Tabele

Okrągły stół zrób to sam

Każdy właściciel chce pochwalić się gośćmi swojego mienia. Szczególnie miło jest zwrócić uwagę na rzeczy wykonywane własnymi rękami. Dodaje to szczególnego komfortu stronie i wyjątkową dumę dla właściciela. Coraz częściej na działkach ogrodowych znajdują się doniczki, klomby, huśtawki, ozdoby, wykonane niezależnie. Jednak właściciele tej listy nie ograniczają się do tworzenia bardziej złożonych produktów. Tak więc dzisiaj oferujemy wykonanie okrągłego stołu własnymi rękami, zaskakującą rodzinę i przyjaciół.

Okrągły kształt nie jest najbardziej ergonomiczny dla małej przestrzeni, ale przyczynia się do poufnej, komfortowej atmosfery komunikacji.

Zalety samodzielnego wykonywania mebli

Wątpisz, czy podjąć pracę? Porozmawiajmy o jego korzyściach. Chciałbym zauważyć, że ta praca nie jest trudna. Oferujemy wykonanie prostego modelu. Produkcja nie zajmuje dużo czasu, wysiłku i nie wymaga dużych umiejętności stolarskich. Teraz o korzyściach. Robiąc stół własnymi rękami, masz następujące zalety.

 • Zaoszczędź znaczną ilość pieniędzy. Produkty sklepowe, które są powszechnie oferowane przez dystrybutorów, są dość drogie. Czasami proponowany produkt nie jest wart tej ceny. Wybierając każdą cząstkę własnymi rękami, możesz upewnić się, że jest ona warta stałej ceny. Cały produkt będzie kosztował znacznie mniej.

  Masywny stół z drewna, wykonany ręcznie

 • Możesz wybrać dowolny model. Sklepy nie zawsze będą w stanie zaoferować stolik spełniający wszystkie Twoje potrzeby. Tworząc meble własnymi rękami, możesz zestawiać elementy różnych modeli, tworzyć własne innowacje.

  Prosty model drewnianego stołu z wytrzymałym gładkim blatem i solidną podstawą.

 • Masz możliwość wyboru projektu. W tym przypadku historia się powtarza. Sklep nie zawsze znajdzie pożądany produkt o pożądanym projekcie. Czasami wygląd stołu może nie pasować do ogólnego wnętrza. Możesz więc wybrać dowolny projekt, wykonując całą pracę własnymi rękami.

  Okrągły stół z bębnem kablowym o nietypowym kształcie

 • Wnieś swój wkład do własnego domu. Jako gospodarz poczujesz się dumny z ulepszania swojej ziemi lub domu bez pomocy.

Nawet mały okrągły stół może zapewnić komfort każdemu pomieszczeniu.

Uważamy, że teraz nie masz wątpliwości, że skorzystają na tym meble, które stworzyłeś, a teraz już zastanawiasz się, jak zrobić okrągły stół własnymi rękami. Zacznijmy szukać odpowiedzi!

Określ wygląd

Opcja mebli letnich - okrągły kształt stołu i stołków

Okrągły stół we wnętrzu małej kuchni

Zanim przejdziesz do szczegółowych instrukcji, zdecyduj, czego chcemy. Pojęcie „wyglądu” obejmuje kilka elementów, które mają wiele opcji. Rozważ je i możemy określić wygląd przyszłej tabeli. Wraz z tym zdecydujemy, co należy zrobić i zbudować plan działania.

KryteriumOpcje wdrożenia
Cel· Pokój;

· Ulica.

Rodzaj konstrukcji· Składanie;

· Normalny;

· Z jedną nogą;

· Z dwoma lub więcej nogami.

Dodatkowe elementy· Z szufladami lub bez;

· Z podnóżkiem;

· Inne dodatkowe elementy.

Materiał· Naturalne drewno;

· DSP;

· Metal;

· Plastik.

Okrągłe składane stoły transformacyjne

Okrągły kształt składanego stołu z tworzywa sztucznego

Teraz przeanalizujemy szczegółowo, w jaki sposób wyżej opisane kryteria wpływają na nasz wybór, decydują o wyglądzie naszego potomstwa i przechodzą do interesów.

Piękny i pojemny drewniany stół o okrągłym kształcie we wnętrzu salonu

Cel

Ten czynnik jest ważny, wpływa na dalsze działania. Stół będzie na ulicy - wtedy musi być przetwarzany specjalnymi środkami, które zapobiegają jego uszkodzeniu. Będzie stał w domu - warunki są znacznie uproszczone.

Czynnik ten wpływa na innych: rodzaj konstrukcji, obecność dodatkowych elementów i projekt. W zależności od lokalizacji i jej dalszych funkcji zostanie zbudowany model. Gdy jest to wersja uliczna, potrzebne są dodatkowe skrzynki. Jeśli kreacja jest przeznaczona do grillowania, można ją wykonać bez dodatków. W przypadku, gdy produkt jest przeznaczony dla dziecka, musi mieć odpowiednie parametry i dodatki.

Zatem inne kryteria zależą od funkcji przypisanych do przyszłego stworzenia. Dlatego z góry określ, co jest konieczne do pełnego wykonania zamierzonych funkcji.

Rodzaj konstrukcji

Rodzaje stołów dzielimy i składamy. W zależności od wyboru potrzebne będą różne narzędzia, a proces montażu będzie różny. Z góry zdefiniuj to kryterium.

Biały okrągły stół na jednej nodze

Następnie sprawdź liczbę nóg. Możemy zrobić stół własnymi rękami na jednej nodze, dwóch, trzech i czterech. Wszystkie te modele są stabilne (w przypadku właściwego projektu i montażu) i mają piękny wygląd. Wszystko zależy od własnych preferencji i funkcji produktu.

Stół z trzema nogami

Rodzaj projektu zawiera dodatkowe elementy. Dowiedz się, czy potrzebujesz pudełka wewnątrz lub podnóżka, wystarczy zrobić jedną półkę pod pokrywą produktu. W tym przypadku czynnikiem decydującym jest miejsce docelowe.

Schemat okrągłego drewnianego stołu do samodzielnego montażu

Ogólnie rzecz biorąc, przemyśl wszystko z wyprzedzeniem i przejdź do tworzenia rysunku. Na tym etapie możesz dokonać poprawek lub pozwolić, by błędy były niedokładne (wtedy muszą zostać poprawione na papierze!).

To ważne!

Aby uniknąć błędów w projektowaniu stołu, poważnie potraktuj tworzenie rysunku.

Ten etap jest bardzo ważny. Jeśli sam nie możesz przejść przez to, znajdź gotowy rysunek w Internecie, dostosuj wymiary lub powierz ten biznes mistrzowi.

Wybór materiału

Najczęstszym materiałem do tworzenia stołu własnymi rękami jest drewniany zestaw. To jest naturalne drewno. Podstawą może być sosna, buk, dąb, jesion. Najczęściej używana sosna. Dobrze reaguje na przetwarzanie i nie wymaga specjalnych umiejętności.

Stół wykonany z litej sosny zrób to sam

Następną opcją jest płyta wiórowa (płyta wiórowa). Mogą być używane, ale nie dla całego stołu, ale tylko dla niektórych części, takich jak pokrywa, szuflady lub półka. Nogi powinny być wykonane z litego drewna, aby zapewnić stabilność i trwałość produktu.

Duży okrągły stół wykonany z płyty wiórowej z metalowymi nogami

Na letnich platformach można zobaczyć plastikowe stoły i krzesła. Mogą być wykonane ręcznie, ale w tym celu musisz kupić przedmioty. Tak, a tworzenie stołu jest ograniczone do montażu otrzymanych części.

Plastikowy stół i krzesła na ulicy

Metal - wspólny materiał w kręgu ludzi, którzy posiadają umiejętności spawacza i odpowiednie narzędzia. Ta podstawa jest mocna, trwała i dobrze nadaje się do produktów zewnętrznych. Ale jeśli nie masz niezbędnych umiejętności, lepiej jest preferować drzewo. Okrągły stół z rękoma do obróbki drewna pasuje do każdego projektu i nie wymaga specjalnych umiejętności do tworzenia.

Okrągły stół z litym dębowym blatem i metalową ramą

Wybieramy wystrój

Jest to również ważna część i należy ją przemyśleć z wyprzedzeniem. Niektóre rodzaje dekoracji, takie jak wypalanie, muszą być wcześniej uwzględnione w planie działania, ponieważ produkt powinien być lakierowany dopiero po wyświetleniu dekoracji.

Wybierz projekt w zależności od celu i lokalizacji stołu. Jeśli jest to miejsce pracy dla dzieci, należy je rozjaśnić, a biel należy wyrzucić. Jeśli jest przeznaczony na altanę zewnętrzną, pozostaw kolor naturalnego drewna, lakierując produkt.

Ogólnie rzecz biorąc, wybór należy do ciebie. Ale nie zapominaj, że wystrój nie powinien kolidować z wykonaniem głównej funkcji i być w harmonii z otoczeniem.

Rozpoczęcie pracy

Zdecydowaliśmy się na główne kryteria i możemy przejść do szczegółowej analizy tworzenia tabeli. Stworzymy stół z sosny, ponieważ jest to najprostsza i najczęstsza opcja. Ale przed zgromadzeniem jest jeszcze kilka kroków przygotowawczych.

Przygotuj materiały i narzędzia

Złożenie stołu nie będzie trudne, jeśli wszystkie prace przygotowawcze zostaną wykonane prawidłowo. Najpierw musisz przygotować narzędzia, aby nie szukać ich w tym procesie. W arsenale powinno być:

 • taśma miernicza;
 • ołówek;
 • układanka;
 • śrubokręt lub wiertarka z zestawem wierteł;
 • kompas budowlany;
 • zaciski;
 • szlifierka.

Jeśli brakuje jakiegoś narzędzia, należy je kupić lub pożyczyć od sąsiada, ponieważ bez odpowiedniego przygotowania dobry produkt nie zadziała.

Potrzebne będą również następujące materiały:

 • deski sosnowe (na okładkę);
 • słupki sosnowe (na nogi);
 • wkręty samogwintujące;
 • klej do drewna;
 • metalowe narożniki;
 • lakier do drewna;
 • środek do obróbki drewna;
 • farba (jeśli projekt sugeruje).

Teraz, gdy wszystkie przygotowania zostały zakończone, możemy przejść do głównego etapu pracy.

Proces montażu

Dla prostszego i szybszego wyjaśnienia napiszmy krok po kroku.

To ważne!

Przed montażem elementy stołu są pokryte wodoodpornym materiałem.

 1. Zrób okładkę. Aby to zrobić, przymocuj klejem do drewna wymaganą liczbę desek sosnowych i zabezpiecz je zaciskami. Po wyschnięciu kleju narysuj okrąg na otrzymanym kwadracie. Wytnij okrąg wokół konturu. To była podstawa naszego stołu.

  Pokrywamy ściany boczne płyt klejem stolarskim i nakładamy je na siebie, mocujemy konstrukcję za pomocą zacisków

  Narysuj blat stołu za pomocą kompasu konstrukcyjnego

 2. Szlifuj wszystkie krawędzie pokrywy i jej powierzchnię. W razie potrzeby rozpocznij obróbkę krawędzi szmatką ścierną.

  Szlifierka obsługuje wszystkie powierzchnie blatu

 3. Weź 3 pręty o tej samej długości i zamocuj je za pomocą narożników i śrub z tyłu okładki w tej samej odległości od siebie.

  Odetnij wymaganą długość paska na nogi i zaokrąglij wszystkie rogi.

  Z trzech stron na każdej nodze zapnij metalowy narożnik, koniecznie w tej samej płaszczyźnie

  Samozaciskowe nogi do blatu

 4. Pomiędzy nogami mocujemy skoczki dla siły produktu.

  Wykonujemy nadproża z tych samych lub mniejszych prętów i mocujemy je do nóg za pomocą wkrętów samogwintujących.

 5. Przykryj powierzchnię 1-2 warstwami lakieru.

  Powierzchnię stołu traktujemy lakierem

Mamy nadzieję, że teraz nie ma pytań, jak zrobić okrągły stół. Jak widać, jest to dość proste. Pozostaje zastosować ostateczny efekt, wybierając dowolny wzór. Pozostawiając produkt niepomalowany, podkreślisz jego naturalne piękno. Ta opcja będzie lepsza od innych, a ostatnio stała się coraz bardziej popularna. Nie zapominaj, że projekt musi być zarejestrowany we wstępnym planie pracy. Pomoże to uniknąć niespodzianek i ułatwi proces.

Wideo: Jak zrobić okrągły stół.

Pomysły na produkcję okrągłych stołów i ich zastosowanie we wnętrzu domu i na ulicy:

Loading...