Szafy przesuwne

Narożna szafa do zabudowy we wnętrzu

Mój dom to mój zamek. A jeśli w fortecy jest przytulnie i wygodnie, powrót do niej będzie o wiele przyjemniejszy. Pierwszą rzeczą, która wita nas po drzwiach wejściowych, jest hol wejściowy. Co więcej, użyjemy ich w pierwszej kolejności, chcąc usunąć zewnętrzne ubrania uliczne. Dlatego znaczenie wyboru wygodnej, funkcjonalnej i jednocześnie stylowej garderoby wzrasta wielokrotnie. Często klienci wolą instalować w pomieszczeniu wejściowym dokładnie kątowy typ mebli, który ma wiele zalet.

Piękna szafa narożna zapewni pełny wygląd wnętrza Twojego korytarza.

Wyjątkowość szaf

Szafa narożna z dużym lustrem i półkami promieniowymi w korytarzu

Ogromną zaletą szaf wnękowych przed komodą, wieszakiem lub haczykami ściennymi jest jego funkcjonalność oraz estetyczny wygląd. Dzięki schowkowi, nawet w najbardziej kompaktowych drzwiach przednich, będziesz mógł umieścić wiele rzeczy za drzwiami, zaczynając od odzieży wierzchniej, a skończywszy na drobnych akcesoriach.

Doskonałą alternatywą dla konstrukcji szaf jest wbudowany mebel na korytarz.

Konstrukcja, wygląd i funkcjonalność szafy zależą od powierzchni pomieszczenia, preferencji smakowych klienta i całkowitej ilości produktu. Jego wyjątkowość zależy również od wyobraźni i pomysłów klientów na temat ich domu, ponieważ ktoś woli minimalizm, inni wybierają nowoczesne lub nowoczesne z metalowymi lub lustrzanymi drzwiami, a dla zwolenników rustykalnego stylu prowansalskiego przechowywanie rzeczy z drewnianymi drzwiami jest idealne.

Gdzie będziemy mieli

Oryginalne rozwiązanie problemu małego kwadratowego korytarza pozwoli na zabudowanie szafki w rogu. W ten sposób można zaoszczędzić na dwóch sąsiadujących ścianach do 20% kosztów. Budowa takiej szafy nie będzie trudna. Główną zasadą jest wybór głębokiego kąta przestrzennego, z wystarczającą odległością od wnętrza i drzwi wejściowych. Wysokość zestawów słuchawkowych jest praktycznie nieograniczona i może być umieszczona bezpośrednio pod sufitem. Jedynym zastrzeżeniem jest pozostawienie niewielkiej odległości 50 milimetrów między górną ścianą szafy a sufitem napinanym.

Szafka wbudowana w narożnik to możliwość wykorzystania każdego centymetra wolnej przestrzeni.

Z jakich materiałów są wykonane szafy?

Płyta wiórowa

Laminowana płyta wiórowa jest stosowana do szaf i mebli do zabudowy, a dzięki różnorodności kolorów pasuje do każdego wnętrza

Najbardziej dochodowym i często wykorzystywanym materiałem do produkcji korytarza jest laminowana płyta wiórowa. Płyty te są wykonane ze sprasowanych trocin i wiórów, a łącznikiem jest żywica syntetyczna. Ze względu na prostą produkcję, zgodność z działaniem mechanicznym (cięcie, gwoździowanie, frezowanie) koszt szafek z płyt wiórowych jest znacznie niższy niż koszt elementów z litego drewna, a nawet MDF. A jeśli zachowasz integralność powłoki laminowanej na powierzchni płyty wiórowej, to ta obudowa nie będzie obawiać się wilgoci i wysokiej temperatury. Kolejną zaletą mebli ze sprasowanego drewna jest to, że po uderzeniu w ciało nie ma na nim wgnieceń i śladów.

Niestety, z „chipów” z szafy jest mnóstwo minusów. Obejmują one:

 1. Jeśli powłoka laminowana zostanie uszkodzona, wilgoć stanie się głównym wrogiem Twoich mebli.
 2. Dla trwałości płyta wiórowa jest traktowana żywicami fasadowymi, które emitują niewielką ilość substancji toksycznych.

Przed dokonaniem zakupu uważnie przeczytaj wszystkie cechy produktów z płyty wiórowej.

Płyta pilśniowa

Płyta pilśniowa w szafach służy do niewidocznych ścian, dna

Z reguły poszczególne części szaf, a nie przedmioty, są wykonane z płyty pilśniowej. Wynika to z faktu, że płyta pilśniowa nie ma dużej grubości, ponieważ technologia prasowania na mokro nie pozwala na wykonywanie grubych i trwałych płyt. W meblach klasy ekonomicznej płyty pilśniowe są wykonane z dolnych płyt, szuflad, a także z tylnych ścian szafki. Z jednej strony płyta twarda ma chropowatą powierzchnię, z drugiej jest laminowana. Ze względu na niski koszt i prostotę tworzenia, płyta pilśniowa jest bardzo popularna wśród producentów obiektów nadwoziowych.

MDF

Fornirowany MDF bardziej trwały, bezpieczny i drogi materiał do produkcji mebli

MDF jest płytą pilśniową, ale różni się od płyty pilśniowej średnią gęstością. Innymi słowy, są to deski składające się z małych frakcji drewnianych. Z reguły tylne ściany szafek są z nich wykonane, jak również z płyt pilśniowych. Ale w przeciwieństwie do MDF, całe kompleksy mebli mogą być wykonane z MDF. W porównaniu z płytą wiórową MDF jest droższy, bardziej trwały, a także ze względu na zwiększoną plastyczność, możliwe jest stworzenie magazynu na rzeczy górne i akcesoria ozdobione rzeźbionymi fasadami i łukami. Kolejną zaletą płyty MDF jest to, że taki produkt można zainstalować w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności, płyta pilśniowa jest wykonana z ekologicznego materiału naturalnego, a zatem nie szkodzi zdrowiu gospodarstwa domowego.

Meble wykonane z litego drewna

Naturalne drewno do produkcji mebli jest używane do kosztownych opcji niestandardowych.

Jest to najdroższy rodzaj wyposażenia mieszkań, ponieważ wykorzystują one solidny zestaw takich drzew, jak buk, orzech, dąb, drzewa iglaste i inne gatunki do tworzenia zestawów słuchawkowych. Meble te można zobaczyć w najbardziej luksusowych pałacach europejskich, ponieważ mówi o dobru właściciela, jego upodobaniu do życia i miłości do rzeczy naturalnych. Jest to takie repozytorium, przypominające naturę, które może poprawić mikroklimat w „gnieździe”, oczyścić powietrze i zadowalać przez wiele lat przyjemnym aromatem drewna. Wady szafy z litego drewna można przypisać jego niechęci do wilgoci i podwyższonej temperatury. Przy zmianie klimatu i uderzeniu wody w obudowę produkt może zostać zdeformowany, zmienić formę, pęknąć. Ale z troską, bez wątpienia będzie ci służyć przez wiele lat. I łącząc gatunki drewna z plastikiem, szkłem lub metalem, możesz uzyskać szafę, która idealnie pasuje do absolutnie każdego stylu mieszkania: gotyckiego, etnicznego, Prowansji, nowoczesnego i wielu innych.

Rodzaje szaf

Szafa narożna w korytarzu z drzwiami z nadrukiem fotograficznym

Wbudowane szafy zapewniają najbardziej efektywne wykorzystanie całej zarezerwowanej dla nich przestrzeni. Dosłownie ustawiając drzwi dla biegaczy, wzdłuż których za pomocą rolek płynnie poruszają się w prawo i lewo, można zorganizować szafę w niszy wbudowanej w ścianę. A co najważniejsze, dzięki nieograniczonemu wyborowi drzwi, taki zestaw doskonale pasuje do absolutnie każdego otoczenia. Pozostaje tylko umiejętnie i ze smakiem podnieść „okładkę” na korytarz. Kolejną zaletą wbudowanych mebli jest ich przystępna cena.

W porównaniu z przechowywaniem rzeczy wbudowanych w ścianę, szafy w konstrukcji szafy są umieszczone jako oddzielny mebel. Ogromną zaletą takich szaf jest ich mobilność, tzn. Podczas przemieszczania wystarczy je zdemontować i przenieść do nowego mieszkania, natomiast w przypadku wbudowanego magazynu górnej garderoby trzeba szukać odpowiedniej niszy, a jeśli nie ma takiej układanki, jak ją zorganizować samodzielnie. Ponadto szafę z oddzielnym korpusem można przenieść do dowolnego innego miejsca, jeśli chcesz odświeżyć naprawę i dokonać permutacji. Tu kończą się wielkie zalety takich produktów. Wady obejmują wyższy koszt w porównaniu do wbudowanych zestawów słuchawkowych, ponieważ w tym przypadku będziesz musiał zapłacić co najmniej 6 ścian. Ponadto meble „zjadają” pewną przestrzeń w pokoju, dla której zostaną wydane z wyprzedzeniem. Ale jeśli chcesz funkcjonalnie podzielić jeden pokój na dwa, to mobilna szafka zrobi to dobrze!

Oprócz wzorów szafy są podzielone materiałem drzwi.

 1. Istnieją dwa rodzaje luster w zależności od rodzaju luster: drzwi są pokryte srebrnym lustrem i przyciemniane (z powłoką z brązu). Efekt stonowanych powierzchni jest raczej nietypowy, wygląda na to, że osoba wyglądająca ma jasną opaleniznę. Oczywiście elewacje z lustrami są znacznie wyższe niż zwykłe drewniane, ale dla miejsca, które przyjmuje gości i członków gospodarstwa domowego, niezwykle ważne jest, aby było miejsce, aby spojrzeć i odwiedzić marafet. Dlatego w przypadku szaf wyposażonych przy wejściu zwykle montuje się lustra na co najmniej jednym z drzwi.

  Szafa przesuwna w holu z drzwiami lustrzanymi

 2. Fasady głuche wykonane są z płyty wiórowej laminowanej bez dodatkowej powłoki lub osprzętu. Innymi słowy, są to zwykłe drewniane fasady.

  Narożna szafa w korytarzu z błyszczącymi fasadami

Takie drzwi mogą być następujących typów.

 • Jednolicie drewniane. Najbardziej ekonomiczna opcja, która idealnie pasuje do pomieszczeń wyposażonych w prosty, czytelny styl, bez żadnych dodatkowych szczegółów.

  Prosta i stylowa wersja szafy narożnej na korytarz

 • Z ozdobnymi wstawkami (połączone). W tym przykładzie wykonania drzewo można łączyć z elementami lustra, szkłem, metalem, drewnem innej rasy. Ta opcja zdobienia korytarza jest częściej wybierana przez klientów Jest demokratyczny w cenie, ale nie bez „wyróżnienia”.

  Narożna szafa w korytarzu z połączonymi drzwiami

 • Szkło. Z reguły zwykłe szkło przezroczyste do szafek nie jest pozostawione jako drzwi, ponieważ wszystkie rzeczy będą przez nie widoczne, a wyglądają niezbyt estetycznie. Dlatego na szklane powierzchnie nakładane są matowe folie, aby ukryć wnętrze zestawu słuchawkowego. Oprócz folii matowej na elewacji często nakłada się dekoracyjne zdjęcia konturowe, wzory, ozdoby. To rozwiązanie wygląda ciekawie w hali w stylu Prowansji, nowoczesnej.

  Szafa narożna ze szklaną fasadą spełnia wszystkie najnowsze trendy mody w świecie mebli.

Lokalizacja szafy zależy od konfiguracji pomieszczenia. W przypadku wydłużonych pomieszczeń zaleca się umieszczenie wąskich prostokątnych mebli, które dobrze pasują do ściany. W przypadku kwadratowych przestrzeni, magazyn narożny jest wybierany dla przedmiotów, które mogą być również wykonane w różnych konfiguracjach.

 • Promień. Coraz częściej, w celu racjonalnego umieszczenia szafy, klienci wybierają wybór na półkolistej fasadzie z przesuwanymi drzwiami, które mogą być podparte na drzwiach lub na dole, w zależności od tego, czy prowadnice są zainstalowane w suficie, czy na podłodze.

  Szafki promieniowe mają kształt okręgu z centrum w rogu

 • Prostokątny. Zestaw z kątami prostymi odpowiedni dla zwolenników klasyki. Wypełnij wnętrze szafki na życzenie klienta.

  Prostokątna szafa narożna ze szklanymi drzwiami

 • W przypadku oszczędzania miejsca wybiera się kształty trapezowe. Pasują prostopadle do ścian, ale można je wyciąć w rogu. Na skosie możesz zainstalować lustro lub dowolnie ozdobić „okładkę”.

  Wewnętrzne wypełnienie narożnej szafki trapezowej

 • Trójkątne mają tylko jedną powierzchnię, która łączy dwie sąsiednie ściany pomieszczenia wejściowego.

  Trójkątna szafa ma prosty, ale pojemny design i nadaje się do najmniejszych pomieszczeń.

Wnętrze szafki

Innymi słowy, wypełnia się (wypełnia wewnętrzną powierzchnię szafki). Może być wykonany z następujących materiałów:

 1. Przegrody, półki i tylne ściany szaf są wykonane z płyty wiórowej laminowanej. Są mocowane pod kątem montażowym. Zawieszone, pudełka, akcesoria (uchwyty, polkoderzhatel) mogą być również wykonane przez producenta hali.

  Standardowe półki są przewidziane dla każdej szafy i są odpowiedzialne za bezpieczeństwo projektowania mebli.

 2. Droższą wersją wypełnienia jest wypełniacz składający się z modułów metalowych innych dostawców (na przykład IKEA). Kosze, stojaki, przegrody, zawieszane można kupić osobno w hurtowni specjalistycznych sklepów i wbudować w szafę.

  Elementy wewnętrzne do systemów szaf Ikea można wbudować w każdą inną szafę

 3. Połączona metoda napełniania. W tym przypadku część szafy jest wypełniana przez producenta zestawu słuchawkowego na życzenie klienta, aw pozostałych wybiera się gotowe kosze, półki, uchwyty na wieszaki i inne.

Ciekawa opcja wypełnienia szafy nietypową opcją dekoracji drzwi

Układ wypełnienia jest wypełniany w zależności od wymagań klienta. Każdy podchodzi do tego problemu indywidualnie, ponieważ ktoś potrzebuje wieszaków w dużych ilościach, a ktoś woli trzymać ubrania i rzeczy w szufladach.

Tylna ściana jest wykonana z płyty wiórowej lub pozostaje odkryta. Jeśli zdecydujesz się pozostawić ścianę „odsłoniętą”, pamiętaj o ryzyku zepsucia lub uszkodzenia podczas pracy.

Wskazówki dotyczące wyboru garderoby

Piękna i bardzo pojemna szafa czterodrzwiowa

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że wszystkie przegrody oddzielające wewnętrzne półki szafy powinny być umieszczone dokładnie za złączem drzwi, tj. Kiedy drzwi są całkowicie otwarte, powinieneś mieć dostęp do wewnętrznej półki od ściany do ściany, a nie tylko jej części.

Musisz również wiedzieć: przy wykonywaniu fasady w wersji dwudrzwiowej zawsze będziesz mieć dostęp tylko do połowy szafy (przy otwieraniu drzwi). W przypadku trzydrzwiowych „korytarzy” można użyć 1/3 części. W meblach czterodrzwiowych, a także w szafie dwudrzwiowej, do Państwa dyspozycji będzie pół magazynu rzeczy.

Dla wizualnego zwiększenia powierzchni małego pokoju, drzwi z lusterkami mogą być bardzo przydatne. Dzięki powierzchni odbijającej możesz podwoić przestrzeń.

W ciemnych i słabo oświetlonych pomieszczeniach można zapewnić szafę z urządzeniami, które będą wbudowane w karnisz nad drzwiami. A jeśli ustawisz lampy nad drzwiami lustrzanymi, to oprócz podwójnego zwiększenia przestrzeni oświetlisz pokój dwa razy więcej.

Dodatkowe światła sufitowe oświetlają obszar hali i odbijają się w lusterkach, wizualnie zwiększają przestrzeń

Jak wybrać fasadę

Wskazówki dotyczące wyboru elewacji zależą tylko od decyzji projektowej przedniego pokoju i chęci wejścia do wnętrza tego wnętrza.

 • Awangardowy zestaw słuchawkowy to idealne połączenie fasad.
 • Przód w stylu arabskim idealnie pasuje do fasad z rzeźbionymi drzwiami.
 • Dla fantazyjnego pokoju w stylu „barokowego” towarzyszem będzie szafa z odpowiednimi ornamentami w stylu.
 • Miłośnicy francuskich motywów i nastrojów doskonale pasują do stylu „Prowansji”, łącząc rustykalny charakter i eleganckie modne detale.

Dlatego przed udaniem się na poszukiwanie idealnego rozwiązania do aranżacji pokoju wejściowego powinieneś zdecydować, w jakim stylu Twoje wnętrze jest wykonane. Szafa będzie doskonałym dodatkiem do projektu drzwi wejściowych.

Elegancka szafa w kształcie promienia, w harmonii z innymi elementami korytarza

Ceny przesuwanej szafy w holu

Koszt zależy od następujących punktów:

 • Materiał, z którego wykonano „korytarz”. Na przykład, jak wspomniano powyżej, szafa wykonana z jednego kawałka drewna będzie o rząd wielkości wyższa niż płyta wiórowa lub MDF;
 • Kwadratowa konstrukcja. Im więcej materiału jest zaangażowane, tym wyższy będzie koszt;
 • Dekoracja fasady. Na przykład powlekane lustro będzie miało wyższą cenę niż pusta powierzchnia drzwi.
 • Typ komponentu wewnętrznego. Przegrody i szuflady na ubrania od producenta będą kosztować mniej niż „farsz” zakupiony w wyspecjalizowanych sklepach.

Cechy konstrukcyjne szaf w małych drzwiach frontowych

Mała, ale wygodna narożna szafka narożna idealnie pasuje do wnętrza nawet małego korytarza.

Jeśli nisza przeznaczona na zestaw słuchawkowy jest bardzo wąska, zawiesi się, zajmując co najmniej 50 centymetrów przestrzeni wewnątrz szafy, nie wzdłuż fasady, ale prostopadle do tylnej ściany. To rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić miejsce.

Wybierając szafę, pamiętaj, że w przeciwieństwie do mebli szafkowych, pozwala ona na użycie mniejszej głębokości pomieszczenia przy maksymalnym napełnieniu. Ze względu na brak tylnych ścian można pomieścić większą liczbę rzeczy, odzieży i akcesoriów.

Wideo: Szafy kątowe w holu

50 zdjęć szaf narożnych w korytarzu:

Obejrzyj film: Projekty: szaf wnętrza, szafy zabudowy meble na wymiar (Grudzień 2019).

Loading...