Łóżka

Limiter do łóżeczka dziecięcego wykonujemy własnymi rękami

Loft Bed z ochronnym panelem bocznym

Niespokojny sen jest nieodłączny dla małych dzieci, często wirują i zrzucają koc, a przypadki upadku nie są rzadkością. Aby tego uniknąć, łóżeczka z pewnością zainstalują zderzaki. Ale jeśli łóżko jest kupowane dla wzrostu, jego konstrukcja zwykle powtarza osobę dorosłą i nie ma takich barier. Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie tymczasowego ogranicznika, który pozwoli dziecku spać bez ryzyka upadku i jest łatwy do usunięcia, gdy dorośnie.

Przechowuj zdejmowaną barierę mobilną, wygodnie usuwaną i dobrze umytą

Limitery można kupić w sklepach meblowych, gdzie prezentowana jest szeroka gama różnych materiałów i kolorów. Wykonanie zdejmowanej strony łóżka na zamówienie zapewni najlepsze połączenie z dostępnymi meblami, zarówno pod względem rozmiaru, jak i wzoru - ale będzie kosztowne.

Drewniane pasy bezpieczeństwa idealne na łóżeczko dziecięce

Dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby zabezpieczenie dziecka przed upadkiem własnymi rękami.

Zdejmowany ogranicznik pozwala obniżyć i podnieść bok, jeśli to konieczne

Główne odmiany

Stacjonarne ograniczniki mają kręcone cięcia używane przez dzieci jako przystanek, dzięki czemu można wejść do łóżeczka bez pomocy dorosłych.

Dla bardzo małych dzieci zaleca się barierę, która całkowicie zamyka bok łóżka. Ponadto powinien być wystarczająco wysoki, aby dziecko nie mogło się przewrócić ani się po nim wspiąć. Dla dorosłych dzieci wystarczy mały ogranicznik, którego celem jest zapobieżenie przypadkowemu upadkowi we śnie. Takie bariery zwykle pokrywają tylko część długości łóżka, często dla wygody opuszczania.

Zdejmowany fotelik dla dziecka uważany jest za idealne rozwiązanie do układania łóżka

Częstą opcją jest zdejmowany korek dla dziecka, który jest wygodny do demontażu, gdy staje się niepotrzebny. Taka wyjmowana bariera będzie również niezbędna w przypadku podróży z małymi dziećmi - możesz łatwo zabrać ją ze sobą i zainstalować na dowolnym łóżku przedszkolnym lub dorosłym.

Wbudowaną osłonę boczną łóżeczka dziecięcego kupuje się wraz z pozostałymi meblami dla dzieci.

W zależności od materiału produkcyjnego istnieje kilka rodzajów zderzaków ochronnych.

 1. Miękkie - najprostszą konstrukcją będzie bariera z gumy piankowej lub poliestru wyściełanego w tubach. Powstałe rolki są przymocowane do siebie, uzyskując niezbędną wysokość obręczy. Aby zapewnić wygodę i estetyczny wygląd, na takim korku przyszyto zdejmowane pokrowce, które można prać w maszynie do pisania. Takie struktury są zwykle mocowane na rzep lub sznurki do materaca łóżkowego.

  Piękna miękka strona do łóżka dziewczyny

 2. Siatka - dość skuteczny sposób ochrony dziecka przed upadkiem we śnie. Musisz upewnić się, że wytrzymałość materiału, dziecko nie może złamać lub pchać siatkę swoim ciężarem. Do montażu można wykonać ramę z listew drewnianych lub metalowych.

  Siatka ochronna na metalowej ramie

 3. Tworzywo sztuczne - taka bariera może być nie tylko zakupiona, ale również wykonana niezależnie. Będzie to wymagało zwykłych plastikowych rur do kanalizacji - są one łatwo cięte i mocowane za pomocą narożników. Rezultatem jest łatwy w użyciu i schludny ogranicznik zewnętrzny, który dobrze pasuje do każdego pokoju dziecięcego. Zaletą projektu będzie możliwość demontażu w dowolnym momencie, a także dobra tolerancja czyszczenia na mokro.

  Bariera ograniczająca dla łóżeczka dziecięcego z plastikowych rur

 4. Drewniane - tradycyjna wersja, najbardziej czasochłonna, ale najlepiej dopasowana do klasycznego wnętrza. Taka bariera wyróżnia się również największą wytrzymałością i trwałością. Możliwe są najróżniejsze typy wzorów i wzorów. Drewniany korek jest zwykle malowany w kolorze mebli i często stosowane są opcje dekoracyjne.

  Drewniana strona na łóżko dziecięce

Metalowy ogranicznik boczny do łóżka na poddaszu

Robienie dowolnej bariery niezależnie od siebie jest raczej proste, nie będzie wymagało dużych kosztów ekonomicznych i będzie służyć nie mniej niezawodnie niż zakupione.

Niezwykły ogranicznik budżetu do samodzielnego wykonania

Zrób drewniany ogranicznik, zrób to sam

Limiter do łóżka dziecięcego własnymi rękami

Nawet jeśli nie ma dużego doświadczenia w pracach stolarskich, nie będzie trudno stworzyć barierę o najprostszej konstrukcji. Przed rozpoczęciem pracy należy wybrać rodzaj zapięcia - najprostszy sposób na przymocowanie uchwytu do boku łóżka. Pozwoli to zaoszczędzić czas i materiał, ale nie będzie wyglądać zbyt estetycznie, a pościel zostanie uszkodzona.

Korek do łóżeczka dziecięcego jest łatwy do zainstalowania i bezpiecznie zapinany

Drugim sposobem jest wykonanie uchwytów, które zostaną przymocowane do spodu łóżka i zamknięte na górze materacem. Ta opcja jest wygodniejsza, ale możliwość jej wykonania zależy od konstrukcji łóżka.

Do pracy potrzebne będą następujące materiały i narzędzia:

 • trwałe listwy drewniane;
 • piła do metalu;
 • śruby lub śruby;
 • śrubokręt;
 • miara lub linijka;
 • papier i ołówek do rysowania.

Narzędzia do tworzenia strony własnymi rękami

Aby wykonać prostą obręcz w kształcie litery U (mocowaną za pomocą śrub), potrzebujesz dość krótkich listew - długość bariery wynosi 55 cm. Wysokość ogranicznika jest opcjonalna, w przypadku zdejmowanego modelu wystarczająca jest wysokość między 15-30 cm.

Przykład krótkiego ogranicznika bariery

Etapy pracy są wykonywane w określonej kolejności.

 1. Na papierze sporządzany jest rysunek uwzględniający wszystkie obliczenia.

  Schemat ogranicznika dla łóżka dziecięcego

 2. Zgodnie z rysunkiem listwy są cięte.
 3. Reiki starannie zapięty, okazał się być w kształcie litery U.

  Regały montażowe - ściany boczne z konturami do mocowania boków

 4. Otwory na śruby są wywiercone w listwach i na boku łóżka.
 5. Strona jest przykręcona do łóżka.

  Mocowanie boków przyszłego łóżka za pomocą stojaków

 6. Podczas wykonywania pracy możesz wziąć deskę o określonej szerokości zamiast długiej szyny - dzięki temu unikniesz tworzenia się szczeliny, w której ręka dziecka może utknąć.

Ogranicznik ochrony do łóżka zrób to sam

Fala w kształcie łóżeczka dla dziecka

Ubieranie

Samodzielny ogranicznik z wyjmowaną osłoną z tkaniny

Limiter, wykonany z drewna, wygląda estetycznie, wystarczy polerować lub pomalować go lakierem, aby nie było ryzyka odprysków. Jeśli użyto sklejki lub płyty wiórowej, strona musi być ozdobiona. Najlepiej pasuje do miękkiej skóry lub futerału. Jeśli od środka położysz syntetyczny zimozaczep, dziecko będzie chronione przed przypadkowym uderzeniem we śnie.

Ochronna strona przed upadkiem, ozdobiona tkaniną

Ogranicznik może być również pokryty specjalną farbą do powierzchni drewnianych.

Drewniany ogranicznik bariery do łóżka piętrowego zrób to sam

Wideo: Tworzenie strony (limiter) dla łóżeczka

Loading...