Porady i pomysły

Jak poprawić wnętrze za pomocą dekoracji: proste i sprawdzone sposoby

Ograniczony budżet? Pokażemy Ci 9 prostych, ale bardzo skutecznych rozwiązań, jak nadać domowi odrobinę luksusu bez uciekania się do dodatkowych kosztów.

Bądźmy szczerzy, wszyscy przynajmniej raz wyobrażali sobie siebie jako właściciela mieszkania nad chmurami w górnej części East Side, właściciela wnętrza wykonanego przez uznanego projektanta, w najgorszym - najemcy pokoju z sufitami wyższymi niż przeciętnie w nowych budynkach. Często rzeczywistość jest niezwykle surowa, ale na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym zwykłe wnętrze jest natychmiast przekształcane, a ty zbliżasz się do snu.

1. Uwaga, oświetlenie

Światło w domu, oprócz obciążenia funkcjonalnego, nadaje ton ogólnej atmosferze wnętrza. Wymień stare żarówki. Inwestowanie w kilka nowoczesnych, niekoniecznie drogich modeli produktów oświetleniowych gwarantuje pożądany efekt. Elegancki klosz, żyrandol z kręconym sufitem lub lampa podłogowa w stylu high-tech może zdziałać cuda.

2. Duży rozmiar

Robiąc kanapę lub sypialnię, dodaj kilka dużych poduszek dekoracyjnych, wyglądają bardziej szlachetnie w porównaniu z małymi. Zróżnicuj fakturę, ornament i kolor pokrowców z tkaniny, dzięki czemu przestrzeń domu stanie się bardziej indywidualna.

Nasza opinia:

- Oryginalne poszewki na poduszki mogą być łatwo wykonane w domu, najważniejszą rzeczą jest wybór tkaniny, a następnie kwestia technologii. Przyszyj maszynę dwoma kawałkami tkaniny nawzajem do dołu, zostaw otwór na wypełniacz, naszywany zamek błyskawiczny lub dziurki na guziki mogą służyć jako zapięcie. W przypadku wypełniacza używaj materiałów hipoalergicznych, takich jak holofiber, wypełnienie poliestrowe i inne.

3. Pod sufitem

Luksusowe rezydencje z reguły słyną z wysokich sufitów. Stwórz złudzenie optyczne: rozsuwając zasłony w oknach, przymocuj okap jak najbliżej sufitu. Im wyższe zasłony, tym wyższe będą sufity, tworząc iluzję większej przestrzeni.

4. Wysoka sztuka

Nie musisz być głównym kolekcjonerem, aby ściany twojego mieszkania były wyceniane w milionach jednostek monetarnych. Wystarczy dodać jeden lub dwa duże płótna do wnętrza, stworzone przez siebie lub zakupione na pchlim targu - będą stanowić środek przestrzeni i zapewnić efekt wow w pomieszczeniu.

5. Kolor drzwi

Odmaluj drzwi wewnętrzne w kolorze czarnym, dzięki czemu szybko zwiększysz „koszt” swojego wnętrza. Prosty sposób na poprawienie wyglądu drzwi, a jednocześnie oszczędność pieniędzy na ich wymianę. Prosta manipulacja może zamienić nawet najbardziej zwyczajne drzwi w coś wyjątkowego.

6. Zadbaj o podłogę

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania z parkietem lub podłogą laminowaną, „przykryj” je dywanem (tylko podłogi, pozostaw ściany same). Duży dywan na podłodze w połączeniu z lustrzaną ścianą zwiększy wizualnie przestrzeń.

Para małych teksturowanych dywanów z ornamentem w salonie lub sypialni skutecznie rozcieńczy monochromatyczną powłokę, nadając elegancji i połysku. Nic dziwnego, że arabscy ​​szejkowie uwielbiają wykładzinę dywanową, dekorując wnętrze - bądź „szejkiem”, ale z umiarem.

7. Śnieżka

Jeśli masz wątpliwości co do roztworu koloru, użyj białego. Jasne odcienie nadadzą wnętrzu lekkości, dodając domniemanego szyku i przyciągając naturalne światło do pomieszczenia. Sterylność koloru białego można rozcieńczyć dzięki kontrastującym kolorom tapicerki meblowej, malowaniu ścian, drzwi i elementów dekoracyjnych.

8. Ulepsz

Tworzenie drobnych modyfikacji w istniejących meblach i akcesoriach może przekształcić zwykłe, na przykład, komodę babki lub ramę lustra w drogie ręcznie wykonane przedmioty. Nie bój się eksperymentować, najważniejsza jest fantazja.

Nasza opinia:

- Do tej pory istnieje wiele opcji udoskonalania mebli w domu - od banalnych technik decoupage po bardziej dramatyczne modyfikacje. Skorzystaj z porad z Internetu - kto wie, może ukryty w Tobie bardzo ukryty talent projektanta?

9. Trochę eklektyzmu.

Prawidłowe połączenie materiałów i tekstur w jednej przestrzeni niewątpliwie da pomieszczeniu pewien szyk. Mieszaj powierzchnie szklane, metal, drewno, materię i skórę - efekt nie pozostawi Cię obojętnym.

Obejrzyj film: JAK TO ZROBIĆ - NAPRAWA PORYSOWANYCH PANELI PODŁOGOWYCH (Październik 2019).

Loading...