Kuchnia

Zalety betonowych blatów

Najbardziej popularne blaty z płyty MDF i płyty wiórowej. Wynika to z ich niskiego kosztu, atrakcyjności wizualnej i łatwości instalacji. Są jednak kruche.

Blat betonowy do nowoczesnej kuchni

Ponieważ betonowy blat jest o wiele bardziej praktyczny. Są bardziej wytrzymałe i ten projekt można wykonać własnymi rękami.

Ciekawa i niedroga opcja - blat betonowy

Betonowy blat jest trwały, kosztowny i wyjątkowy. Zgodnie z zaleceniami podczas produkcji konstrukcji, otrzymujesz niezawodny i trwały produkt. Beton jest materiałem praktycznie nie podlegającym wpływom zewnętrznym.

Blat wykonany z betonu bez powłoki polimerowej można stosować w salonie, sypialni lub biurze.

Koszty finansowe są niewielkie. Zewnętrznie produkt jest podobny do blatu marmurowego. A jeśli chcesz uosabiać oryginalne wnętrze, zaleca się wykonanie podobnego projektu. Okaże się w pojedynczej kopii, wykonanej z uwzględnieniem indywidualnych parametrów.

Betonowy blat DIY to oryginalny, niedrogi, stylowy produkt, który ozdobi Twoją kuchnię.

Różne elementy nadają się do dekoracji płyty betonowej, w tym monet, szkła i taśmy społecznej z diodami LED. Gdy materiał zestali się, wszystkie szczegóły wystroju zostaną wystawione na działanie cieczy. Dlatego wybierz elementy odporne na wilgoć.

W procesie tworzenia betonu możesz dodać elementy dekoracyjne do swojego gustu.

Jeśli planujesz zdekodować zdjęcia, są one zapieczętowane w specjalnym filmie. Ponieważ główne zalety betonowych blatów roboczych to:

 1. długa żywotność;
 2. praktyczność, niezawodność;
 3. możliwość wyboru indywidualnego projektu;
 4. małe koszty finansowe;
 5. może to zrobić sam.

Blat kuchenny wykonany z betonu ma być przywrócony, może być szlifowany i pokryty świeżą warstwą środka ochronnego, po czym betonowa powierzchnia robocza będzie wyglądać jak nowa

Określamy projekt i konstrukcję: (jakie są rodzaje produktów, co wybrać w zależności od potrzeb, co jest prostsze i co jest trudniejsze w produkcji itp.)

Takie rozwiązanie kuchenne rozwiązuje szereg problemów jednocześnie: siłę, cenę i wyjątkowość

Istnieje kilka metod pracy z projektowaniem betonu. Są odzwierciedlone w tabeli.

MetodyOpis
Metoda 1Zastosowanie białych składników w celu uzyskania białego materiału. Istnieją różne pigmenty, które pozwalają uzyskać pewien odcień. Zasięg palety nie jest szeroki, ale możesz przekształcić projekt w produkt o pięknym odcieniu.
Metoda 2Dodaj do wypełniacza kruszywa jak kamienie naturalne, muszle, szkło. Ta opcja pozwala pokazać swoją wyobraźnię. Zaleca się, aby skonsultować się z projektantem, aby pożądany pomysł okazał się piękny i pasował do wnętrza.
Metoda 3Inkrustowane produkty drewniane z cennych ras. Mieszanka betonu i drewna doskonale.

Opisane opcje wystroju betonowych blatów pozwolą Ci stworzyć oryginalny i wysokiej jakości zestaw.

Przy projektowaniu produktu należy wziąć pod uwagę wymiary przyszłego blatu, jeśli waga w gotowej formie jest wystarczająco duża - konieczne jest podzielenie produktu na kilka części

Zakończenie budowy można wykonać na kilka sposobów.

 1. Mleko z cementu. Na części pionowej otrzymuje się kroplówki i plamy o białawym odcieniu.
 2. Głębokie szlifowanie do piasku. Struktura powierzchni jest ziarnista. Widoczne kwarcowe ziarna piasku.

Główną zaletą betonowego blatu jest to, że będzie dość mocna, mocna, trwała powierzchnia robocza o dość unikalnym wyglądzie.

Wymagane materiały

Aby zwiększyć wytrzymałość konstrukcji, zaleca się umieszczenie w rozwiązaniu ramy wzmacniającej z metalu. Dlatego konieczne jest przygotowanie drutu stalowego o średnicy 3 mm. Sieć zostanie z niej wykonana. W tym celu stosuje się drut dziewiarski. Aby zabezpieczyć ramę, weź śruby.

Wylał roztwór do szalunku. Będzie wymagał arkusza sklejki, odpornego na wilgoć o grubości co najmniej 12 cm, który stanie się fundamentem. Odpowiednia płyta wiórowa laminowana.

Aby wypełnić blaty, możesz użyć gotowych mieszanek budowlanych lub samemu wykonać mieszankę.

Wybierz tylko materiały o wysokiej wytrzymałości. Jeśli jest nawet niewielka krzywizna, wpłynie to na strukturę betonu.

Aby blat betonowy miał wymaganą grubość, należy użyć płyt o przekroju 50 × 30 mm. I kilka belek z drewna o wymiarach 50 × 50 mm. Jeśli planujesz zainstalować zlew w produkcie, powinieneś zrobić otwór na mikser. Pamiętaj, aby kupić odpowiednią rurę z tworzywa sztucznego.

Aby nadać blatowi spektakularny wygląd, można również użyć wstępnie wypieczonej stłuczki, w tym wielokolorowej

Wymagane narzędzia

Do produkcji blatów betonowych potrzebne będą narzędzia i osprzęt

Aby wykonać betonową konstrukcję własnymi rękami, musisz przygotować wymagane narzędzia:

 1. łopata;
 2. szpatułka;
 3. wiadra;
 4. kielnia;
 5. specjalny mikser, jeśli planujesz miksować małą objętość. lub betoniarka do dużych prac.

Aby zmontować szalunek, należy użyć śrubokręta i piły. Umieść szczypce, ołówek, poziom specjalny i linijkę. Do pomiaru parametrów przyszłego produktu będzie potrzebna taśma miernicza.

Proces produkcyjny: instrukcje krok po kroku

Szczegółowe instrukcje dotyczące fotografowania blatów

Wykonanie blatu betonowego obejmuje następujące kroki:

 1. Tworzenie rysunku. Wymagane. Pomoże to dokładnie wykonać projekt. Dlatego ważne jest, aby dokładnie zmierzyć miejsce, w którym planujesz zainstalować produkt za pomocą blatu. Jeśli planujesz umieścić w rogu, musisz wyrównać go pod kątem 90 stopni. Wtedy łatwiej będzie zainstalować strukturę, a sama praca będzie lepsza. Aby zmierzyć przestrzeń, użyj taśmy mierniczej.

  Przykładowy rysunek blatu betonowego do kuchni z wbudowaną umywalką i płytą grzejną

 2. Przygotowanie szalunku. Konieczne jest zainstalowanie arkusza sklejki na poziomej powierzchni, zawsze płaskiej. Przenieś dane na rysunku na powierzchnię sklejki. Wyrównaj deski na krawędziach. Betonowe rozwiązanie będzie wywierać silny nacisk na ściany szalunku. Ponieważ ważne jest, aby mocno zabezpieczyć. Aby to zrobić, użyj pasków lub metalowych narożników. Pierwsza opcja jest ustalona w rogach produktu.

  Deskowanie blatów betonowych

 3. Konstrukcja otworu pod zlewem. Jeśli jest to wymagane. Przebieg pracy zależy od modelu prania. Jeśli jest to opcja faktury, powinieneś wziąć skorupę i położyć ją do góry nogami na arkuszu i wykonać skok z boku. Po zmierzeniu szerokości kulki. W modelu osadzonym kontur powinien być narysowany wzdłuż krawędzi. Na otrzymanych liniach ustal pręty, następnie przymocuj je śrubami.
 4. Konstrukcja szkieletu wzmacniającego. Ma postać siatki, której komórki mają rozmiar 25x25 mm. Z arkusza iz krawędzi musisz wycofać się 25 mm. Połóż folię polietylenową w szalunku. Połóż jego krawędzie na planszy. Usuń wszystkie fałdy. Film powinien leżeć równomiernie.

  Zwiększenie nośności dzięki stalowej ramie

 5. Prace montażowe z konstrukcją wsporczą. Ramy są wykonywane osobno, po włożeniu na miejsce lub montażu bezpośrednio w szalunku. Do mocowania wybierz śruby samogwintujące. Wysokość montażu wynosi 25 mm. Śruby należy wkręcić w arkusz sklejki na całej powierzchni, zachowując odległość 25 mm. Aby wyrównać czapki, użyj linijki i poziomu. Po tym możesz przymocować kawałki drutu do śrub. Na skrzyżowaniu wszystko jest mocowane za pomocą drutu dziewiarskiego.

  Montaż konstrukcji nośnej można wykonać osobno, a następnie zainstalować na miejscu

 6. Obróbka złączy. W tym celu stosuje się szczeliwo. Ostrożnie obchodź się ze wszystkim, aby wypełnić dokładnie lukę, szczeliny.

  Obróbka spoin między elementami szalunku za pomocą szczeliwa

 7. Betonowanie. Mieszanka do zalewania betonem może mieć kilka metod. W pierwszym przypadku deskowanie jest całkowicie pokryte. W drugiej metodzie betonowanie odbywa się w warstwach. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, musisz wymieszać cement z czystym piaskiem rzecznym, gruboziarniste kruszywo, takie jak wióry marmurowe i woda, w stosunku 1: 2: 4: 0,5. Najpierw łączy się płyn i cement, aż powstanie tak zwane mleko. Po interwencji pozostałych komponentów. Ważne jest, aby wszystko dokładnie wymieszać.

  Wypełnianie i równomierne rozprowadzanie betonu na całym obszarze szalunku

 8. Przygotowanie roztworu do warstwy twarzowej. Potrzebne będzie rozwiązanie, w którym jest drobny piasek bez wypełniaczy. Woda jest dodawana trochę mniej niż w poprzedniej wersji. Jeśli nie masz pewności, czy otrzymujesz rozwiązanie wysokiej jakości, lepiej jest przygotować gotową mieszankę. Uzyskana masa jest wlewana do połowy lub trzeciej całkowitej wysokości deskowania. Nie czekaj, aż wyschnie.
 9. Główna warstwa. Po pół godzinie możesz przejść do tego etapu. Po nalaniu powierzchnia pokryta jest folią. Zostaw to na jeden dzień. Następnie zdejmij i umieść na wierzchu kilka kawałków mokrej szmatki. Po 2 dniach szalunek jest demontowany.

  Bezpośrednie wylewanie można wykonać na dwa sposoby: w warstwach i jednym monolicie

 10. Jeśli wystrój nie został nałożony, przednia strona jest wypolerowana. Zamiast młynka, weź młyn. Najpierw weź gruboziarnisty okrąg, a następnie zmień go na drobnoziarnisty. Możesz polerować powierzchnię za pomocą koła filcowego.

  Szlifowanie płyty betonowej do kuchni

Ostatni etap - dekorowanie

Aby blat wyglądał jak marmur, granit lub inny odcień inny niż szary, do mieszanki dodaje się specjalny pigment

Aby zwiększyć oryginalność produktu, można dekorować powierzchnię betonu. Zrób to na etapie nalewania mieszanki. Przednia część musi być prawidłowo i harmonijnie oprawiona.

Aby wylać marmur, konieczne jest wyparcie barwnika wodą, a następnie dodanie roztworu

Do dekoracji najczęściej używane są tłuczone szkło i koraliki. Możesz zrobić wzór drutu. Wszystko to utrzymuje się na folii z polietylenu.

Elementy dekoracyjne w postaci monet, muszli, kamyków należy umieścić na dole szalunku przed wlaniem roztworu do formy i zabezpieczeniem przezroczystym klejem

Dekor jest mocowany klejem. Dzięki temu elementy będą na miejscu. Możesz użyć zdjęć, które są wstępnie owinięte specjalną wodoodporną folią.

Blat wykonany z betonu może wyglądać bardzo oryginalnie.

Wideo: Betonowy blat

50 najlepszych pomysłów na wykorzystanie betonowych blatów w kuchni:

Loading...