Tekstylia

Popelina lub satyna, która jest lepsza dla pościeli

Zdrowy sen pomaga odzyskać siły i całkowicie się zrelaksować. Aby go zorganizować, potrzebna jest nie tylko odpowiednia atmosfera w sypialni, prawidłowo dobrane łóżko, ale także wysokiej jakości pościel. W produkcji jest kilka różnych materiałów. Konieczne jest dokładne zrozumienie podstawowych cech tkanin, aby wybrać odpowiednią opcję.

Aby dokonać właściwego wyboru łóżka, należy bliżej zapoznać się z tkankami.

Satyna lub popelina: lepiej wybrać pościel

Nowoczesna popelina to gładka i gęsta tkanina, wykonana z czystej bawełny lub z dodatkiem wełny, jedwabiu lub tworzyw sztucznych

Oba rodzaje tkanin są popularne w produkcji produktów do spania. Każdy z nich ma cechy, zalety i wady. Konieczne jest zważenie wszystkich niuansów i uwzględnienie własnych życzeń.

Satyna - świetny materiał o świetnym stanie i elegancji.

Wtedy okaże się, że najbardziej odpowiednią opcją jest określona. Wśród głównych różnic tkaniny są następujące.

 1. Nici przeplatane. Wpływa to na wygląd. Satyna ma jedwabny połysk, jest gładka i błyszcząca. Popelina ma drobne blizny i matową powierzchnię.

  Produkty z popeliny mają specjalne sploty nici, gdzie cienkie naprzemiennie z grubszymi

  Satynowa bielizna ma specjalne skręcenie tkanych włókien

 2. Grubość i gęstość. Popelina jest lżejszym i cieńszym materiałem.
 3. Siła. Satyna należy do bardziej odpornych na ścieranie.
 4. Koszt Popelina taniej.

Perkal, satyna, popelina lub perkal - co jest lepsze?

Aby określić najbardziej odpowiedni materiał, zaleca się zbadanie kilku cech i porównanie wskazanych materiałów.

 1. Jakość Określone materiały należą do naturalnej bawełny. Są przyjazne dla środowiska. Dlatego są doskonale oddychające, nie mają napięcia statycznego, mają dobrą absorpcję wilgoci. Tkanki nie powodują pojawienia się alergii ani rozwoju drobnoustrojów.

Dzięki temu pranie staje się wygodne i nadaje się do codziennego użytku. Jednak niektórzy producenci dodają produkty syntetyczne do produktu, co może mieć negatywny wpływ na jakość. Ponieważ ważne jest, aby studiować etykietę bielizny.

 1. Opuszczam Zgodnie z tym kryterium preferowana jest satyna lub popelina. Można je skutecznie prać w niskiej temperaturze. Staranne prasowanie nie jest wymagane. Perkal i perkal wymagają leczenia żelazem, aby zapewnić ich gładkość i miękkość.

  Podobny wygląd i właściwości perkalu i perkalu

 2. Koszt i wygląd. Percalee wraz z satyną ma blask i gładką teksturę. Zewnętrznie wyglądają bogato, co wpływa na ich cenę. Jest wyższy niż produkty z perkalu lub popeliny. Ten ostatni jest optymalnym wyborem stosownie do stosunku kosztów i cech zewnętrznych.

  Perkal i satyna na pościel

  Percale i popelina w porównaniu

Tkaniny: jaka jest różnica między perkalem a popeliną?

Różnica tkanin popelina i grubego perkalu w grubości tkania nici

Aby poznać różnice między materiałami, konieczne jest zrozumienie tego, co każdy z nich reprezentuje. Opis tkaniny jest pokazany w tabeli.

Imię i nazwiskoOpis
CalicoNajczęściej ma bawełnianą bazę. Tkactwo jest proste. Wszystkie wątki mają tę samą grubość. Calico może wytrzymać wiele prań, jest łatwe do malowania i odporne na ścieranie. Do produktów pastelowych z grubym materiałem.
PopelinaBawełna jest używana przed produkcją. Posiada tkanie lnu na prostej technologii. Ma grubsze kaczki niż podstawa. Jest bardzo pomięty, jest prosty w opuszczeniu, posiada połysk i gładkość.
SatynaMa specjalny satynowy splot. Produkcja jest długa. Naturalny połysk, przypominający jedwab. To jedna z kluczowych różnic w stosunku do reszty materiału.

Popelina i satyna - tkaniny o prawie tych samych cechach, ale różnią się fakturą

Tkanina bawełniana gruba perkal i satyna

Popelina, jako materiał na pościel

Popelina - dwustronna tkanina z lnianym splotem nici

Tkanina ma bogatą, starożytną historię. Teraz jego skład nieco się zmienił. Producenci stosują bawełnę, czasami z dodatkiem włókien chemicznych. Produkty okazują się przyjemne w dotyku, miękkie. Materiał dobrze trzyma kształt, praktycznie nie marszczy się, co pozytywnie wpływa na jego wygląd. Nie trzeba długo i wyczerpująco prasować ubrań.

Różni się w niskich kosztach. Nie ma tak znacznej gęstości jak satyna. Wpływa to na liczbę prań, które jest w stanie wytrzymać.

Jasny zestaw pościeli z kwiatowym wzorem popelina

Co jest lepsze: grubej bawełny lub satyny?

Różne kolory satyny

Kolorowe łóżko perkalu

Obie tkaniny wykonane są z bawełny. Kluczowe różnice sprowadzają się do techniki, w której wątki się przeplatają, a także do cech zewnętrznych. Satyna ma błyszczącą powierzchnię i gruboziarnisty kamień. Te ostatnie są trwałe, antypoślizgowe i mają doskonałą miękkość.

Satyna utrzymuje 300 prań bez zmian - nie rozciąga się i nie kurczy, nie strzępi się i nie jest rozdarta w szwach

Różnica między materiałami w ich wartości. Calico należy do najbardziej ekonomicznych tkanin. Satyna jest uważana za opcję budżetu naturalnego jedwabiu, ale jej ceny są wyższe niż w poprzedniej tkaninie. Calico wygrywa w wartości. W innych parametrach satyna jest trwalsza i trwalsza.

Pościel z grubego perkalu najbardziej przystępna

Dbałość o produkty jest prosta. Satyna nie prasuje. Ale powierzchnia jest delikatna i wymaga specjalnego zastosowania.

Jak dbać o pościel

Dbałość o pościel powinna być przeprowadzana na określonych metkach.

W trosce wpływa na skład produktu. Zalecenia dotyczące konserwacji w celu zachowania jakości są podane na etykiecie prania. Istnieją ogólne wskazówki dotyczące utrzymywania właściwej opieki.

 1. Pierwsze mycie należy przeprowadzić w chłodnej wodzie. Jego temperatura nie powinna przekraczać 30 stopni.

  Pranie jest dozwolone w zimnej wodzie nie więcej niż 30 stopni

 2. Jeśli produkt składa się wyłącznie z bawełny, kolejne prania są podawane w temperaturze 60 stopni. Gdy pościel ma mieszaną kompozycję w temperaturze 40 ° C.

  Produkty bawełniane można prać w ubraniach nie więcej niż 60 stopni

 3. Części produktów łóżka obracają się na lewą stronę. Umożliwi to dobry dostęp do szwów.
 4. Nie używaj produktów na bazie chloru.

  Wybielanie chlorem jest zabronione dla tego rodzaju tkanin.

 5. Do suszenia preferowane jest świeże powietrze. Ważne jest, aby unikać bezpośredniego światła słonecznego. Zmniejszają jasność produktu.

  Suszenie pościeli jest lepsze na ulicy

Jeśli będziesz postępować zgodnie z zaleceniami producenta i wyżej, pościel będzie trwała przez długi czas, będzie przyjemna w dotyku i piękna.

Mako-satyna co to za tkanina?

Właściwości mako-satyny pozwalają używać go do produkcji drogiej luksusowej pościeli.

Na niektórych paczkach bielizny jest podobny znak. Oznacza to, że do produkcji produktu użyto tylko bawełny. Makosaten wskazuje na brak zanieczyszczeń w kompozycji. Cena zestawu będzie odpowiednia, ale jest wysokiej jakości.

Jak prać grubo, satyna, popelina

Oprócz ogólnej opieki, zestaw będzie musiał zostać umyty. Jeśli popełnisz błąd na tym etapie, produkt ulegnie pogorszeniu, może usiąść, zniknąć. Ponieważ ważne jest, aby znać cechy prania dla każdego rodzaju tkaniny.

Odpowiednia temperatura dla grubego perkalu wynosi 60 stopni. Aby zachować nasycenie i jasność zdjęć, pierwszą procedurę należy przeprowadzić w zimnej wodzie.

Do satyny dopasowany delikatny tryb lub bawełna. Wybierz temperaturę w zależności od zanieczyszczenia. Jeśli występują mocne plamy, temperatura wyniesie 60. W mniej poważnych przypadkach wystarczą 40 stopni. Jeśli procedura zostanie przeprowadzona w pralce, użyj płynnego środka. Jeśli występują uporczywe plamy, można je usunąć przed praniem delikatnym odplamiaczem.

Delikatny tryb prania w pralce

Do popelina pasuje 60 stopni, dzięki prostocie tkaniny. Nie możesz się martwić o utratę koloru i jasności, tak się nie stanie.

Jakiej opieki wymaga popelina?

Dbałość o to, aby pościel z popeliny była wymagana, jest podana na opakowaniu.

Poplin jest łatwy w utrzymaniu. Materiał nie jest kapryśny i nie wymaga specjalnych warunków podczas pracy. Na płaskiej powierzchni tkanina sama się kończy. Ponieważ nie może lekko prasować ani obsługiwać żelaza. Po praniu kształt produktu pozostaje taki sam. Nie występuje deformacja. Odpowiedni jest normalny tryb prania.

Czy bawełna satynowa czy syntetyczna?

Satynowy zestaw ma wysoki koszt i jest wykonany z gęstego materiału z brokatem. Satyna to tkanina składająca się z wysokiej jakości bawełny. Kupując produkt, zaleca się dokładne zbadanie składu etykiety. Większość zestawów wykonana jest z bawełny. Niektórzy producenci dodają trochę elastanu. Dlatego jego cena może być niższa, ale nie można nazwać tego całkowicie naturalnym zestawem.

Aby wybrać odpowiednią pościel, musisz określić podstawowe kryteria. Satyna i popelina różnią się ceną i mają inne różnice. Dlatego najpierw należy ustalić, które czynniki są główne, a które drugorzędne.

Wideo: Który materiał jest najlepszy do wyboru pościeli

Loading...