Skrzynie i szafki

Umywalka do łazienki - piękne rozwiązanie do pięknej kąpieli

Krawężnik pod zlewem - wygodny, funkcjonalny mebel do łazienki. Jest to dodatkowe miejsce do przechowywania akcesoriów do kąpieli, artykułów gospodarstwa domowego, środków czyszczących lub bielizny. Fasada krawężnika doskonale ukrywa wykładzinę techniczną do zlewu, kanalizacji ściekowej.

Piękna szafka uzupełni i udekoruje wystrój łazienki, dzięki czemu będzie bardziej przytulna, wygodna.

Jak wybrać odpowiednią szafkę do zlewu? Gdzie i jak go zainstalować? Jakie narzędzia i materiały są wymagane do instalacji? Jak uniknąć możliwych problemów podczas instalacji? Czy możliwe jest samodzielne utworzenie takiej fundacji, co jest do tego wymagane?

Projekt przyszłego łóżka zależy bezpośrednio od wybranego zlewu.

Wybór szafki na zlew w łazience

Przy ogromnym asortymencie mebli łazienkowych oferowanych przez sklepy, wybór odpowiedniej opcji nie jest łatwy, przy wyborze bazy na zlew należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • Wielkość łazienki;
 • Projekt, stylistyczna orientacja pomieszczenia;
 • Cechy wlotów wody;
 • Lokalizacja kanalizacji ściekowej;
 • Obecność ciepłej podłogi;
 • Kształt i wielkość zlewu.

Jeśli interesuje Cię pytanie, jak zainstalować zlew z szafką, pamiętaj, że ten mebel powinien być wygodny, kompaktowy i funkcjonalny.

Najlepszą opcją jest wybór mebli odpowiednich do łazienki na etapie planowania nowej łazienki lub w celu przygotowania remontu starej. Na tym etapie możesz zapewnić wszystkie funkcje instalacji i projektowania.

W innych przypadkach będziesz musiał dostosować się do istniejącej komunikacji i stylu.

W dużej łazience lepiej zainstalować szafkę o dobrej pojemności z odpowiednim zlewem. Szuflady kredensu typu szuflada zapewnią przechowywanie dużej liczby rzeczy, a jeśli dodasz oryginalny design, piękne akcesoria, bogate dekoracyjne wykończenie, ten mebel stanie się główną atrakcją całego pokoju.

Curbstone to świetny wybór dla tych. który stara się racjonalnie wykorzystywać każdy centymetr powierzchni łazienki.

W małej łazience przestrzeń pod zlewem będzie doskonałym sposobem na efektywne wykorzystanie wolnej przestrzeni. Połączenie szafki z umywalką, lustrem, półkami na zawiasach będzie ozdobą łazienki, czyniąc ją jeszcze bardziej wygodną i funkcjonalną.

Szafka pod zlewem jest szczególnie przydatna dla tych, którzy mieszkają w nowoczesnych małych apartamentach miejskich wieżowców.

Stojak podłogowy do umywalki można podnieść na nogach, z cokołem lub bez. Jeśli jest ciepła podłoga, lepiej jest podnieść podstawę za pomocą otwartych nóg lub wiszących, które są przymocowane do zlewu do ściany.

Wewnętrzna objętość szafki jest efektywnie wykorzystywana przez szuflady, półki i przedziały znajdujące się w niej, aby pomieścić różne artykuły gospodarstwa domowego.

Opcja narożna - oszczędność miejsca w łazience, wykorzystanie niefunkcjonalnych kątów. Z meblami narożnymi cały pokój staje się bardziej miękki, gładszy, bardziej przestronny.

Wygładzone ostre rogi zapewniają „płynność” powietrza, lekkie, bardzo odpowiednie do łazienki.

Wybór miejsca do montażu szaf z umywalką w łazience

Wstępne planowanie podczas budowy lub remontu pozwala „dopasować” komunikację - zaopatrzenie w wodę, ścieki - do lokalizacji zlewu.

Jeśli łazienka jest gotowa, należy wziąć pod uwagę dostępne wloty wody i kanalizację.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę lokalizację wanny, toalety, drzwi wejściowych, wielkość całego pomieszczenia, miejsca przechowywania, funkcjonalność samej szafy. Czy podstawa służy tylko jako podpora, czy jest używana jako niezależny element. Ważny jest również współczynnik światła, ponieważ wygodniej jest rozmieścić szafkę tak, aby umywalka była dobrze oświetlona.

Bardzo niekomfortowo myć się w ciemnym kącie.

Instalowanie szaf, zlewozmywaków i materiałów

Zadanie jest znacznie prostsze, jeśli podstawa została zakupiona wraz z umywalką. Kupując osobno, konieczne będzie dodatkowe dostosowanie blatu do rozmiaru zlewu, wycięcie odpowiedniego otworu na odpływ lub do zlewu jako całości.

Ponieważ stojak będzie eksploatowany w pomieszczeniu o wysokiej temperaturze i wilgotności, musi być wykonany z materiałów odpornych na wilgoć.

Kroki instalacji

 1. Zbuduj bazę.
 2. „Wypróbowanie” szafek z umywalką nałożoną na nie w planowanym miejscu instalacji, oznaczenie punktów mocowania, nacięcie.
 3. Montaż miksera, syfon
 4. Podłączenie miksera do źródła wody, podłączenie syfonu do kanału
 5. Mocowanie całej konstrukcji do wybranego miejsca

Do szybszego i lepszego połączenia części podstawy pod zlewem potrzebny jest śrubokręt, ale można to zrobić za pomocą odpowiedniego śrubokręta.

Wszystkie komponenty są z reguły dołączone do gotowej szafki zakupowej.

Do zlewu potrzebny jest syfon z kratką do otworu spustowego (zwykle dołączony do wszystkich uszczelek) i mikser. Baterię należy dobrać zgodnie z projektem łazienki, w odpowiedniej kombinacji z bateriami łazienkowymi, prysznicem, głowicą prysznicową. Do prac hydraulicznych potrzebna jest taśma FUM, klucz nastawny, śrubokręty.

Podstawa jest montowana zgodnie z załączonymi instrukcjami, ważne jest, aby równomiernie, mocno dokręcić wszystkie elementy mocujące.

Po montażu dużych elementów - ścian bocznych, blatów, dna - montowane są akcesoria, drzwi są zawieszone. Zmontowaną szafkę należy „wypróbować” w zamierzonym miejscu, umieszczając umywalkę na górze, zaznaczyć miejsce jej mocowania do ściany, miejsca otworów na rurę kanalizacyjną, wloty wody.

W razie potrzeby wyciąć otwór w zlewie, zaznaczyć jego rozmiar i lokalizację.

Wskazówka! Aby wykonać zapilov użyj piły z drobnymi zębami i dobrym rozwodem, nie rozerwie „forniru”.

Po niezbędnych pomiarach i cięciach, syfon jest zamocowany, mikser jest zainstalowany, cała konstrukcja jest przymocowana do ściany za pomocą kołków, wstępnie zamocowanych w plastikowych kołkach. Jeśli konstrukcja nie zapewnia mocowania do ściany, należy pominąć powierzchnię zlewu przylegającą do ściany za pomocą silikonu.

To wystarczy, aby utrzymać go w bezruchu.

Po naprawieniu konstrukcji możliwe jest wykonanie połączeń z wlotami do kanalizacji i ściekami, nie zapomnij użyć taśmy FUM w złączach. Do wszystkich szczegółów elementów złącznych i wodno-kanalizacyjnych nie należy podejmować zbyt dużego wysiłku, aby nie zakłócać nici ani nie naruszać integralności uszczelek.

Proste, dokładne połączenie wszystkich szczegółów tylko rękami.

Wskazówka! Wszystko zapily, a także instalacja skrzynki tonie smar silikonowy.

Możliwe problemy i ich rozwiązanie

Podstawa stoi lub zwisa krzywo. Podczas instalacji konieczne jest użycie poziomu budynku. Jeśli szuflada na nogach, możesz użyć ich do regulacji płaszczyzny blatu i umywalki.

W wersji zmontowanej - dokładny pomiar, krzywiznę z nierównym zawieszeniem można skorygować tylko przez zmianę.

Zwijanie bazy. Podczas montażu szczególną uwagę należy zwrócić na jakość połączenia części. Do mocniejszego mocowania można użyć kleju do drewna.

Należy zauważyć, że demontaż szafki po wymiarowaniu może stać się niemożliwy.

Wyciek. Wszystkie urządzenia hydrauliczne powinny być uszczelnione taśmą FUM lub technicznym lnem.

Miejsca umywalki z podstawą i ścianą do obróbki szczeliwa silikonowego.

Wykonywanie domowych szafek i ich instalacja

Nie zawsze jest możliwe znalezienie w sklepie odpowiedniej opcji do szafki zlewozmywakowej. Taki mebel może być wykonany niezależnie za pomocą prostych, niedrogich materiałów - drewnianych prętów, sklejki, odpornej na wilgoć suchej zabudowy, szkła.

Krawężnik pod zlewem w łazience będzie szczególnie dobry do tworzenia własnych rąk.

Produkt z drewna będzie wyglądał bardzo stylowo i drogo, wystarczy przetworzyć go z impregnacją wodoodporną. MDF, tworzywo sztuczne ma dobrą odporność na wilgoć.

Ciekawy, oryginalny produkt można uzyskać, stosując różne rodzaje materiałów.

Niedrogie materiały, takie jak płyty gipsowo-kartonowe lub sklejka, są po prostu pokryte samoprzylepną folią, fornirem, lakierowane lub malowane, wklejone mozaiką.

Baza składa się z:

 • Tusza
 • Blaty
 • Ściana boczna
 • Półki, szuflady, drzwi.

Konieczne jest staranne wykonanie pomiarów w zależności od zamierzonej lokalizacji, wysokości, kształtu zlewu, biorąc pod uwagę istniejącą komunikację. Na podstawie pomiarów tworzony jest szkic z obliczeniami, wymiarami części.

Narzędzia do pracy.

Do produkcji szaf potrzebne będą: młotek, wiertarka, wyrzynarka, śrubokręt, piła do metalu, dłuto, śrubokręty, szlifierka, papier ścierny, miarka, ołówek.

Etapy produkcji

 1. Wszystkie detale szafy zgodnie z wymiarami są przenoszone na wybrany materiał i cięte; otwór w blacie stołu jest wycięty elektryczną wyrzynarką do rozmiaru skorupy
 2. Wszystkie części są kolejno montowane - najpierw montowana jest rama, do niej mocowane są elementy boczne, blat
 3. Planowane jest umiejscowienie półek w odniesieniu do rur, dno jest również przymocowane do odpływu ścieków
 4. Mocowane są okucia, drzwi są zawieszone.
 5. Dekoracyjna dekoracja, malowanie, wklejanie, impregnacja wilgoci

W szafce pod zlewem bez większego wysiłku można obrócić każdą starą komodę lub stół.

Instalacja samodzielnie wykonanej bazy odbywa się podobnie do zakupu fabrycznego. Ostateczne wykończenie można wykonać po instalacji na miejscu.

Wewnątrz takiej szafki nocnej będzie dużo więcej miejsca niż wtedy, gdy będzie musiała pomieścić większość umywalki.

Po poświęceniu pewnej ilości czasu i wysiłku na samodzielną produkcję stoiska, możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Oryginalna umywalka stanie się przedmiotem twojej dumy przez wiele lat.

WIDEO: Instalacja umywalki z szafką w łazience.

Umywalka z szafką w łazience - 50 pomysłów fotograficznych:

Obejrzyj film: 10 najlepszych pomysłów na aranżację małej łazienki. Ceramika Paradyż (Grudzień 2019).

Loading...