Tabele

Mocowanie nóg do stołu

Stół jest niezbędnym atrybutem mebli kuchennych. Dzisiaj producenci stołów do produkcji używali wielu materiałów. Stół ma wiele różnych kształtów nóg, jest ich ponad dwadzieścia. W tradycyjnej wersji ma cztery nogi. W większości przypadków dla modeli standardowych kształt blatu jest kwadratowy lub prostokątny.

Prostokątny drewniany stół z czterema nogami

Stół z trzema nogami jest zwykle okrągły. Może być używany jako mały stolik kawowy lub jako jadalnia.

Okrągły drewniany stół z trzema nogami

Produkują stoły z dwoma nogami, mogą być różnych typów, ale najczęściej spotykane są modele z dwoma nogami w kształcie X lub trwałe, wykonane z litego drewna.

Drewniany stół z nogami w kształcie X wraz z krzesłami do strefy podmiejskiej

Metody montażu

Nogi stołu są przymocowane do pręta bocznego wspornika i są z kolei przymocowane do blatu.

Wielu rzemieślników wie, że niewłaściwie przymocowane nogi są główną przyczyną tego, że stół będzie się kołysał i będzie się przechylał. Istnieją podpory regulacyjne, które mogą skorygować duży procent nachylenia, ale nadal wysokiej jakości montaż ma ogromne znaczenie.

Istnieje kilka opcji mocowania nóg do blatu:

Mocowanie nóg za pomocą płyt powierzchniowych

Mocowanie nóg za pomocą nakrętek teowych

Możliwość przymocowania blatu stołu do boków stołu bez użycia dodatkowych łączników za pomocą śrub

Używanie małych metalowych wsporników Z jest kolejnym popularnym sposobem montażu blatu.

Mocowanie płyt powierzchniowychZałóżmy, że kupiłeś nogi bez odpowiednich łączników. Aby je zainstalować, będziesz potrzebował śrub z oczkami i oczkami do większych stołów i przykręcanych do mniejszych.
Mocowanie T-NutTa opcja montażu jest odpowiednia, jeśli zamierzasz przywrócić przednią płaszczyznę stołu i tym samym nadać wnętrzu zaktualizowany wygląd. Musisz mieć nakrętki w kształcie litery T, śruby oczkowe i oczka.
Montaż śrubowyJest to powszechna i sprawdzona metoda mocowania powierzchni stołu do prętów bez użycia dodatkowych akcesoriów. Nadaje się do klasycznej opcji mebli.
Zastosowanie uchwytów w kształcie Z.Używanie małych żelaznych wiązań Z jest kolejną popularną metodą utrwalania. Główne zalety tej metody to niski koszt, prosta i niezawodna instalacja.
Zastosowanie drewnianych zaciskówŁatwa i trwała metoda mocowania blatów bez użycia zakupionego wyposażenia. Są podobne do uchwytów w kształcie litery Z. Wykonane są z dowolnego złomu, wystarczy obserwować orientację włókien.
Korzystanie z ośmiu posiadaczyTe metalowe elementy złączne są szeroko stosowane podczas mocowania blatu. Są dwa rodzaje - z podkładkami o tym samym i innym rozmiarze.
Korzystanie z rowkowanych rozpórekW tym przypadku do łuków zestawów przymocowane są 2 lub 3 podpory pomocnicze z prostokątnymi szczelinami o długości 10–15 mm.

Używanie domowych klipów drewnianych to prosty i niezawodny sposób mocowania blatu do podstawy bez konieczności zakupu akcesoriów.

Stalowe osiem łączników - opcja z niedrogim sprzętem

W tym przypadku dwa lub trzy dodatkowe rozpórki z prostokątnymi rowkami o długości 10-15 mm są przymocowane do zestawów słuchawkowych.

Wymagane materiały

Materiały użyte do produkcji stołów, najbardziej różne, mówią o niektórych z nich.

 1. Do tego celu nadają się tablice różnych gatunków drewna, na przykład drzew iglastych, dębu itp. Jeśli jesteś mistrzem nowicjatu, lepiej jest użyć sosny, ponieważ jest to łatwe w obróbce. Należy pamiętać, że takie meble wypalają się, pochłaniają zapachy, płyn, nie tolerują zmian temperatury. Zalety - materiał jest przyjazny dla środowiska, mocny, wygląda elegancko.

  Solidna sosna, dzięki której stół zrobi to sam

 2. Płyta wiórowa - dość popularny materiał do produkcji mebli. Przy produkcji wykorzystywane są suche wióry i pak. Wśród niedociągnięć można zauważyć zagrożenia dla środowiska. Zaletą jest stosunkowo tania cena.

  Płyta wiórowa - niedroga wersja materiału do produkcji stołu jadalnego

 3. MDF - bardziej przyjazny dla środowiska niż płyta wiórowa, ale także droższy. W produkcji wiórów drzewnych, żywic węglikowych, modyfikowanej melaminy. Wadą jest to, że zapala się swobodnie, istnieje ryzyko pożaru nawet z szybko nagrzewających się przedmiotów.

  Płyta MDF nadaje się do produkcji stołu, jest lepsza i bardziej przyjazna dla środowiska.

 4. Płyta meblowa - dokładnie odwrotnie niż płyta MDF i płyta wiórowa. Rozsądna cena, materiał jest trwały i przyjazny dla środowiska. Zrobić sklejone pręty napięte za pomocą prasy.

  Tarcza meblowa - kwadratowe lub prostokątne arkusze drewna, które są wykonane zgodnie ze sposobem klejenia drewnianych klocków na szerokość lub długość

 5. Metal - w większości przypadków używany ze stali nierdzewnej. Taki koszt byłby kosztowny, ale taki stół przyciągnąłby uwagę.

  Produkty ze stali nierdzewnej są bezpretensjonalne w pielęgnacji, trwałe, praktyczne, wszechstronne w użyciu.

Materiały te nadają się zarówno do blatów jak i nóg. Czy również plastikowe nogi, chromowane, kute. Wybierając, polegaj na swoich preferencjach.

Chromowane podparcie mebli do stołów bocznych

Stolik kawowy z nogami z kutego żelaza

Biały plastikowy okrągły stół na ulicę

Wymagane narzędzia

Niezbędny zestaw narzędzi do produkcji i montażu stołu

Narzędzia takie są niezbędne do produkcji: płaszczyzny, szlifierki, wyrzynarki, piły, wiertarki, wiertarki, papieru ściernego, śrubokręta, wkrętów samogwintujących, kleju, kołków, zacisków, taśmy mierniczej, ołówka, sprzętu ochronnego - okularów, rękawic.

Proces produkcyjny: instrukcje krok po kroku

Rysunek drewnianego stołu z czterema nogami

Po pierwsze, bez wątpienia musisz zrobić rysunek. Zdecyduj, które nogi zamontujesz - kupisz lub sam się stworzysz. Formularz może być dowolny.

Figurki tralki lub nogi do domowej roboty stołu

Jeśli blat stołu ma 0,8 m szerokości, nogi powinny mieć długość 1,2 m. Aby blat stołu był gładki, należy go przetrzeć szlifierką. Pomiędzy stawami nie powinno być żadnych przerw. Aby blat nie został zdeformowany przez wysoką wilgotność, deska musi być ułożona przeciwnie.

Płyty do blatów roboczych o grubości nie mniejszej niż 30 cm

Na końcach łączonych desek należy wywiercić otwory o głębokości 8 cm, odstęp między nimi utrzymuje się w przedziale 10-15 cm, przygotowujemy przygotowane miejsca papierem ściernym i smarujemy krawędzie, kołki i otwory. Wkładamy kołki w otwory, więc łączymy blat. Usuń nadmiar kleju.

Możliwość przymocowania nóg do drewnianego stołu

Za pomocą kleju i śrub łączymy poprzeczne i ułamkowe deski z nogami. Na koniec wykonujemy dwa rowki do przymocowania blatu. Czekamy na dwanaście godzin i zamontujemy go. Struktura jest pokryta lakierem, bejcą lub farbą.

Stół ze stałym blatem, ramą i nogami

To ważne! Przy nakładaniu bejcy należy wziąć pod uwagę następujące kwestie: prawidłowo wybrać cieńszy, powierzchnia przed nałożeniem powłoki powinna być starannie obrobiona papierem ściernym, główną rzeczą jest prawidłowe dopasowanie pistoletu (kształt palnika powinien być owalny, a warstwa, którą nakładasz powinna blokować istniejącą po kolei).

Lakierujemy lub woskujemy, aby chronić górną warstwę

Po zapoznaniu się z opcjami montażu nóg na blacie, nie będzie trudno zrobić stół własnymi rękami, aktualizując w ten sposób wnętrze tego oryginalnego przedmiotu.

Wideo: Blat z tablicy. Moja opcja montażu

Loading...