Łóżka

Łóżko w ścianie - dobre rozwiązanie dla małych mieszkań

Szczęśliwi właściciele jednopokojowych mieszkań lub apartamentów, po ich nabyciu, decydują przede wszystkim o tym, jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, aby racjonalnie i wygodnie umieścić wszystko. Oczywiście, jednym z głównych elementów wnętrza - jest łóżko. Z jednej strony powinna być przestronna, az drugiej powinna być jak najmniejsza. Jak można łączyć te sprzeczne pragnienia?

Łóżko z jednej strony powinno być przestronne, az drugiej strony powinno być jak najmniejsze.

Wymiary składanego łóżka zależą od łóżka, którego standardowe wymiary wynoszą 0,9-1,6 m * 2 m.

Właściciele dwu- i trzypokojowych apartamentów również zastanawiają się, jak pomieścić odwiedzających krewnych i przyjaciół. Potrzebujesz wygodnego łóżka, ale jeśli położysz łóżko, przez większość czasu będzie to przeszkadzać. A jeśli w przedszkolu będzie mieszkać dwoje dzieci? Miejsce w tym przypadku, dwa łóżka i zapewnić wystarczająco dużo miejsca na gry nie jest możliwe. Jakie jest wyjście? We wszystkich tych przypadkach najlepszym rozwiązaniem byłoby łóżko chowane w ścianie.

Właściciele dwu- i trzypokojowych apartamentów również zastanawiają się, jak pomieścić odwiedzających krewnych i przyjaciół.

Mocne strony struktury składanej

 • Znaczne oszczędności w przestrzeni. Wolna przestrzeń (2,5 - 3 metry kwadratowe) jest dostępna na jedzenie, pracę, naukę, gry dla dzieci, spotkania i rozmowy z gośćmi.
 • Tworzy komfort w pokoju. Duże łóżko zajmuje dużą powierzchnię, aw małym pokoju ma wrażenie zatłoczenia, bałaganu.
 • Nie ma potrzeby codziennego napełniania i składania łóżka, aby usunąć poduszki i koce.
 • Uproszczone czyszczenie na mokro w pokoju.

We wszystkich tych przypadkach najlepszym rozwiązaniem byłoby łóżko chowane w ścianie.

W przedszkolu lepiej użyć mechanizmu podnoszenia poziomego.

Słabe strony podobnych konstrukcji

 • Codzienna potrzeba podnoszenia i opuszczania konstrukcji.
 • Strach przed spadającymi łóżkami.
 • Wysoka cena

Znaczne oszczędności w przestrzeni.

Ze względu na fakt, że strach mija z czasem, a taki mebel kupuje się nie na jeden dzień, łóżko w ścianie jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem tego problemu mieszkaniowego.

Tworzy komfort w pokoju.

Łóżka różnią się liczbą łóżek: jednoosobową, pół i podwójną.

Najważniejsze cechy

Główne rodzaje takich mebli.

 • Łóżko z pionowym mechanizmem podnoszenia przymocowane jest do ściany zagłówkiem, po zmontowaniu wygląda jak tradycyjna szafa lub komora.
 • Łóżko z mechanizmem poziomym jest przymocowane do ściany za pomocą powierzchni bocznej. Wygląda jak łóżko w ścianie, którego zdjęcie przedstawia komoda. Na wierzchu umieszczone są wazony, figurki, książki, telewizor, magnetofon.

Nie ma potrzeby codziennego napełniania i składania łóżka, aby usunąć poduszki i koce.

Przy montażu łóżka małżeńskiego lub podwójnego w sypialni, a zwłaszcza w salonie, lepiej jest zastosować mechanizm przechylania pionowego. Dno takiego mebla jest wykonane w postaci lustra, skrzydła, fałszywej ściany z półką, która służy jako podpora łóżka. Lustro, odwrotna strona łóżka w ścianie wizualnie powiększa pokój, czyni go lżejszym. Dno można również wykonać i wykorzystać jako biurko, narożnik, półki. Ten projekt jest otwierany przez specjalne uchwyty lub składane, wspierające nogi łóżka.

Uproszczone czyszczenie na mokro w pokoju.

Minimalna głębokość jest dozwolona co najmniej 450 mm, przy założeniu, że grubość materaca nie powinna być mniejsza niż 250 mm.

W przedszkolu lepiej użyć mechanizmu podnoszenia poziomego. Dziecko jest w stanie łatwo dotrzeć do uchwytu takiego wzoru i, bez pomocy dorosłych, zdemontować i złożyć łóżko. Przestrzeń na górze może być wyposażona w meble do przechowywania ubrań, umieszczania książek, zabawek.

Codzienna potrzeba podnoszenia i opuszczania konstrukcji.

Wymiary składanego łóżka zależą od łóżka, którego standardowe wymiary wynoszą 0,9 - 1,6 m * 2 m. Minimalna głębokość jest dozwolona co najmniej 450 mm, przy założeniu, że grubość materaca nie powinna być mniejsza niż 250 mm. Łóżka różnią się liczbą łóżek: jednoosobową, pół i podwójną. W pokoju dziecięcym pożądane są projekty łóżek piętrowych.

Strach przed spadającymi łóżkami.

Mechanizm ręczny jest najprostszym rodzajem struktury, wymagającym tylko określonej siły fizycznej.

Trzy rodzaje mechanizmów są używane do podnoszenia łóżka:

 • instrukcja;
 • na sprężynach;
 • z wykorzystaniem amortyzatorów gazowych.

Opiera się na fakcie, że mija strach z czasem i taki temat
meble nie są kupowane przez jeden dzień, łóżko w ścianie jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem tego problemu mieszkaniowego.

Mechanizm ręczny jest najprostszym rodzajem struktury, wymagającym tylko określonej siły fizycznej. Należy zastosować minimalny wysiłek, jeśli w produkcie zastosowano sprężyny. Ułatwiają podnoszenie i opuszczanie konstrukcji, ale także wymagają ich okresowej wymiany. Mechanizmy sprężynowe są używane coraz rzadziej. Producenci gwarantują ich prawidłowe działanie przez pięć lat.

Łóżko z pionowym mechanizmem podnoszenia przymocowane jest do ściany zagłówkiem, po zmontowaniu wygląda jak tradycyjna szafa lub komora.

Należy zastosować minimalny wysiłek, jeśli w produkcie zastosowano sprężyny.

Amortyzatory gazowe zaprojektowane do tego typu mebli nie wymagają dużego wysiłku fizycznego i zapewniają płynną i cichą pracę. Ich żywotność jest wystarczająco długa i składa się z 14 tysięcy cykli składania i otwierania modułu lub wynosi około 20 lat.

Łóżko z mechanizmem poziomym jest przymocowane do ściany za pomocą powierzchni bocznej.

Zalecenia dotyczące wyboru

Zakup łóżka w ramach kompletnego zestawu gwarantuje jego połączenie z elementami w nim zawartymi. W przypadku ich oddzielnego zakupu, musisz wybrać łóżko nie tylko w rozmiarze, ale także w stylu, kolorze frontu szafki. W ścianie mebla z szafą, kredens na naczynia, półki i stół na komputer będą pasowały organicznie i łóżka, chowane do ściany.

Przy montażu łóżka małżeńskiego lub podwójnego w sypialni, a zwłaszcza w salonie, lepiej jest zastosować mechanizm przechylania pionowego.

Mechanizmy sprężynowe są używane coraz rzadziej.

Kiedy tworzysz elewację łóżka w szafie, musisz wziąć pod uwagę wnętrze pokoju i styl umieszczonych w nim mebli:

 • styl high-tech będzie pasował do surowej, lakonicznej geometrii szafki w odcieniach szarości, srebra lub czerni;
 • klasyczny - fasada z naturalnego drzewa nieprzezroczystego tonu;
 • arystokratyczny styl - rzeźbiona biżuteria i lustra.

Lustro, odwrotna strona łóżka w ścianie wizualnie powiększa pokój, czyni go lżejszym.

Do tworzenia wzorów wykorzystywanych jako naturalne drewno z dębu, jesionu, sosny i płyty wiórowej. Laminowane łóżka z płyty wiórowej są tańsze niż lite drewno, ale niewiarygodne. Mocne, wysokiej jakości, ale także nieco droższe są produkty wykonane z płyty MDF lub OSB (płyty o zorientowanym splocie).

Ten projekt jest otwierany przez specjalne uchwyty lub składane, wspierające nogi łóżka.

Zakup łóżka w ramach kompletnego zestawu gwarantuje jego połączenie z elementami w nim zawartymi.

Wspornik lub płyta nośna są bardziej niezawodne i odporne niż poszczególne nogi. Do kraty pod materacem stosuje się lamele drewniane, plastikowe lub aluminiowe, metalowe wzmocnienia i wkładki służą do wzmocnienia fortecy.

Dno można również wykonać i wykorzystać jako biurko, narożnik, półki.

Loading...