Meble

Kredens kartonowy we wnętrzu

W każdym z nas twórca żyje. W pewnym okresie istnienia osoba, jako jednostka, musi coś zrobić z własnymi, nie zawsze złotymi rękami. Te impulsy dostają swoje ucieleśnienie na różne sposoby. To zależy od stopnia umiejętności.

Oryginalne wyroby ręcznie robione

Stał się modnym trendem do tworzenia produktów w stylu ręcznie robionych - mydła, przedmiotów dekoracyjnych, dekoracji, obrazów, zegarków, elementów wyposażenia wnętrz i wielu innych. Twórca mebli z umiejętnościami stolarskimi może z łatwością wykonać komodę, stół lub krzesło wykonane z naturalnego drewna z gładkimi liniami i rzeźbionymi detalami.

Czym są ci, którzy pękają od kreatywnych impulsów, ale nie ma specjalnych umiejętności? Proces projektowania, klejenia mebli z kartonu pomoże Ci „wyrazić siebie” - tanią opcję, wykorzystując niepotrzebne pudełka, tapety lub litr farby, aby stworzyć pełnowartościowy i godny mebel do pokoju dziecięcego, salonu.

Biała mini komoda

Aby stworzyć komodę z kartonu, każdy dostępny będzie inny materiał. Przy zakupie sprzętu gospodarstwa domowego pozostają pudełka. Wyrzucamy je, mimo gęstych ścian. Przyklejając tekturę do kilku warstw, otrzymujemy obiekt o pożądanej wytrzymałości.

Wielokolorowa kartonowa skrzynia na akcesoria do szycia wklejona tkaniną

Meble kartonowe: projekt i konstrukcja

Piękna mała komoda z tektury decoupage

W produkcji mebli kartonowych istnieje kilka możliwości wdrożenia. Możesz tworzyć osobne wzory ścian bocznych, góry, dołu, a następnie przykleić wszystkie szczegóły. Inną opcją jest włożenie mniejszych pudełek do dużego pudełka z lodówki lub pralki. Ściany wyjdą silniejsze.

Jeśli nakleisz na wewnętrzną powierzchnię półek jasną tkaniną lub kolorową tapetą, zewnętrzną - monofoniczną, wyjdzie oryginalny, otwarty stojak. Półki są w stanie wytrzymać książki, ramki na zdjęcia, wazon z kwiatami, inne przedmioty dekoracyjne.

Kartonowa komoda

Po odsłonięciu kartonu na zewnętrzną, wewnętrzną dekorację nikt nie zgadnie, że stelaż, komoda z kartonowych pudełek zrobiłeś sam.

Biała kartonowa komoda z szufladami o różnych rozmiarach

Funkcje kartonu i niezbędne narzędzie

Tektura nadaje się do projektowania i dekoracji, zapewniając najbardziej różnorodne, oryginalne formy.

Zaczynając tłumaczyć swoje kreatywne pomysły, weź pod uwagę projekt przyszłego produktu, miejsce, w którym się znajdzie. Karton jako materiał ma zalety i wady.

Plusy i minusy

 • Siła. Ręcznie wykonana komoda jest w stanie wytrzymać przyzwoite obciążenia.
 • Niski koszt. Możesz to zrobić bez inwestycji, jeśli dom ma zapas kartonu lub wiesz, gdzie uzyskać dodatkowe pieniądze.
 • Przyjazność dla środowiska. Po użyciu jest łatwy do usunięcia. Karton jest naturalnym materiałem, który nie zanieczyszcza środowiska.
 • Elastyczność W razie potrzeby obiekt ma dowolny kształt.
 • Krótszy okres użytkowania. Karton nie jest drzewem, nie może trwać przez 20-30 lat. Przy starannym użytkowaniu i wysokiej jakości montażu karton będzie trwał od 5 do 10 lat.
 • Używaj w suchych pomieszczeniach. Karton boi się wilgoci. W łazience takiej rzeczy nie można postawić.

Głównym materiałem, z którego będzie wytwarzany produkt, jest karton. Dla niego bierzemy klej „Moment” lub „Titan”, PVA. Niektórzy używają pistoletu do klejenia. Przydatna będzie również miarka, nóż do papieru, ołówek.

Narzędzia do produkcji mebli z kartonu

Do dekoracji używamy tapet, folii meblowych, tkanin, farb akrylowych i akcesoriów do pudełek.

Mała, domowej roboty komoda z tektury ozdobiona tkaniną

Proces tworzenia skrzyni

Mini komoda kartonowa do organizowania artykułów piśmiennych

Dla tych, którzy jako pierwsi wykonają tekturową komodę własnymi rękami, wybierz model łatwiejszy. Najlepiej zrobić klasyczny obiekt o prostym kształcie - prostokąt z 3-5 szufladami.

Schludna komoda z kartonowymi pudełkami, naklejona papierem i uchwytami wstążek

Proces produkcyjny składa się z kilku etapów.

 1. Narysuj na papierze szkic mebli zgodnie z rozmiarem miejsca, w którym będzie stać. Określ, ile pustych miejsc trzeba wyciąć, dokładne wymiary.

  Wykonywanie wykrojów do szuflad według rysunku

  Dla każdego pudełka wykonujemy przedziały zgodnie z rysunkiem.

 2. Wytnij półfabrykaty, ścianka boczna w podwójnym rozmiarze, aby skleić ze sobą. Robi się to dla twierdzy. Połącz powierzchnię za pomocą kleju, pistoletu do kleju, a następnie umieść go pod obciążeniem na godzinę, aby go połączyć.

  Wytnij puste miejsca dla przyszłej komody

 3. Od wewnątrz ścian bocznych przyklej części tak, aby w miejscach, w których zostaną umieszczone półki, były luki. Wymiary rowka powinny odpowiadać wysokości półek.

  Przyklej ramę tak, aby były rowki na pudełka

 4. Złóż zewnętrzną ramę, włóż półki.

  Montujemy ramę i wkładamy półki

 5. Aby uzyskać dokładność, krawędzie są wklejane za pomocą taśmy papierowej, papieru.

  Wklejanie wszystkich krawędzi i końców papierem

 6. Wykonujemy pudełka. Jeśli rozmiary są odpowiednie, możesz zabrać gotowe pudełka na buty, małe urządzenia gospodarstwa domowego. Gdy ich nie ma, zrób pola analogicznie do ramki - wyciąć części, skleić je razem.

  Przyklej ściany pudełka do siebie

  Jedna z klejonych części musi być mniejsza

  Gotowa podwójna szuflada na komodę

 7. Szuflady, osusz klatkę, przejdź do dekoracji. Wszystko zależy od twojej wyobraźni. Zrób wykończenie zmiętym papierem, pomaluj na dowolny kolor. Okazuje się ciekawy efekt skóry naturalnej.

  Przycinamy zmiętym papierem i malujemy farbą akrylową

  Malujemy w kolorze nasyconym na czarno

  Nałóż złotą farbę na reliefy, aby uzyskać nietypowy wzór

Mini komoda z tektury do dekoracji, kosmetyków, techniki decoupage. Rysunek z serwetkami delikatnie przeniesiony na produkt, przy użyciu mieszaniny wody, kleju. Używany za pomocą pędzla, zanurzany w kleju.

W środku można przykleić opakowanie lub inny kolorowy papier.

Gotowy lakier i można go używać! Bardzo ładne i oryginalne, najważniejsze bez dodatkowych kosztów gotówkowych. Patrzymy na nasze stworzenie, cieszymy się, że jesteśmy rzemieślnikami!

Gotowy kredens interweniuje wiele przydatnych rzeczy do robótek ręcznych

Wideo: DIY. Skrzynia z kartonu własnymi rękami. Jak zrobić kredens z kartonu!

50 pomysłów na zdjęcia do stworzenia własnych kartonowych kredensów:

Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy Metamorfoza domu 1 - salon z kuchnią, łazienka, korytarz. . (Październik 2019).

Loading...