Szafki

Szafa narożna w sypialni: dobra czy zła?

Szafy w nowoczesnym mieszkaniu to główne repozytoria wielu artykułów gospodarstwa domowego - od dużych po małe rzeczy. Szczególnie popularne są ostatnio szafki narożne. Różnorodność kształtów i rozmiarów pozwala zmaksymalizować wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniu. Ten projekt pozwala symulować sytuację w zależności od indywidualnego gustu, tworząc unikalny projekt pomieszczenia.

Tradycyjna sypialnia z dużą białą szafą narożną

Każdy mebel może idealnie wpasować się w ogólny widok pokoju, ale także może wyróżniać się z holistycznego stylu. Szafa jest najbardziej przestrzenną częścią wnętrza, więc jej obecność w pomieszczeniu nie powinna powodować dysonansu, naruszać integralności stylu.

Nowoczesna sypialnia z szafką narożną z lekkiego plastiku.

Główne typy szafek narożnych w sypialni - wbudowane i szafki.

Szafka widokowaCnotyWady
Zbudowany1. Dobra pojemność.

2. Indywidualny projekt.

3. Drzwi - na zawiasach lub coupe.

4. Tańsza struktura szafy.

1. Źle toleruje wysoką wilgotność.

2. Trudno jest zmienić miejsce instalacji, będzie potrzebować wielu „dopasowań”.

Gabinet1. Mobilność (permutacja dozwolona w dowolnej części pomieszczenia).

2. Istnieje możliwość zamówienia indywidualnej produkcji.

3. Dostępne do sprzedaży

gotowe kopie standardowych rozmiarów.

1. Główne ściany z litego materiału sprawiają, że projekt jest uciążliwy, co absolutnie nie nadaje się do małych „metrów”.

Wbudowana szafa narożna z malowanego drewna w sypialni na poddaszu

Narożna szafa w nowoczesnej sypialni

Przed podjęciem decyzji o zainstalowaniu mini garderoby należy starannie zważyć wady i zalety każdego typu. Niewłaściwe obliczenia zamieniają się w rozczarowanie dobrym pomysłem i stratami finansowymi.

Cechy użytkowania

Ciemna narożna szafka w secesyjnej sypialni

Przestronna garderoba - wygodne przechowywanie masy rzeczy, drobnych części, sprzętu sportowego. Korzystanie z małej garderoby ma 5 głównych cech:

 • przestronność, zwartość;
 • najlepszy wybór dla małego pokoju;
 • wygodne „maskowanie” pęknięć lub krzywizn ścian i przepływu;
 • zwiększenie wolnej przestrzeni;
 • Kompatybilny z dowolnym stylem.

Ze względu na różnorodność typów i stylów przestrzeni życiowej znalezienie odpowiedniego elementu zestawu do sypialni nie jest szczególnie trudne.

Duża szafka narożna o zaokrąglonych kształtach

Najcichszy pokój w domu jest przeznaczony do odpoczynku i snu, więc obfitość rzeczy na otwartej przestrzeni jest niepożądana. Dotyczy to zwłaszcza małych sypialni, w których czasem wystarcza tylko 2-3 meble. Zainstalowanie szafki narożnej w sypialni pozwoli z powodzeniem korzystać z darmowych metrów kwadratowych, nadając pomieszczeniu stylowy wygląd. Dodatkowym plusem jest możliwość pozbycia się bałaganu z małych mebli (szafki nocne, komoda, pufy).

Przestronna lekka sypialnia z narożną szafką

Zasady wypełniania

Wypełnienie szafki narożnej należy wybrać indywidualnie

Wewnętrzna „treść” jest ważna, aby myśleć z wyprzedzeniem. Standard wewnętrznego podziału przestrzeni - wolna część, półki, szuflady.

Wypełnienie szafy narożnej, znajdującej się w sypialni

Ubrania będą przechowywane w szafce narożnej w sypialni, co oznacza, że ​​będziesz potrzebować wzoru na wieszaki i haczyki. W tym celu w górnej części zainstalowano mocny uchwyt - pręt. Wystarczająca wysokość (130-170 cm) pozwoli ubraniom na wieszakach zachować schludny wygląd. Szerokość przestrzeni powinna wynosić co najmniej 70-80 cm, w głębokich szafkach często instaluje się kilka prętów prostopadłych do tylnej ściany szafki. Dogodnie „sortuje” ubrania - sukienki, garnitury, koszule, płaszcze są umieszczone w osobnych rzędach. Niewielka odległość nad wieszakami na ubrania używanymi do kapeluszy.

Lepiej zaplanować napełnianie szafek narożnych etapami.

Dolna część wolna będzie zawierać pudełka z butami, walizkami, torbami. Haczyki są przydatne do małych przedmiotów toaletowych (paski, paski, krawaty).

Możliwość wypełnienia pięciościennej szafki narożnej

Kilka półek z drewna, plastiku lub metalu jest zainstalowanych w oddzielnej komorze narożnej szafki. Są dogodnie rozmieszczone pościel. Trzecia część szafki - małe pudełka, pojemniki na artykuły higieny osobistej, bielizna, różne małe artykuły gospodarstwa domowego.

Opcje umieszczania półek, szuflad i prętów do odzieży w szafce narożnej

To ważne! Dla ułatwienia eksperci zalecają wykonanie szuflad szuflad.

Modny dodatek z ostatnich lat w projektowaniu szaf - oświetlenie wewnętrzne. Model wygląda nietypowo i spektakularnie, ale oryginalne rozwiązanie powinno być odpowiednie, nie zakłócające harmonijnego ogólnego wyglądu przestrzeni.

Narożna szafa z oświetleniem do sypialni

Formy i wymiary: wady i zalety projektów

Rodzaje szaf narożnych coupe w grafice

Parametry szafki narożnej mogą być różne, wszystko zależy od wielkości powierzchni, wysokości sufitu. Wygląd szafki narożnej można wykonać w kilku wersjach.

FormularzPlusyWady
Trójkątny1. Duża pojemność.

2. Łatwość wykonania, stąd dostępny koszt końcowy.

1. Zajmij większość ściany, wyjdź

mała powierzchnia użytkowa.

Przekątna (kształt litery G)Najlepsza oferta dla każdej pojemności. Możesz zainstalować szafkę o takim samym rozmiarze w rogach.

Wypełnienie rogu pokoju oszczędza miejsce.

-               _
CzworobocznyOszczędza miejsce, nie ma wyraźnych kątów.

Wypełnienie standardowe:

- środkowa komora na ubrania,

- dwie boczne półki i szuflady.

              _
PromieńZaawansowany, modny design.

Drzwi wahadłowe mogą być zakrzywione, wklęsłe. Wygląda stylowo i pięknie

Produkt jest wykonany na zamówienie. Złożoność wykonania zamówienia powoduje wysoki koszt całkowity.

Szafa zajmuje dwie sąsiednie ściany i kąt między nimi i pomieści wiele rzeczy.

Różnorodność nowoczesnego układu mieszkań i domów umożliwia wybór najbardziej optymalnego elementu zestawu słuchawkowego dla określonego pomieszczenia.

Ukośne szafki narożne o trójkątnym przekroju są wygodne w małych pomieszczeniach.

Duży projekt jest uważany za większy niż 130 cm.W niewielkiej sypialni, masywny projekt wizualnie wypełni całą przestrzeń, co stworzy niedogodności dla mieszkańców (zwłaszcza szafy ze standardowymi drzwiami otwierającymi się do pokoju).

Trapezowe - modele asymetryczne mają większy obszar niż przekątna

Ogromna konstrukcja w małym pokoju wygląda śmiesznie, poza tym pochłonie całą przestrzeń pomieszczenia. W rezultacie zamiast przestronności i powietrza w pokoju do spania, pojawi się uczucie ucisku i niedogodności.

Five Wall - opcja, w której wygodnie jest korzystać z wewnętrznej przestrzeni

Obszerny, masywny element zestawu słuchawkowego idealnie wpasuje się w dużą sypialnię, a wewnętrzne wypełnienie można rozszerzyć (uzupełnić o sekcję do przechowywania suszarki lub deski do prasowania).

Kryteria wyboru

Oprócz przyjemnego wyglądu, narożna szafa w sypialni musi być wykonana z dobrego, nieszkodliwego materiału.

Najbardziej ekologicznym wyborem jest drewniana szafa, zwłaszcza z cennych gatunków drzew. Jednak meble naturalne - bardzo drogi zakup. Wysoka cena wynika nie tylko z czystości oryginalnego produktu, ale także z wysokich kosztów przetwarzania konstrukcji drewnianych.

Materiały symulacyjne są bardziej powszechne i dostępne (MDF, płyta wiórowa).

Narożna szafa z fasadą z MDF

Ich zalety:

 • bezpieczeństwo środowiska;
 • trwałość;
 • praktyczność;
 • odporność na wilgoć.

Odpowiednie wykończenie drewna lub szkła może stworzyć wrażenie drogiej szafy wykonanej z naturalnego materiału.

Fasada narożnej szafki w sypialni wykonana jest w kilku wersjach:

 • drukowany druk;
 • mocne nieprzezroczyste lub przezroczyste szkło;
 • kolorowy plastik;
 • powierzchnia lustra.

Nawet masywna konstrukcja nie wygląda tak ciężko ze szklanymi drzwiami.

Wybór fasady zależy od ogólnego stylu pomieszczenia. Szczególnie ostrożnie musisz wybrać nadruk - bardzo jasny, krzykliwy obraz może spowodować dodatkowy dysonans w powściągliwych „klasykach” sypialni. Lustra są często wybierane ze względu na ich zdolność do wizualnego rozszerzenia pomieszczenia. Szklane fasady wyglądają interesująco na bocznych sekcjach jako elementy dekoracyjne.

Szafy z odbitkami fotograficznymi są zwykle wprowadzane do oddzielnej kategorii ze względu na ich wyjątkowy wygląd.

Kilka słów o kolorach

Lekkie neutralne odcienie ułatwiają wnętrze.

Niewielki pokój pomoże wizualnie zwiększyć jasność kolorów. W połączeniu z jasną tapetą nawet duża szafa narożna będzie dobrze wyglądać.

To ważne! Odnośnie pojedynczego białego koloru: ta opcja jest dopuszczalna dla skromnych „metrów”. Biały duży pokój do spania będzie bardziej przypominał salę operacyjną w szpitalu i szybko się nudzi. Jeśli sen wśród bieli jest marzeniem na całe życie, można połączyć różne odcienie kolorów (matowy, kość słoniowa, wyraźny biały ton).

Przestronny pokój doskonale łączy się z jasnymi ścianami i sufitem z ciemnymi meblami - łóżkiem i szafą. Na dużych metrach można eksperymentować z kombinacjami kilku odcieni palety kolorów, ale jednocześnie zachowywać poczucie proporcji. Obecność nasyconych, agresywnych tonów w sypialni jest niepożądana.

Kupujemy w sklepie: jak znaleźć najlepszą szafkę

Zanim przejdziesz do gotowych mebli, musisz najpierw określić miejsce przyszłej lokalizacji, określić rozmiar części wypełniających. Kierownik placówki będzie łatwiej zaoferować najlepszą opcję, jeśli dokładnie wie, jakiego modelu potrzebuje klient. Możesz wstępnie schematycznie przedstawić żądany zakup z niezbędnymi parametrami.

Szkic szafki narożnej o wymiarach i podstawowych parametrach

Warunki definiujące zakup szafki narożnej to trzy elementy:

 • zgodność z ogólnym stylem pomieszczenia;
 • wymiary pokoju;
 • możliwości finansowe kupującego.

Wybierając szafkę narożną w sklepie, należy zwrócić szczególną uwagę na wygląd, bez względu na to, jak jest zachwycający, ale na niezawodność i jakość wykonania.

W sprzedaży można znaleźć szafki z dwoma rodzajami drzwi - na zawiasach lub przesuwne. Istnieją również modele z otwartymi sekcjami lub ogólnie otwarte szafki.

Drzwi wahadłowe nieco zmniejszają wolną przestrzeń przed konstrukcją, ale są bardzo popularne wśród miłośników mebli w wersji klasycznej. Ich głównymi zaletami są łatwość obsługi i niezawodność.

Zakrzywione gładkie linie wyglądają o wiele lepiej niż połamane lub proste w radialnych narożnych szafkach coupe

Najbardziej obiecującym modelem jest szafa narożna w sypialni, niezależnie od ogólnego stylu pomieszczenia. Model kompensuje brak garderoby w mieszkaniu, dobrze oszczędza miejsce. Słaby punkt tego projektu - akcesoria i elementy złączne. Część mechanizmu przedziału musi być starannie dobrana, aby drzwi nie „zacinały się” podczas ruchu. Akcesoria i rolki do szafy narożnej w przedziale sypialniowym wykonane są głównie ze stali lub aluminium.

Uwaga! Szafa z przesuwanymi drzwiami doskonale pasuje do wszystkich stylów z wyjątkiem klasycznego wzornictwa.

Jeśli fundusze nie pozwalają na zakup drogich mebli, należy zwrócić uwagę na niewielką szafę o klasycznym wyglądzie.

Sypialnia w stylu

Szafa narożna pasuje ciasno do każdego stylu. Właściwe jest spojrzenie na meble narożne w klasycznej wersji „pod drzewem”, akcesoria imitują stary styl. Jako wzór na elewacjach stosowane są wkładki - małe lustra lub szkło z nadrukowanym wzorem.

Bardziej proste, prowincjonalne style - Provence i Country. Tutaj najlepszym wyborem byłoby drewno, nie należy używać jasnych lub ciemnych akcentów.

Duża narożna szafka w białym minimalistycznym stylu

Minimalizm wymaga tylko standardowej wersji plastiku lub MDF. Dźwięki i odcienie wszystkich elementów muszą być utrzymane w jednym kolorze, ozdobniki fasad w tym stylu są całkowicie wykluczone.

Jasność, efektowne szafki, w tym szafa narożna - coupe, pozwalają na nowoczesne style. Elewacje w stylu nowoczesnym lub high-tech ładnie wyglądają w projektowaniu kolorowego szkła lub fragmentów fototapety.

Wideo: Narożne szafy w sypialni

50 ciekawych modeli szafek narożnych do sypialni:

Obejrzyj film: Biurko w sypialni. Tak czy nie? (Grudzień 2019).

Loading...