Łóżka

Wybierając łóżko na poddaszu z sofą na dole. Jak nie popełnić błędu przy zakupie?

Łóżko piętrowe dla dzieci z łóżkiem na górze i kanapą na dole oraz drabiną z pojemnikami do przechowywania

Łóżko na poddaszu z sofą na dole to rodzaj łóżek piętrowych dla przedszkola. Istnieje inna wersja takich mebli - klasyczne lofty, które oprócz części sypialnej są wyposażone w szafę, biurko i inne funkcjonalne elementy. Razem reprezentują kompleks mebli zaprojektowany do kompaktowej lokalizacji w przedszkolu.

Narożny zestaw mebli z łóżkiem na poddaszu, szafą i sofą na dole

Główną różnicą między łóżkiem na poddaszu a sofą z klasycznego modelu jest obecność dwóch łóżek. Jeśli zwykły strych ma miejsce do spania na górnym poziomie, a poniżej znajduje się stół i inne elementy kompleksu, ta modyfikacja ma sofę zamiast stołu. Czyni to ten projekt pełnym łóżkiem piętrowym, którego nie można powiedzieć o klasycznym modelu. Ale obie mają swoje zalety i wady funkcjonalne, które zostaną omówione później.

Białe łóżko na poddaszu dla dziewczynki z różową sofą transformatorową

Mocne i słabe strony

Łóżko piętrowe z miejscem dla dziecka i rodziców

Pod względem funkcjonalności łóżko na poddaszu z sofą jest nieco gorsze od tradycyjnej wersji w rzeczywistości są to dwa łóżka, ale z modyfikacją. Nie mają szafki, która jest również konstrukcją wsporczą dla koi, a także biurka, półek i innych przedmiotów. Istnieją produkty z miękką podstawą, w której znajdują się szuflady umieszczone w formie stopni zamiast zwykłej drabiny z desek. Dzięki temu łóżko na poddaszu z dodatkową sofą jest bardziej funkcjonalne.

Metalowe łóżko z sofą-książką bez dodatkowych elementów

Łóżko na poddaszu z sofą ma znaczącą zaletę: więcej osób może na nim usiąść. Jeśli tradycyjny model jest przeznaczony dla jednej osoby, projekt z otomaną może pomieścić do trzech osób. Jest to świetna opcja dla pokoju dziecięcego, w którym mieszka dwójka dzieci, a także dla małego mieszkania jednopokojowego. Na kanapie, która ma mechanizm transformacji akordeon, delfin lub eurobooka, dorośli mogą siedzieć, a na górnym poziomie - dziecko. W ciągu dnia takie łóżko piętrowe pozwala zaoszczędzić estetykę pokoju, co sprzyja przyjęciu gości, aw razie potrzeby łatwo przekształca się w przestronne łóżko podwójne. W nocy użytkownicy otrzymują trzy pełne łóżka.

Poddasze do małego apartamentu z trzema łóżkami

Kolejną zaletą tego typu mebli dziecięcych jest jego zwartość. Projekt zajmuje mniej miejsca w pomieszczeniu ze względu na brak dużych elementów dodatkowych (stół, szafka). Pod względem wymiarów można go porównać ze zwykłym łóżkiem piętrowym, które zajmuje nie więcej niż jeden metr głębokości i dwa metry szerokości i wysokości.

Funkcjonalne rozwiązanie dla małego przedszkola z dwójką dorosłych dzieci - łóżko na poddaszu

Limit wiekowy jest trzecią cechą, którą wielu nabywców uważa za wadę. Wystarczająco duża wysokość - do 2 m - nie pozwala dziecku do 5-6 lat spać na drugim poziomie. Ten typ jest przeznaczony dla kategorii użytkowników bardziej dorosłych - dla dzieci w wieku szkolnym średnim i wyższym.

Piękne i wygodne drewniane łóżko na poddaszu we wnętrzu pokoju

Loft z sofą na dole

Ikea modułowe łóżko na poddaszu z sofą na dole

Wśród produktów krajowych i zagranicznych fabryk mebli można znaleźć różnego rodzaju wzory. Cechy rozwoju projektu mogą określać różne kształty geometryczne podstawy, schody, różne kolory fasad i tapicerki, obecność dodatkowych elementów (wewnętrzne półki, szuflady).

Zestaw mebli w pokoju dziecięcym z łóżkiem, szafą narożną i składanym krzesłem

Ale wszystkie opcje mają wspólny typ podstawowej konstrukcji:

 • wytrzymała rama wykonana z drewna, płyty wiórowej, która jest górną warstwą z koją;
 • dolna sofa, która może być elementem kompleksu meblowego lub oddzielnym elementem, który w razie potrzeby jest przenoszony w inne miejsce.

Trwała, jasna drewniana rama z łóżkiem, miękką sofą i dodatkowymi półkami

Główne różnice między produktami nie są znaczące. Z reguły są one zamknięte w rodzaju drabiny, obecności dodatkowych elementów funkcjonalnych, według projektu, koloru, rodzaju materiału i innych parametrów.

Szafa przesuwna i łóżeczko dziecięce „Kubuś Puchatek”

Klasyczne łóżko na poddaszu z sofą to nadbudówka nad zwartą koją na dole z drabiną. Istnieją modyfikacje:

 • projekty z szufladami modułowymi umieszczonymi w postaci drabiny;
 • produkty z drabiną boczną;
 • opcje z przednim układem drabiny.

Drewniane łóżko z bocznymi schodami w salonie

Mniej wspólne łóżko piętrowe, którego projekt obejmuje małą szafę, piórnik. Takie strychy są bardziej masywne. Można również znaleźć opcje posiadania małego biurka, które jest częścią kompleksu meblowego, zmniejszając rozmiar mebli tapicerowanych. W rzeczywistości jest to strych z krzesłem, na którym może przebywać tylko jedna osoba.

Niezwykłe łóżko piętrowe wbudowane w nisze z szafą, sofą i półkami

Inne różnice strukturalne między produktami można uznać za rodzaj sofy. Mogą to być kompaktowe eurobooki, akordeony, delfiny, a także małe tafty bez mechanizmu transformacji, ale z niższymi szufladami na płótno i tekstylia domowe.

Małe białe i niebieskie łóżko na poddaszu z sofą i miejscem do pracy

Jak wybrać odpowiedni materiał?

Zestaw mebli z szafy i łóżka na poddaszu z sofą z wytrzymałej płyty wiórowej

Łóżko na poddaszu z sofą wykonane jest głównie z wytrzymałej płyty wiórowej - płyta wiórowa laminowana o grubości 16-20 mm. Jest to najbardziej popularny materiał do produkcji mebli dziecięcych, bardziej przystępny cenowo w porównaniu z litym drewnem. Pod względem właściwości i właściwości takie opcje nie są gorsze od analogów z naturalnego drewna, choć po cenie niższej o 2-4 razy.

LDSP jest zwykle pokryty fornirem lub ekoshponem w kolorze naturalnego drewna w jasnych kolorach (orzech, dąb, olcha), a także w różnych kolorach. Dla dzieci zwykle używa się jasnych, soczystych odcieni - jasnozielony, żółty, pomarańczowy, niebieski.

Na podstawie okrągłego metalowego profilu, z którego wykonane jest ciało, znajduje się łóżko piętrowe. Takie modele są uważane za produkty do sypialni dla dorosłych i są zwykle instalowane w hostelach, mini hotelach.

Trwałe białe łóżko na poddaszu w pokoju wewnętrznym

Jeśli mówimy o meblach dziecięcych, większość producentów oferuje modele oparte na płytach wiórowych, a także MDF lub sklejce. Produkty z litą matrycą są rzadsze i zazwyczaj muszą być zamawiane osobno.

Na materiale niższego elementu konstrukcyjnego można wybrać więcej opcji. Większość producentów produkuje miękkie meble na bazie gumy piankowej, pianki poliuretanowej. Siedząc z włókna kokosowego, drzemka i inne naturalne wypełniacze są rzadkie. Jako tapicerka zastosowano specjalną tkaninę przeznaczoną do intensywnego użytkowania.

Możesz znaleźć modele tapicerowane żakardem, polarem i innymi materiałami. Jako podstawę można zastosować metalową ramę, a także drewnianą na bazie drewna i sklejki. Większość nowoczesnych odmian ma ortopedyczną podstawę z elastycznych pasków, opcje ze sprężynami są dość rzadkie.

Łóżko dziecięce „Nemo” z sofą ortopedyczną z tapicerką w gazetach

Na co szczególnie zwracać uwagę przy wyborze?

Łóżko dziecięce na poddaszu wchodzi w specjalną kategorię produktów, na które nakładane są surowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Dotyczy to przyjazności dla środowiska materiałów, a także właściwości konstrukcyjnych produktów.

Laminowana płyta wiórowa i sklejka używana do produkcji mebli jest sama w sobie bezpieczna. Warto zwrócić uwagę na skład farb i lakierów stosowanych do powlekania. Nie powinny zawierać formaldehydu i innych toksycznych substancji, które mogą odparować po podgrzaniu. Aby to sprawdzić, musisz dokładnie przestudiować dokumentację techniczną lub osobiście zapytać sprzedawcę / producenta.

Bezpieczne drewniane meble dla przedszkola

Innym ważnym aspektem bezpieczeństwa dla dzieci jest brak potencjalnego ryzyka obrażeń. I może to sprowokować:

 • śliskie okrągłe schody;
 • wystające elementy złączne;
 • ostre rogi;
 • brak boków na górnym poziomie;
 • surowe końce laminowanej płyty wiórowej.

Zgodnie z zasadami produkcji mebli dla dzieci, wszystkie zapięcia - zawiasy, gwoździe, orzechy - nie powinny wystawać ponad powierzchnię. Idealnie, muszą być pokryte plastikowymi zatyczkami, a końce płyty wiórowej są polerowane lub zabezpieczone krawędzią PCV.

Boki są ważnym konstruktywnym elementem, na którym śpi dziecko do 7-8 lat. Ochrona przed upadkiem powinna zapewniać niskie (do 25 cm) ogrodzenie.

Wnętrze nowoczesnej sypialni z bezpiecznymi mocowaniami, bokami i drabiną na łóżko na poddaszu

Wymiary konstrukcji

Wymiary takich łóżek piętrowych zależą od rodzaju konstrukcji opracowanej i wdrożonej przez producenta. Średnie parametry jednego projektu są następujące:

długość2000-2200 mm
głębokość1000-1040 mm
wysokość1800-1950 mm

Wymiary dolnego elementu po złożeniu zwykle zmieniają się w zakresie 1750-1800 * 700-800 mm, po rozłożeniu mogą wynosić 1750-1800 * 1500 * 2200 mm.

Funkcja i jak je zastosować we wnętrzu?

Ciekawy design mebli dziecięcych na zamówienie dla małego pokoju.

Cechą tego typu mebli do pokoju dziecięcego jest szeroka gama zastosowań. Ten projekt jest uważany za uniwersalny, ponieważ Pasuje równie dobrze do małego przedszkola i do przestronnego pokoju.

Producenci oferują opcje dla chłopców i dziewcząt. W pierwszym przypadku stosuje się zwykle spokojniejsze i bardziej powściągliwe kolory fasad i tapicerki, preferowane są odcienie niebieskie, fioletowe i zielone. Dla dziewczyny zazwyczaj wybór należy do koloru różowego, fuksji, żółtego, pomarańczowego. Możesz wybrać opcję neutralną - produkty w kolorze ekoshpon jasny orzech, dąb Belfort, sosna, wenge.

Piękne i wygodne meble w pokoju dla dziewczynek z łóżkiem na poddaszu i rozkładaną sofą

Wybór łóżek piętrowych zależy od wielkości przedszkola. Jeśli istnieje potrzeba przechowywania wielu rzeczy, zabawek, ubrań, pościeli, koców i koców, lepiej wybrać opcję z szufladami modułowymi, umieszczonymi w formie schodów. Dzięki nim nie będziesz musiał kupować dodatkowej komody ani garderoby.

Cena poddasza z sofą na dole

Wnętrze pokoju w delikatnych kolorach z łóżkiem na poddaszu i narożną sofą

Warto łóżko piętrowe z sofą może być inne, w zależności od wielu czynników:

 • materiały produkcyjne;
 • złożoność projektu;
 • obecność dodatkowych elementów;
 • polityka cenowa sprzedawcy.

Zakres cen dla tej kategorii mebli do pokoju dziecięcego jest dość szeroki: koszt zaczyna się od 9-10 tys. Rubli dla standardowych modeli z płyty wiórowej laminowanej bez żadnych specjalnych dodatków projektowych. Dostępne są opcje w cenie 38-40 tys. Zazwyczaj sofa zwiększa koszt, który może mieć inny mechanizm transformacji. Modele bez możliwości rozłożenia - kompaktowe otomany zamiast pełnoprawnych składanych konstrukcji zmniejszają koszty.

Nie składana sofa w pokoju dziecięcym z łóżkiem typu loft „Cloud”

Polityka cenowa sprzedawcy odgrywa ważną rolę w kosztach tego rodzaju mebli dla szkółki. Zazwyczaj pośrednicy, którzy kupują produkty z fabryk i sprzedają je po cenach detalicznych, zwiększają ceny o 15–25%, aby odzyskać koszty i osiągnąć zysk. Jeśli sprzedaż jest prowadzona bezpośrednio przez producenta z magazynu (zwykle w ten sposób sprzedawane są meble przez sklepy internetowe), to koszt może być nawet niższy niż średnia rynkowa.

Sklepy oferują różne modele z sofą na dole w przystępnych cenach. Sprawdź zasięg i wybierz odpowiednią cenę, rozmiar i wydajność.

Oryginalne składane łóżko na poddaszu z drewnianą ramą i zabytkowymi metalowymi byletami

Wideo: Loft nad kanapą

Najlepszy wybór zdjęć z łóżkiem na poddaszu i sofą na dole w pokojach:

Loading...