Półki i stojaki

Robimy stojak na zabawki własnymi rękami

Dla dziecka, jak dla każdego dorosłego, pokój ma znaczenie przestrzeni osobistej, w której czuje się jak mały mistrz. W związku z tym ten mały świat musi spełniać indywidualne potrzeby dziecka. W rozumieniu dorosłych powinny być lekkie, czyste i przestronne. Dla dziecka atmosfera pokoju ma ogromne znaczenie, gdzie czuje się komfortowo, przede wszystkim dzięki swoim ulubionym rzeczom. I dla każdego z nich musi być miejsce. Opcją przechowywania zabawek, oprócz zwykłych pudełek, jest stojak. Samodzielne wykonanie jest okazją do zapewnienia wszystkich preferencji dziecka.

W związku z tym ten mały świat musi spełniać indywidualne potrzeby dziecka.

Zalety tworzenia półki na zabawki własnymi rękami

Meble produkowane w fabryce pozbawione są indywidualności dzięki masowej produkcji. Produkcja uruchomiona. Tworzenie osobistych przedmiotów do przechowywania zabawek ma kilka zalet:

 • zdolność do zaspokojenia najbardziej wymagających potrzeb;
 • połączenie z ogólnym wnętrzem pokoju;
 • oryginalność wykonania;
 • zaufanie do jakości użytych materiałów;
 • wygoda i funkcjonalność.

Samodzielne wykonanie jest okazją do zapewnienia wszystkich preferencji dziecka.

Projekt i budowa stojaka na zabawki

Trudno wyobrazić sobie pokój dziecięcy bez stojaka. Od urodzenia jest w stanie wykonywać funkcje przechowywania artykułów higieny osobistej. Gdy dziecko dorasta, zaczyna używać go zgodnie z jego przeznaczeniem. Pojawiają się zabawki, książki, projektanci.

Dla dziecka atmosfera pokoju ma ogromne znaczenie, gdzie czuje się komfortowo, przede wszystkim dzięki swoim ulubionym rzeczom.

Projekt i konstrukcja regału do przechowywania zabawek muszą być wybrane w oparciu o osobiste potrzeby, a także biorąc pod uwagę następujące wymagania:

 • stabilność - projekt powinien mieć dobre wsparcie;
 • bezpieczeństwo - brak ostrych narożników i występów zmniejszy ryzyko obrażeń do minimum.

Najprostszym sposobem wykonania mebli dziecięcych do przechowywania zabawek jest tkanina rozciągnięta na ramie lub gruby karton.

W zależności od wieku dziecka system przechowywania zabawek można sklasyfikować w następujący sposób.

 1. Do 1 roku życia - co do zasady, w tym wieku dziecko ma minimalny zestaw zabawek, które mogą zmieścić się w jednym pudełku lub sekcji z kilkoma półkami.
 2. Od jednego do sześciu lat jest najbardziej mobilnym i dociekliwym wiekiem, dlatego zwiększa się funkcjonalność pokoju dziecięcego i systemu przechowywania zabawek dla dzieci. W grze jest wiele przedmiotów i potrzeba więcej miejsca, aby utrzymać porządek. W tym przypadku potrzebne jest zintegrowane podejście do zagadnienia: stworzenie kilku pudełek do przechowywania zabawek, które są ze sobą połączone.
 3. Od 6 do 10 lat - wiek przejściowy dla gier. Niektóre dzieci nadal aktywnie bawią się zabawkami, inne poświęcają coraz więcej czasu na naukę i czytanie książek. W związku z tym zmienia się rola mebli. Może to być osobne pudełko lub pudełko do przechowywania zabawek lub półki, które łączą kilka zadań.
 4. Po 10 latach - zazwyczaj jest kilka ulubionych zabawek, które już nie zajmują dużo miejsca. Funkcjonalność jest ukierunkowana na umieszczanie przyborów szkolnych. Najwygodniej jest przechowywać je w szafce wiszącej, z otwartymi lub zamkniętymi półkami.

W zależności od rodzaju szafy, materiały i narzędzia stosowane w produkcji będą się różnić.

W zależności od płci dzieci projekt półek na zabawki dla dzieci również będzie się różnił. Dla chłopców lepiej jest wybrać bardziej powściągliwe kolory w projekcie, jednocześnie minimalizując biżuterię. Meble dla dziewczynek powinny być bardziej romantyczne, w jasnych kolorach, z różnymi dekoracjami. Jednak temat przechowywania zabawek powinien pasować do ogólnego wnętrza pokoju.

Dzięki obecności umiejętności i umiejętności możliwe jest stworzenie obiektu wykonanego z drewna lub prętów, płyty wiórowej, tworzywa sztucznego.

Stojak na pokój dziecięcy własnymi rękami może być początkowo wykonany, aby w procesie dorastania dziecka wzrastał wraz z nim.

Najlepiej jest umieścić w wolnej ścianie nisze, które mogą stopniowo zwiększać swoją ilość.

Wśród całej gamy rodzajów mebli, z pewnymi funkcjami, pojedyncze pudełka, szuflady, grupy pudełek, tafty, wiszące półki do przechowywania zabawek dziecięcych i wiele innych wyróżniają pokój dziecięcy. Najlepiej jest umieścić w wolnej ścianie nisze, które mogą stopniowo zwiększać swoją ilość.

Dla wygody wyposażyj stojak w zabawki z kółkami i osłonami.

Wymagane materiały

W zależności od rodzaju szafy, materiały i narzędzia stosowane w produkcji będą się różnić. Wszystko zależy od wyobraźni. Najprostszym sposobem wykonania mebli dziecięcych do przechowywania zabawek jest tkanina rozciągnięta na ramie lub gruby karton. Takie zadanie będzie możliwe nawet dla matki dziecka. Wybór samej tkaniny powinien opierać się na zdolności do wytrzymałości i trwałości, tj. mieć zwarty splot. Do tych rodzajów należą popelina, perkal, satyna, dżins, a także sztuczna skóra i futro. Dzięki obecności umiejętności i umiejętności możliwe jest stworzenie obiektu wykonanego z drewna lub prętów, płyty wiórowej, tworzywa sztucznego. Dla wygody wyposażyj stojak w zabawki z kółkami i osłonami.

Stojak na pokój dziecięcy własnymi rękami może być początkowo wykonany, aby w procesie dorastania dziecka wzrastał wraz z nim.

Oprócz podstawowych materiałów potrzebne będą:

 • klej biurowy, PVA, do klejenia elementów drewnianych i plastikowych;
 • kolorowy papier i karton - do dekoracji produktu;
 • drut ramowy - do produkcji przedmiotów z tkaniny;
 • sklejka - do ścian tylnych.

Decydując się na wygląd, projekt i konstrukcję stojaka do przechowywania zabawek, konieczne jest jego szkicowanie.

Produkcja krok po kroku

Decydując się na wygląd, projekt i konstrukcję stojaka do przechowywania zabawek, konieczne jest jego szkicowanie. Posiadanie wielkich umiejętności artystycznych w tym przypadku nie jest wymagane. Może to być tylko szkic, który będzie oznaczony wymiarami i gabarytami. Na podstawie tych danych obliczana jest wymagana ilość materiałów.

W przypadku przedmiotu składającego się z trzech pionowych półek będziesz potrzebować 1,3 m tkaniny o szerokości 1,5.

Wytwarzanie odmian tkaniny nie zapewnia konstrukcji specjalnych wzorów i wzorów, z reguły znakowanie, biorąc pod uwagę przyszłe rozmiary, jest stosowane bezpośrednio na tkaninę.

Meble dla dziewczynek powinny być bardziej romantyczne, w jasnych kolorach, z różnymi dekoracjami.

W przypadku przedmiotu składającego się z trzech pionowych półek będziesz potrzebować 1,3 m tkaniny o szerokości 1,5. Wyciąć i wyciąć z określonej ilości, biorąc pod uwagę uprawnienia do szwów 1,5-2 cm, elementy o następujących rozmiarach:

 • półki - 4 sztuki w rozmiarze 30 * 60 cm;
 • części boczne - 6 sztuk o wielkości 30 * 30 cm;
 • wkładki z tektury - 4 sztuki o rozmiarze 28 * 28 cm;
 • warkocz - 1 m.

Szczegóły półek są składane na pół i szyte kieszenie, na zasadzie poszewki na poduszki.

Szczegóły półek są składane na pół i szyte kieszenie, na zasadzie poszewki na poduszki. Następnie połączone części boczne. Karton wkłada się do kieszeni, aby wzmocnić podstawy. Sznurek jest szyty z gotowego wzoru od góry i wiązany do zawieszenia w odpowiednim miejscu.

Dla chłopców lepiej jest wybrać bardziej powściągliwe kolory w projekcie, jednocześnie minimalizując biżuterię.

Ten rodzaj regałów jest wygodny, ponieważ jest w pełni mobilny, a miękkie ścianki boczne, pozbawione podparcia ramy, umożliwiają złożenie go za pomocą akordeonu. Półka idealnie mieści się w szafie, jeśli jej celem jest przechowywanie artykułów dziecięcych. Po wyposażeniu projektu w boczne kieszenie, będą dodatkowe miejsca do przechowywania. Ten widok będzie dobrą alternatywą dla zwykłego pola.

Sznurek jest szyty z gotowego wzoru od góry i wiązany do zawieszenia w odpowiednim miejscu.

Wykonanie wersji drewnianych desek lub laminowanych płyt wiórowych będzie wymagało większych umiejętności, takich jak umiejętności obróbki metalu.

Ten rodzaj regałów jest wygodny, ponieważ jest w pełni mobilny, a miękkie ścianki boczne, pozbawione podparcia ramy, umożliwiają złożenie go za pomocą akordeonu.

Produkcja ramy zaczyna się od ścian: bok, góra i dół. Są one cięte z płyty wiórowej o grubości około 16 mm, w zależności od wielkości. Zwykła sklejka jest idealna na tylną ścianę.

W zależności od płci dzieci projekt półek na zabawki dla dzieci również będzie się różnił.

Kolejnym krokiem jest produkcja półek z przekładkami. Na gotowych częściach fałdy są cięte, a rowki są wykonywane we właściwych miejscach. Połączenia są przyklejane specjalnym klejem do drewna i dobrze suszone. Dla niezawodności projektu, od wewnątrz elementy są dokręcone przez metalowy narożnik. Płyty powinny być wyposażone w dobre połączenie narożne, które można wyposażyć w dodatkowe kolce i oczka. Wykonaj próbę dłuta lub dłuta.

Wykonanie wersji drewnianych desek lub laminowanych płyt wiórowych będzie wymagało większych umiejętności, takich jak umiejętności obróbki metalu.

Teraz musisz połączyć półki i ściany pionowe gwoździami i dodatkowo klejem. Półki pośrednie są połączone drewnianymi kołkami. Aby to zrobić, konieczne jest wykonanie otworu przelotowego w desce ramy, aw półkach wywiercenie gniazd o długości dwóch trzecich wielkości kołka. Są nakładane na klej. Tylna ściana sklejki jest przybita.

Konstrukcja i konstrukcja stojaka do przechowywania zabawek musi być dobrana na podstawie osobistych potrzeb.

Aby wyposażyć projekt w szuflady, ważne jest dokładne określenie ich rozmiaru. Montaż odbywa się na specjalnych wałkach do mebli.

Według psychologów, od wczesnego dzieciństwa, dziecko musi być uczone na zamówienie.

Podsumowując, gotowa struktura jest przetwarzana papierem ściernym, istniejące otwory są pakowane, a nadmiar kleju jest usuwany.

A wieczorna kolekcja zabawek może zostać przekształcona w rodzaj rytuału.

Drewniany model ma dość dużą wagę i dlatego, aby uniknąć upadku i zranienia, musi być przymocowany do ściany za pomocą metalowego rogu. W ten sposób zapewniona zostanie trwałość.

Gdy dziecko dorasta, zaczyna używać go zgodnie z jego przeznaczeniem.

Ubieranie

W zależności od tego, kto jest przeznaczony do przechowywania zabawek - chłopca lub dziewczynki, a także wnętrza pokoju, wykonywana jest również jego dekoracja. Ale pomimo surowych zasad powinien dać dziecku poczucie radości i komfortu. Każdą opcję można pokonać takimi elementami dekoracyjnymi, jak motyle, kwiaty, łuki, samochody lub bohaterowie baśni. Mogą być wykonane z tkaniny lub specjalnego papieru i wklejone na gotowy produkt. Może to być również gotowy element dekoracyjny zakupiony w sklepie.

 • Gotowy produkt drewniany, po zakończeniu prac, może być pomalowany na pożądany kolor, pokryty lakierem o pożądanym odcieniu.
 • Elewacje pudeł mogą być wykonane natychmiast za pomocą kolorowej płyty wiórowej.
 • Ponieważ projekt jest dobrze dostosowany do montażu krawędzi melaminy. Aby to zrobić, musi być przymocowany do części końcowych i prasowany gorącym żelazkiem. Po dostatecznym zamocowaniu resztki są usuwane nożem. Innym rodzajem dekoracji jest instalacja bagietki. Więc stojak będzie wyglądał bardziej schludnie i ciekawie.
 • Ciekawą opcją byłoby zaoferowanie dziecku dekoracji własnych półek.

Trudno wyobrazić sobie pokój dziecięcy bez stojaka.

Według psychologów, od wczesnego dzieciństwa, dziecko musi być uczone na zamówienie. A to z kolei jest rzeczami osobistymi i zabawkami dzieciaka, ułożonymi i umieszczonymi na ich miejscu, tworzącymi jeden system przechowywania. Posiadanie oddzielnego miejsca będzie przydatne w przypadku, gdy mały członek rodziny nie ma własnego pokoju dziecięcego. A wieczorna kolekcja zabawek może zostać przekształcona w rodzaj rytuału.

Meble produkowane w fabryce pozbawione są indywidualności dzięki masowej produkcji.

Posiadanie oddzielnego miejsca będzie przydatne w przypadku, gdy mały członek rodziny nie ma własnego pokoju dziecięcego.

WIDEO: Stojak na zabawki

50 pomysłów na zdjęcie, jak zrobić stojak na zabawki własnymi rękami

Obejrzyj film: Jak robic stojaki na zbroje z rękoma REDSTONE (Październik 2019).

Loading...