Apartamenty i domy

Jak wygląda życie w moskiewskim mieszkaniu o wysokości 480 metrów

Powierzchnia 480 m2Kuchnia26 m2

Jak stworzyć poczucie mieszkania w nowo wyremontowanym mieszkaniu? Co jest potrzebne do przytulnego wnętrza „z historią”? Wszystkie odpowiedzi - w atmosferze tego przestronnego moskiewskiego mieszkania, które można rozpatrywać bez końca

Środowisko „sterylne”, które zostało stworzone tak, jak dla okładek czasopism, nie jest wszystkim lubiane. Dość często klienci proszą projektantów o stworzenie wyglądu starego, a nawet nieco starego wnętrza. Taka prośba została wyrażona Elena Kornilova właściciel przestronnego dwupoziomowego mieszkania w centrum Moskwy.

Elena Kornilova, architekt i dekoratorka

Ukończyła Moskiewski Instytut Architektoniczny (MARCHI). Jest członkiem Stowarzyszenia Dekoratorów Wnętrz. Kierownik własnego biura projektowego Wnętrza Eleny Kornilovej.

elenakornilova.com

Tworząc wnętrze „z historią” projektant popchnął nie tylko życzenia klienta, ale także lokalizację obiektu. Mieszkanie znajduje się w domu wybudowanym w 1907 roku w centrum Moskwy. Powierzchnia mieszkalna wynosi 480 metrów kwadratowych i zajmuje całe piętro domu z wbudowanym poddaszem.

Elena Kornilova, architekt i dekoratorka:

- Mam szczęście z klientami! Za każdym razem są interesujące, niezwykłe osoby, od których chcę malować portrety, a wnętrze, jak sądzę, jest portretem klienta, powinno odzwierciedlać jego styl życia, być wygodne i indywidualne dla każdej osoby.

Właścicielem tego dwupoziomowego mieszkania jest wielki miłośnik podróży, sportów ekstremalnych, muzyki, sztuki, kina i ogólnie osoby otwartej na nowe pomysły. Chciał, aby jego dom sprawiał wrażenie, że „żyją w nim od dłuższego czasu”, aby wszystko wyglądało naturalnie, tak jakby przedmioty żyły długo w murach tego domu. A ja, będąc zwolennikiem architektury „rozmawiającej” z wnętrzem, aktywnie wspierałem jego życzenie, ponieważ budynek, w którym znajduje się mieszkanie, został zbudowany w 1907 roku.

elenakornilova.com

Hol wejściowy

Od samego początku trudny „charakter” tego wnętrza jest oczywisty. Cegły, zabytkowy parkiet, lekkie ściany, na których najwyraźniej wyróżniają się ciemne meble i ciemne tkaniny - wszystko to łączy się z możliwością tworzenia różnych scenariuszy oświetlenia dzięki lampom ściennym, podłogowym i sufitowym.

Parter

Z korytarza wpadamy do przestronnego salonu na pierwszym piętrze. Oto jadalnia. Sądząc po dużej liczbie krzeseł i imponującym stole z masywnym blatem, właściciel mieszkania jest osobą ciepłą i gościnną.

Nasza opinia:

- Zwróć uwagę na interesujące i niezwykłe techniki, które projektantka Elena Kornilova wykorzystała przy projektowaniu tego sześciopokojowego mieszkania:

1. Pomimo ceglanej ściany i ciemnych zasłon, pokój nie wygląda ciemno, ponieważ wnętrze harmonijnie uzupełniają lekkie ściany i sufit, wystarczająca ilość sztucznego światła i kilka dużych okien.

2. W salonie na pierwszym piętrze nie ma dużych szaf, ale jest wiele pojemnych schowków: szafka, kredens, kredensy, dołączone stoły i stoliki kawowe.

3. Trudny problem zagospodarowania przestrzennego został umiejętnie rozwiązany. Oprócz salonu i jadalni znajduje się kilka małych miejsc do siedzenia.

4. Oświetlenie jest wielopoziomowe i złożone: lampy sufitowe i podłogowe, świece, oświetlenie obrazów i lampa biurkowa. Wszystko to daje ogromne możliwości kombinacji.

Co ciekawe, prawie wszystkie meble w tym mieszkaniu zasługują na szczególną uwagę: każdy stół i stoliki nocne mają swoją własną historię i można je oglądać bez końca. Jednak połączone razem nie „kłócą się” ze sobą, łącząc się bardzo harmonijnie. Naprawdę połączenie tak wielu charakterystycznych elementów w atmosferze jednego mieszkania to prawdziwy talent projektowy.

Elena Kornilova, architekt i dekoratorka:

- Zdecydowano, że elementy wyposażenia wnętrz będą montowane w Europie i Ameryce, a nie kupowane w zestawach w sklepach moskiewskich. Dlatego prawie cała sytuacja pochodziła z antycznych galerii i pchlich targów w Europie i Ameryce. Kolejna część mebli powstała według moich szkiców w warsztatach. Tak więc, na przykład, kadrowanie kolumny łożyska zostało wykonane przez nas najpierw z kartonu, a następnie, po dopasowaniu, przeniesione do odlewania brązu do warsztatu w Instytucie Stroganowa.

elenakornilova.com

Kuchnia

Kuchnia w tym mieszkaniu jest dość przestronna - 26 metrów kwadratowych, ale jest bardzo kompaktowa i ergonomiczna. W centrum znajduje się wyspa kuchenna, która pełni również rolę lady barowej i może pomieścić osiem osób. Powierzchnia robocza przy oknie to marzenie każdej gospodyni! - Z pewnością sprawia, że ​​proces gotowania jest przyjemniejszy. Z salonu, w razie potrzeby, kuchnia oddzielona jest zasłonami.

Schody na drugie piętro

Wygodne, szerokie schody prowadzą na drugie piętro tego dwupoziomowego mieszkania w Moskwie. Cała droga jest dobrze oświetlona, ​​co jest ważne dla bezpieczeństwa. Przy wejściu na drugie piętro portiere podnosi „brązowa ręka”, która została stworzona zgodnie ze szkicami. Elena Kornilova w jednej z odlewni w Moskwie.

Elena Kornilova, architekt i dekoratorka:

- Na niektórych odcinkach murów pozostawiliśmy oryginalny mur, zamówiliśmy zabytkowy parkiet we Włoszech (jest on usuwany ze starych domów i willi i traktowany specjalnymi olejami przed sprzedażą), a aby w końcu odtworzyć poczucie „mieszkalności” w domu, stworzyliśmy tekstury, które odtwarzają efekt starego ściany. Wszystkie drzwi w mieszkaniu zostały wykonane według moich szkiców, a akcesoria dla nich zostały przywiezione z Francji.

elenakornilova.com

Pokój dzienny na drugim piętrze

Sala drugiego piętra zawiera kilka funkcji jednocześnie. Istnieją dwa tereny rekreacyjne, fortepian, kominek, a nawet rodzaj gabinetu: biurko, wygodne krzesło i kilka regałów na książki określa przestrzeń roboczą.

Nasza opinia:

- I znowu zwróć uwagę na podział na strefy! Oczywiście został stworzony przez projektanta z uwzględnieniem położenia okien i jest wspierany przez umieszczenie lamp, dywanów w strefach rekreacyjnych, aranżację mebli.

Sypialnia

Powierzchnia sypialni wynosi 48 metrów kwadratowych, charakterystyczną cechą pokoju są wysokie sufity (ponieważ drugie piętro jest poddasze).

Pokój ma wieloletnie marzenie klienta - łóżko z baldachimem. Nawiasem mówiąc, narzuta i pościel zostały stworzone w pracowni w Londynie zgodnie ze szkicami opracowanymi przez projektanta dla tego wnętrza. Również w sypialni znajduje się część wypoczynkowa z kanapą, toaletką, krzesłem przy falshkamina i pojemną komodą.

Elena Kornilova, architekt i dekoratorka:

- Nie ma jednolitego stylu w mieszkaniu, ale jednocześnie wszystkie obiekty są połączone w jeden łańcuch, co nadaje wnętrzu głębię i wszechstronność i, jak mi się wydaje, w pełni odzwierciedla charakter właściciela mieszkania.

elenakornilova.com

Łazienki

W tym sześciopokojowym mieszkaniu wszystko zależy od detali, a wnętrze łazienek nie jest wyjątkiem. Dwie z czterech łazienek są urządzone w jasnych kolorach, dwie w ciemnych kolorach.

Nasza opinia:

- Wystrój wnętrz współistnieje w niesamowity sposób w projektowaniu tych łazienek. Na przykład w jednej z łazienek żeliwne wagi podłogowe, wiktoriańska wanna na nogach lwa, lustra w złotych ramach i postmodernistyczny żyrandol satelitarny harmonijnie współistnieją, a tło to prosta biała płytka.

Jak stworzyć wnętrze „z historią”

  1. Nie bądź leniwy, aby szukać odpowiednich mebli i akcesoriów w sklepach z antykami i pchlich targach. Czasami możesz natknąć się na prawdziwe skarby!
  2. Szukaj odpowiednich przedmiotów w „skrzyni babci”. Będziesz zaskoczony, jakie niezwykłe rzeczy przechowuje starsze pokolenie.
  3. Czy masz zwyczaj zabierać niepotrzebne przedmioty i meble do domku? Wydaj tam małą poprawkę: być może po prostu nie widziałeś potencjału tej starej szafki nocnej!
  4. Wymienione rodzinne archiwa fotograficzne: fotografie z ostatnich lat mogą być doskonałym dodatkiem do wystroju lub nadać ton całemu wnętrzu.
  5. Jeśli wiesz dokładnie, czego brakuje w twoim wnętrzu, ale nie możesz go znaleźć w żaden sposób - pamiętaj, że wiele można zrobić, aby zamówić. W warsztatach odlewniczych i stolarskich na szkicach ożyje praktycznie każda wyobraźnia.

Loading...