłe gwiazdy i ich klastry.

Rolety zaciemniające zapewniają pełne cieniowanie

Unikalne przykłady aranżacji wnętrz pokoju dziecięcego z wykorzystaniem rolet. Poniżej znajdują się zdjęcia pokoi dziecięcych, w których zamieszczono uniwersalne przykłady rolet.

Żaluzje można dobrać tak, aby pasowały do ​​każdego rozmiaru okna.

Kurtyny rolowane dobrze pasują do prostych zasłon

Otwarte rolety - najtańsze

Rolety można mocować w otworze okiennym, na drzwiach lub nad oknem

Konstrukcja zasłon musi być dobrana odpowiednio do wieku dziecka.

Jak widać, istnieją różne pomysły na piękną konstrukcję rolet z mechanizmem rolkowym, są one doskonale połączone z wnętrzem, dodają koloru i są łatwo kontrolowane przez właściciela pokoju, regulując światło, które się tam dostanie.

Film o korzyściach płynących z używania rolet w pokoju dziecięcym

Rolety we wnętrzu pokoju dziecięcego: 50 zdjęć

Obejrzyj film: KAKTUS TROLL - ZABAWA W CHOWANEGO W MINECRAFT Hide and Seek. Vito vs Bella (Październik 2019).

Loading...