Lustra

Zasady używania lustra na Feng Shui

Lustra od dawna uważane są za podmiot obdarzony mocą mistyczną. Nazywano je przewodnikami energii, łączącymi elementy między światami równoległymi, cennymi amuletami - wszystko to można znaleźć w starożytnych wierzeniach.

Za pomocą luster można odbić, pociągnąć, wizualnie pomnożyć lub odwrotnie, zmniejszyć przestrzeń

Teraz ludzie są przyzwyczajeni do rutyny powierzchni odbijających, biorąc pod uwagę tylko wskazówki projektantów dotyczące ich rozmieszczenia. Rozważmy bardziej szczegółowo, gdzie lepiej zawiesić lustra zgodnie z zaleceniami chińskich mędrców.

Stopień jej wpływu na nas i członków naszej rodziny zależy od tego, jak znajduje się lustro, jego kształt i wielkość.

Magiczna moc luster przez feng shui

Bez względu na rozmiar lustra, niesie ze sobą wiele siły, które można wykorzystać zarówno na dobre, jak i na szkodę.

Lustra otaczają nas w domu, w biurach i sklepach. W niektórych przypadkach ludzie czują harmonię i spokój, nawet jeśli pokój jest urządzony dość skromnie. W innych - apatia, niepokój, niezrozumiałe obawy, choć na pierwszy rzut oka wnętrze jest urządzone zgodnie z modnym projektem.

Lustra to nie tylko element wewnętrzny stworzony dla wygody i piękna, to rodzaj przewodnika między światem fizycznym i subtelnym.

Jedną z najczęstszych przyczyn może być niewłaściwe umieszczenie luster. Rozważano ich symbolikę i znaczenie wśród różnych narodów:

 • właściwości amuletu bezpieczeństwa;
 • źródła wiedzy i magicznej mocy;
 • przejścia do innych światów;
 • wpływ na sfery materialne i duchowe ludzkiego życia.

W kwestii tradycyjnych elementów projektowania mieszkań w Państwie Środka lustro Bagua jest nadal popularne.

Bagua to ośmiościan drewna, pośrodku którego znajduje się lustro

Ten ośmiokątny amulet ochronny, umieszczony na podłożu z zastosowanym trygramem, według lokalnych wierzeń, ma moc magiczną. Polega ona na odbiciu negatywnych przepływów z powrotem do ich źródeł, dlatego Bagua musi znajdować się dokładnie poza drzwiami wejściowymi. Tak więc najemcy będą mogli chronić się przed szkodliwym wpływem z zewnątrz.

Takie zwierciadło (bagua) jest w stanie przynieść lepsze życie, szczęście, dobrobyt i zmienić relację między bliskimi

W Chinach użycie takiego mistycznego amuletu w życiu codziennym doprowadziło do prawdziwych „wojen lustrzanych” między sąsiadami. Rozważ prawa: odbite przedmioty podwajają swój wpływ na ludzkie życie. Mieszkańcy chińskich prowincji starali się więc chronić przed zazdrością, plotkami i niegodnymi życzeniami sąsiadów, umieszczając Bagua w kierunku ich domu. Tak więc możliwe było zwrócenie negatywu z zemstą, zwłaszcza jeśli własne lustro było większe niż lustrzane talizmany sąsiadów.

Konfrontacja zakończyła się dopiero po specjalnym zarządzeniu władz zakazującym wystawiania takich magicznych amuletów w kierunku sąsiadów.

Lustra w korytarzu autorstwa Feng Shui

Lustro Fengshui na korytarzu jest prawie zawsze wymagane

Zwróć uwagę na projekt korytarza i korytarza, nawet jeśli są małe. Korzystanie z luster w tym pokoju jest obowiązkowe i należy je umieścić z uwzględnieniem pewnych niuansów.

 • Korytarz nie powinien być zaśmiecony, ponieważ w ten sposób właściciele mieszkań tworzą bariery dla energii życiowej Qi.
 • Przednie drzwi nie powinny być odbijane w lustrze, w przeciwnym razie przepływy energii nie będą w stanie przeniknąć do innych pomieszczeń po odbiciu od powierzchni;

  Duże lustro w przestronnym korytarzu może wizualnie poszerzyć przestrzeń.

 • Plus będzie możliwość odzwierciedlenia amuletów i roślin doniczkowych.

Przykłady lokalizacji luster na korytarzu

Forma luster w naukach starożytnych Chin nie ma znaczenia. Możesz bezpiecznie wybrać kwadratowe, owalne, okrągłe elementy dekoracyjne. W tej kwestii zaufaj własnym pomysłom na temat piękna, a także weź pod uwagę cechy projektu wnętrz.

Ideałem jest opcja, gdy ściana korytarza z lustrem tworzy kąt prosty ze ścianą z głównym wyjściem

Lustra w sypialni Feng Shui

Lustro w sypialni Feng Shui nie jest pożądane, ale nadal może być obecne.

Sypialnia - miejsce, w którym ludzie odpoczywają i nabierają siły, a sukces w którymkolwiek z obszarów działalności bezpośrednio zależy od komfortu i czasu odpoczynku. Lustro według Feng Shui nie jest zalecane do umieszczania tutaj i w salonie dla gości, biorąc pod uwagę, jak bezbronna jest osoba podczas snu.

Konieczne jest upewnienie się, że łóżko nie odbija się w lustrze i ludzie tam śpiący

Jeśli nie możesz odrzucić atrybutów lustra w sypialni, zwróć uwagę na okrągłe lub owalne modele o skromnych rozmiarach. Nie należy umieszczać lustra przed łóżkami, a także powiesić drzwi szklanego mola z powierzchniami odbijającymi światło.

Nie można umieścić lustra na szafach, jeśli widzą łóżko

To jest ważne. Nie przechowuj popękanych i połamanych luster w domu, w przeciwnym razie przepływ energii niezbędny do harmonii i zdrowia „opuści” dom. Symboliczna śmierć podwójnego lustra z naruszeniem integralności powierzchni może mieć negatywne konsekwencje dla życia prawdziwej osoby. Istnieją podobne ostrzeżenia w zwyczajach ludów słowiańskich: odbicie we fragmentach obiecuje wiele lat niepowodzeń i chorób.

Lustro na toaletce powinno być wystarczająco duże i najlepiej owalne lub okrągłe.

Wskazówka, która pomoże zanegować ewentualne negatywne skutki tak nieprzyjemnego zdarzenia, znajdujemy w tradycjach Feng Shui. Wszystkie fragmenty należy starannie zebrać i wypłukać pod zimną bieżącą wodą. Takie działania symbolizują oczyszczenie nagromadzonej energii, po czym wszystko można wyrzucić bez obawy o nieprzyjemne konsekwencje.

Wyżywienie i lustra autorstwa Feng Shui

W kuchni obecność luster jest dozwolona tylko w dwóch miejscach: w miejscu, gdzie odbija się stół jadalny i w pobliżu pieca

Lokalizacja luster w jadalni będzie dużym plusem. Tworzy to przyjazną atmosferę i poczucie przestronności. Ponadto, panie będą mogły ocenić swój kształt podczas posiłku iw rezultacie nie zapomną zmniejszyć (zwiększyć) porcji.

Lustro odbijające to, co znajduje się na stole, wizualnie podwaja twoje jedzenie i symbolicznie zwielokrotnia twoje bogactwo

Lustro naprzeciwko powierzchni roboczej w kuchni jest nadal niepożądane. Pojawienie się niepotrzebnych kłopotów u gospodyni może zepsuć nastrój, dzięki któremu smak kulinarnych przysmaków może się zepsuć.

To ważne! Oprócz lokalizacji liczy się także rozmiar lustra. Koneserzy tradycji feng shui wskazują, że w salonie konieczne jest zawieszenie co najmniej jednego takiego elementu dekoracyjnego na pełnej wysokości człowieka. Rodzaj gruntu dla rozwoju duchowego i zwiększenia korzyści materialnych zostanie osiągnięty, jeśli w odbiciu nad głową znajduje się wolna przestrzeń.

Pełne ludzkie lustra wzrostu dla duchowego i materialnego wzrostu

Efekt wprost przeciwny powstanie poprzez zastosowanie we wnętrzu dekoracji ściennych, fartuchów kuchennych i sufitów z fragmentami mozaiki z powierzchniami lustrzanymi. Będąc w takim pokoju, z czasem możesz mieć wrażenie pomieszania, potrzeby rozwiązania kilku spraw jednocześnie. Aby nie wpaść w cykl codziennych problemów, nie używaj małych fragmentów luster, które miażdżą odbicie ludzi, zwierząt domowych, przedmiotów. Mędrcy Imperium Niebieskiego w takich przypadkach przewidzieli naruszenie harmonii, zarówno pod względem duchowym, jak i materialnym.

Feng shui nie jest zalecane modnej lustrzanej mozaiki w kuchni

Należy pamiętać, że ważne jest nie tylko prawidłowe zawieszenie luster, przestrzeganie wszystkich zaleceń nauk chińskich mędrców, ale także umycie i wytrzeć je na czas. Brudne powierzchnie lustra często stają się rodzajem ujemnego akumulatora. Pojawienie się kłótni i intryg będzie całkiem naturalną konsekwencją.

Dobre miejsca na lustro

Podsumowując powyższe, definiujemy najlepsze miejsca do umieszczania luster:

 • w jadalni;

  Duże lustro w ramce do salonu solnego

 • naprzeciwko amuletów, symboli dobrego samopoczucia, zwiększając tym samym ich pozytywny wpływ na życie rodzinne i relacje;
 • w korytarzu na przeciwległej ścianie od wejścia. Najlepszym rozwiązaniem byłoby również wybranie szafy z drzwiami o powierzchni lustrzanej.

  Lustro na korytarzu lepiej zawiesić z boku drzwi frontowych

W łazience można powiesić dwa lustra, ale bez tworzenia „korytarza” odbić. Chroń siebie i bliskich przed wszelkiego rodzaju negatywami, jeśli umieścisz lustro na zewnątrz drzwi.

Złe miejsca na lusterka

Obszar funkcjonalny pokojuUwagaDlaczego ta opcja nie jest zalecana
SypialniaW tradycji luster feng shui - symboli drzwi do innych światów. Ta linia jest często odczuwana we śnie, więc musisz poważnie zająć się kwestią umieszczenia ich w sypialniach i pokojach gościnnych.Powierzchnie lustrzane szafek i toaletki na noc najlepiej zrobić szmatką. W przeciwnym razie relacje rodzinne mogą ulec pogorszeniu, a jeśli śpiąca osoba również odbija się w lustrze, to stan zdrowia.
W biurze naprzeciwko stołuChińscy mędrcy wierzyli, że właściwości odbijanych obiektów w lustrze podwoiły się.Wydaje się, że liczba zadań wzrosła. Właściciele biur i biur w ten sposób „przyciągają” nadgodziny.
Naprzeciwko okna, drzwi wejściowe, drzwi do łazienki lub toaletyPozytywna energia Qi, wchodząc do domu, nie powinna napotykać przeszkód na drodze. Właściwie układając meble, elementy wystroju i lustra, będzie można osiągnąć pozytywną atmosferę w domu i „przyciągnąć” dobrobyt rodziny.Są szanse, że pozytywna energia z zewnątrz, odbita od powierzchni lustra, nie dostanie się do domu.
Przy drzwiach wejściowychŻyciodajna moc Qi daje równowagę umysłu, sukces w biznesie i szczęście.Takie rozwiązanie całkowicie zablokuje wejście dla przepływu energii, więc palenisko rodzinne stopniowo zniknie.
Lustro przed lustremW tradycjach ludu słowiańskiego stworzono „lustrzane korytarze” dla wróżenia: wierzyli, że dziewczyny będą w stanie zobaczyć swojego przyszłego pana młodego w ten sposób. Wzmianka można znaleźć w folklorze i fikcji.Stworzenie mistycznego korytarza kilku luster doprowadzi do poczucia niepokoju, paniki, a także depresji i depresji.

Umieszczając lustro na Feng Shui w swoim biurze, musisz pamiętać, że nie powinno ono być odbijane na dokumentach ani na biurku

Lustro przed oknem jest zainstalowane, jeśli nie ma wystarczającej ilości naturalnego światła, a natura jest widoczna za oknem, w innych przypadkach spowoduje to szkody

Lustro na drzwiach wejściowych - bardzo niebezpieczna i niedopuszczalna opcja

Lustro naprzeciwko lustra tworzy mistyczny korytarz i dziwne odczucia dla osoby, która na niego patrzy

Nauki chińskich mędrców dają precyzyjne instrukcje, jak umieścić lustra na Feng Shui. Po nich będzie można stworzyć atmosferę harmonii w domu i cieszyć się szczęściem. Nic dziwnego, że stwierdzenie starożytnych jest istotne w naszych czasach: „Możesz zmienić wszystko na lepsze, jeśli poprosisz o pomoc w lusterkach”.

Aby uczynić swój dom źródłem pozytywnej energii, poprawnie powiesić lustra.

Wideo: Mirror by Feng Shui. Domowe lustra autorstwa Feng Shui

Loading...