Szafki

Zalety i wady szafki narożnej w małym korytarzu

Model szafki narożnej efektywniej zajmuje przestrzeń małego korytarza.

Hol wejściowy jest jednym z kluczowych pomieszczeń w każdym domu. Musi łączyć praktyczność i piękno. Członkowie rodziny i goście odwiedzający powinni być wygodne i przestronne. Ponieważ ważne jest, aby wybrać kompaktowe, ale pojemne meble. Szafka narożna doskonale łączy opisane parametry.

Szafa typu kątowego do oryginalnie urządzonej sali

Wśród zalet konstrukcji narożnych należy zwrócić uwagę na następujące kwestie.

  1. Możliwość zwiększenia praktyczności pomieszczenia. Szafka pozwala na korzystanie z bezpłatnego rogu, który jest rzadko używany. Szczególnie ważne jest instalowanie takich konstrukcji w małych korytarzach. Możesz zaoszczędzić metry kwadratowe, dodając pokój do pokoju bez zaśmiecania go.

    Piękna i praktyczna szafka narożna w niszy

  2. Zwartość. Hall potrzebował poznać gości. Ponieważ ważne jest nie tylko stworzenie komfortu, ale także otwartej przestrzeni. W przeciwnym razie, z powodu braku wystarczającej ilości miejsca, pojawią się niedogodności. Modele narożne wyglądają schludnie, zajmują niewielką powierzchnię. Pozwalają na swobodne poruszanie się po pokoju bez utrudniania ruchu. Szafki są przestronne. Dlatego ich zwartość nie wpływa na wewnętrzną „powłokę”. Możesz umieścić wszystkie niezbędne rzeczy.

    Mała wbudowana szafa narożna w korytarzu

  3. Styl Istnieje wiele nowoczesnych modeli o różnych wzorach. Ponieważ możesz odebrać produkt do każdego wnętrza. Istnieją klasyczne opcje i modele w nowoczesnym stylu. Wiele odcieni i faktur pozwala wybrać idealną szafę.

Mała szafa narożna w nowoczesnym stylu.

Są meble i wady. Kluczem do nich jest czasami nie racjonalne wewnętrzne wypełnienie produktu. Często można znaleźć modele o klasycznej treści. Niestandardowe półki są rzadko używane i są zwykle wykonywane na zamówienie.

Wymiary korytarza zazwyczaj ograniczają liczbę opcji lokalizacji mebli, dlatego należy rozważyć opcje na etapie modelowania

Gatunki

Szafa narożna zmieści się nawet w małej sali i pomieści najbardziej potrzebne

Istnieje wiele rodzajów szafek narożnych, które różnią się pewnymi cechami. Są odzwierciedlone w tabeli.

CharakterystykaTypy i opis
Typ drzwiMogą istnieć drzwi typu coupe. Nie otwierają się, ale oddalają. Ponieważ nie zajmują dodatkowej przestrzeni i nie przeszkadzają w ruchu. Oszczędza to jeszcze więcej miejsca. Drzwi można otwierać jak w klasycznych wersjach szafek. W niektórych przypadkach jest to wygodniejsze. Często spotykane w klasycznych modelach.
W formieW kształcie litery G. Charakteryzuje się obecnością elewacji w postaci kąta 90 stopni. Wizualnie może wyglądać ciężko. Możesz uczynić wnętrze bardziej miękkim za pomocą otwartych półek o półkolistym kształcie. Jedną z odmian produktu jest pyatistyonok. Polega na powtórzeniu kształtu modelu ściany. Wygląda oryginalnie. Model radialny pasuje do miłośników gładkich linii. Może być zamknięty i otwarty. Istnieją produkty o złożonym kształcie, które zaleca się umieszczać tylko w korytarzach z dużej powierzchni.
WybierającNarożnik może być modułowy i wbudowany. W pierwszym przypadku sam wybierasz niezbędne bloki. Biorąc pod uwagę rzeczy, które musisz dostosować, możesz wybrać idealną opcję. Zawsze możesz zamienić produkty, aktualizując sytuację. Wbudowane modele nie mają tylnej ściany. Pozwala wizualnie uczynić ścianę idealnie gładką dzięki obecności elementów dekoracyjnych. Znacznie oszczędza miejsce. Wbudowany często na zamówienie, biorąc pod uwagę indywidualne cechy pokoju.

Nowoczesne modele często mają gładkie łuki i kształty oraz pomagają z powodzeniem wypełnić róg.

Błyszcząca szafa narożna, niestandardowa

Jak wybrać odpowiedni materiał

Kolorowa szafka narożna na bazie kontrastujących gatunków drewna

Na jakość produktu wpływa bezpośrednio materiał, z którego jest wykonany. W przypadku szafek narożnych częściej używa się płyt MDF i płyt wiórowych.

Bardzo wytrzymała narożna szafa wykonana z litego drewna w korytarzu jest tak funkcjonalna i pojemna, jak to możliwe.

Naturalne drewno jest używane rzadziej ze względu na wysoki koszt modelu. Ściany ściany, jej górna i dolna część są zwykle wykonane z płyty wiórowej. Okleina i tworzywo sztuczne są używane jako podszewka. Popularne produkty wykonane z płyty wiórowej laminowanej. Wówczas dodatkowa okładzina nie jest potrzebna.

Szafa kątowa w korytarzu z fasadami z płyty wiórowej

Drzwi można dekorować osobno. Jeśli są całkowicie zamknięte i mają dyskretny styl, są wykonane z tego samego materiału, co sama szafka. Zewnętrznie jest zwykle wykonywany w formie naturalnego drewna. Możesz dodać rodzynki za pomocą kolorowej okładziny, malowania, luster i innych rzeczy.

Ciekawa szafka narożna z lustrzanymi drzwiami i otwartymi półkami

Drzwi mogą być wykonane z tworzywa sztucznego. Materiał jest lekki i świetnie nadaje się do dekoracji. Powierzchnia jest matowa lub błyszcząca. Możesz zorganizować różne elementy, w tym malowanie i drukowanie zdjęć.

Szafa przesuwna w przedpokoju z plastikowymi drzwiami

Wybierając odpowiedni materiał, skup się na sprawdzonych producentach. Pozwoli to na zakup produktów wysokiej jakości, niezawodnych i bezpiecznych dla zdrowia.

Narożna szafa w korytarzu w jasnych kolorach, które poszerzają przestrzeń

Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze sklepu?

Wszechstronność jest główną cechą konstrukcji narożnych, dzięki czemu szafy pasują do różnych wnętrz

Początkowo konieczne jest uwzględnienie wymiarów produktu i parametrów pomieszczenia. Ważne jest nie tylko poznanie szerokości i długości, ale także głębokości. Od tego zależy od pojemności.

Szafa przesuwna może zawierać dużą ilość ubrań, butów, sprzętu gospodarstwa domowego, pudełek o różnej zawartości.

Polegaj na standardowych wskaźnikach, aby uniknąć problemów z umieszczaniem ubrań. Zmieniając miejsce, w którym zamierzasz zainstalować szafkę, zastanów się, czy jest wystarczająco dużo miejsca na swobodny ruch.

Duża liczba skrzynek spowoduje wiele rzeczy i pozwoli na właściwe wykorzystanie przestrzeni.

Zdecyduj z góry, jaki rodzaj zawartości będzie posiadał model. Pomyśl o tym, co zamierzasz zatrzymać w środku, jakie elementy możesz odmówić z powodu bezużyteczności. Zaleca się myśleć z wyprzedzeniem i projektować na zewnątrz.

Mały hol wejściowy z przestronną szafą narożną z naturalnego drewna na domek myśliwski

Szafa powinna dobrze pasować do ogólnego wnętrza, pasować do jego wystroju i palety.

Ciekawy model szafki, zaprojektowany według gustów właścicieli, z uwzględnieniem wnętrza

Jeśli korytarz jest mały, należy wybrać modele z dużymi lustrami na drzwiach. To wizualnie zwiększy przestrzeń.

Bardzo udane modele do małych pomieszczeń są modelami lustrzanymi, ich kluczową cechą jest to, że wszystkie widoczne elementy stają się lustrem

Upewnij się, że produkt jest wystarczająco silny. Sprawdź wszystkie biegi. W końcu szafa będzie aktywnie wykorzystywana przez członków rodziny i gości. Dlatego musi być niezawodny.

Mały hol wejściowy w prywatnym domu z motywami etno we wnętrzu i przestronną szafą narożną.

Wymiary

Otwarta narożna szafka na korytarzu dla dużej rodziny

Każdy model ma swój własny rozmiar, odpowiedni dla konkretnego miejsca w pokoju. Wartości te są bardzo indywidualne ze względu na różnice w korytarzach. Zaleca się jednak uwzględnienie wymiarów, zgodnie z normami, aby korzystanie z szafy było wygodne.

Narożna szafa wykonana z naturalnego litego drewna w małym korytarzu, aby pomieścić rzeczy i niezbędne rzeczy w gospodarstwie domowym

Wysokość produktu musi wynosić co najmniej 1,5 m. Głębokość po każdej stronie musi wynosić co najmniej 30 × 30 cm Szerokość jest określana w zależności od wolnej przestrzeni. Nie ma tutaj optymalnych parametrów. Te rozmiary muszą być brane pod uwagę podczas przechodzenia do sklepu. Jeśli obudowa zostanie wykonana na zamówienie, wówczas wszystkie pomiary zostaną pobrane z miejsca, w którym planowane jest dostarczenie modelu, a znajomość optymalnych wymiarów nie jest konieczna.

Zestaw mebli z przestronną szafką narożną zwalnia przestrzeń w pomieszczeniu.

Wideo: Narożna szafa w opcji 23 sali

Foto-wybór szafek narożnych w korytarzu:

Obejrzyj film: Eleganckie kuchnie na wymiar Łódź (Październik 2019).

Loading...