Apartamenty i domy

Spa na dachu budynku mieszkalnego wieżowca w Petersburgu

Po co marnować czas i energię na wyczerpanie drogi do spa, kiedy można ją wyposażyć w domu? Z takimi myślami właściciele penthouse'u w Petersburgu zwrócili się do pracowni architektonicznej „MK-Interio” i oto co z tego wynikło

Kto nie chciałby mieć własnego spa w domu? Prawdopodobnie tylko ten, który już go posiada. A nawet lepiej, jeśli nie jest to tylko oddzielny pokój, ale jakiś ciekawy budynek na tarasie prywatnego penthouseu, gdzie można cieszyć się nie tylko zabiegami wodnymi, ale także spektakularnymi widokami na panoramę miasta. Słynne studio architektoniczne „MK-Interio” dla swoich długoletnich klientów z Petersburga opracował projekt wyjątkowego kompleksu spa w domu. I niech pozostanie niespełniony z powodu różnych okoliczności, po prostu nie możemy nie pokazać Ci takiego piękna.

Maria Makhonina, projektant architektury

Jest dyrektorem artystycznym jednego z wiodących studiów architektonicznych w Petersburgu - MK-Interio, które wraz z Aleksandrą Kazakovtsevą zorganizowała prawie 10 lat temu.

Alexandra Kazakovtseva, projektantka architektów

Jest dyrektorem artystycznym jednego z wiodących studiów architektonicznych w Petersburgu - MK-Interio, które wraz z Marią Makhoniną zorganizowała prawie 10 lat temu.

Raz do Maria Makhonina i Alexandra Kazakovtseva Stali klienci wpadli na pomysł stworzenia kompleksu kąpielowego na tarasie przylegającym do ich apartamentu. Obraz odwróconej beczki z wyczerpującą się wodą nie był przypadkiem prototypem do stworzenia domowego kompleksu spa. Będąc, jak Diogenes, wewnątrz beczki, właściciele mogą podziwiać piękną panoramę miasta i Zatoki Fińskiej z wysokości 24 piętra, pozostając niewidzialnymi dla ciekawskich oczu.

Całkowita powierzchnia pokoju wynosi 52,8 metrów kwadratowych. Możesz dostać się do łazienki od razu z kilku miejsc w mieszkaniach. Bardzo praktyczne jest to, że istnieje przestrzeń zamknięta, oddzielona drewnianą przegrodą z drzwiami, gdzie znajduje się prysznic z łazienką, a także garderoba i sauna. Między innymi na terenie bloku wodnego znajduje się chill-out.

Basen z fontanną znajdujący się bezpośrednio w wannie ma dekoracyjną kontynuację w postaci wodospadu, z którego woda powoli spływa na niższy poziom tarasu.

Konstrukcja wanny wykonana jest z klejonych drewnianych belek, izolacji, a także podszewki. Szkoda, że ​​ten wspaniały pomysł nigdy się nie spełnił, ale nie został niezauważony i zdobył pierwszą nagrodę w konkursie High Interior Design Competition w kategorii Unrealized and Search Projects.

Obejrzyj film: Hydroizolacja Dachu Szkoły. Płynna membrana HYPERDESMO. ATP Budownictwo (Listopad 2019).

Loading...