Szafki

Wykonanie szafy z drewna własnymi rękami

Drewniane meble zawsze były zasłużenie popularne. Jest trwały, trwały i może wytrzymać ponad 100 lat bez utraty swoich właściwości. Co ważne, drewniane meble wyglądają pięknie i prestiżowo. Czynniki te często stają się zachętą przy podejmowaniu decyzji o zakupie tych mebli. Ale kupowanie wcale nie jest konieczne, ponieważ samodzielne kupowanie nie jest takie trudne, jak się wydaje. Ten artykuł omówi niezbędne informacje i proces tworzenia szafki drewnianej własnymi rękami.

Szafka ma unikalny design.

Najpopularniejszym materiałem jest sosna.

Zalety tworzenia szafki z drzewa

Wykonywanie mebli własnymi rękami ma wiele zalet:

 • wysokiej jakości materiały są wybierane osobiście i są znacznie tańsze niż materiały z fabryki na zamówienie;
 • nie jest trudno stworzyć własną szafę z drewna, ponieważ drewno jest łatwo przetwarzane;
 • dość łatwo jest uzyskać pożądany wynik za pomocą niezbędnych narzędzi;
 • Robienie mebli może również przynieść moralną przyjemność i stać się kreatywnym hobby, ponieważ przyjemnie jest osiągnąć swój cel samodzielnie.

Pomoże umieścić wszystkie niezbędne rzeczy w pokoju, a jego oryginalność wniesie odrobinę ekstrawagancji do salonu.

Do produkcji takiej szafy potrzebne będą płyty ze sklejki lub desek.

Dzięki odpowiedniej technice wnętrze wykonane samodzielnie może być nawet lepsze niż meble fabryczne.

Meble z tablicy mogą być dowolnym projektem, który musi wytrzymać dużą wagę.

Aby zainstalować regulowane nogi w dolnej części szafy, wywiercone są otwory.

Jak wybrać projekt i konstrukcję?

Model szafy dobierany jest w zależności od lokalizacji i wymaganych parametrów technicznych (pojemność, szerokość itp.), A konstrukcja i konstrukcja zależą od ogólnego stylu pomieszczenia i przeznaczenia szafy (przechowywanie odzieży, naczyń, książek lub innych rzeczy).

 1. W małych pomieszczeniach szafy są najwygodniejsze ze względu na przesuwane drzwi, są wykonane do określonego rozmiaru pomieszczenia i mogą być instalowane nawet w najbardziej wąskich przestrzeniach, takich jak korytarz. Niezbędne wyposażenie można kupić w sklepie ze sprzętem, a poszukiwanie materiałów nie stanowi już problemu.
 2. Duża i pojemna szafa jest idealna do sypialni, w której będzie użytych wiele półek, szuflad i kilku wieszaków. Mogą być wyposażone w regały, drzwi z wymaganą liczbą drzwi, konstrukcji przesuwnych i drzwi (szafy). Nie wolno nam zapomnieć o ogólnym wyglądzie przestrzeni, który będzie podstawą do wyboru projektu szafy.
 3. Do kuchni jest również w wielkim zapotrzebowaniu meble wykonane z drewna. Zestaw kuchenny składa się z dużej liczby szuflad i małych szafek z drzwiami. Budowa szafek kuchennych zajmie wiele materiałów i wysiłku, ale rezultat może spełnić oczekiwania.
 4. W przedszkolu meble będą wyglądać dobrze w jasnych i wesołych kolorach. Szafkę można ozdobić lustrami, wzorami i ornamentami. Ważne i dodatkowe półki na zabawki. Musisz także znać życzenia dziecka, ponieważ szafa jest zaprojektowana specjalnie dla niego.
 5. Mała łazienka z kilkoma półkami nadaje się do łazienki. To może być lustro. Wykonanie takiej konstrukcji nie będzie trudne dla tych, którzy znają choć trochę podstawy umiejętności stolarskich.

Obudowa jest wykonana z uwzględnieniem wszystkich indywidualnych życzeń klienta i indywidualnych rozmiarów.

Jeśli konstrukcja nie została wykonana ze sklejki laminowanej, to wymaga wykończenia.

Rysunek przyszłego gabinetu

Rysunek projektowy ma ogromne znaczenie dla wszystkich dalszych etapów tworzenia produktu. Wykonywany jest z uwzględnieniem wielkości samej szafy i układu mieszkania. Cel szafy ma również znaczenie przy wyborze modelu i opracowaniu szczegółów rysunku. Jeśli wymagana jest na przykład szafka na narzędzia, warto ją rozszerzyć i obniżyć, a jeśli chodzi o książki - wysoką i wąską. Następnie musisz określić liczbę półek i przedziałów, a do tego musisz wiedzieć, co będzie przechowywane w szafie.

Szafka ma unikalny design.

Oczywiście od pierwszego razu jest mało prawdopodobne, że wszystko zostanie wykonane perfekcyjnie.

Po wybraniu modelu szafy konieczne jest przeniesienie jego planu na papier, aby przedstawić go w formie rysunku. Początkowo projektowana jest rama przyszłego produktu, wskazywane są wymiary ścian, drzwi i podstawy szafki. Następnie należy przedstawić półki i wewnętrzny element produktu, wskazując długość i szerokość.

Pomoże umieścić wszystkie niezbędne rzeczy w pokoju, a jego oryginalność wniesie odrobinę ekstrawagancji do salonu.

Do produkcji mebli stosuje się obecnie około 40 rodzajów drewna, które mają różne cechy.

Wymagane materiały i narzędzia

Materiał na przyszły projekt jest wybierany w zależności od ogólnego stylu przestrzeni i właściwości technicznych, takich jak grubość i wytrzymałość drewna. Istnieją różne opcje materiału, aby stworzyć szafkę drewnianą własnymi rękami.

 1. Solidne płyty.

Na ich koszt wpływa wielkość, liczba wad, jakość prac stolarskich, suchość i oczywiście gatunki drewna. Deski wykonane z sosny lub świerku są najczęściej wykorzystywane jako materiał do tworzenia mebli. To drewno jest dostępne i od dawna jest jednym z najsilniejszych. Również popularne deski z twardego drewna - brzoza, modrzew, dąb.

 1. Sklejka

Ten materiał jest przyjazny dla środowiska i ma wysoką wytrzymałość. Występuje w sprzedaży w postaci solidnych dużych arkuszy, więc potrzeba dokowania paneli znika, co nie jest prawdą w przypadku płyt. Możesz także kupić sklejkę z wykończeniem i lakierowaniem. Nie ma potrzeby ich przetwarzania, więc cała praca będzie tylko w montażu szafy.

 1. DSP.

Płyta wiórowa wykonana z klejonych wiórów drzewnych. Cena tego materiału jest niska, ponieważ nie stanowi litego drewna. Ale piec nadal ma wystarczającą wytrzymałość, co czyni go jednym z najbardziej popularnych materiałów na rynku. Dużą wadą płyty wiórowej jest to, że płyta nie toleruje wilgoci, wnikanie wody do niej może prowadzić do pęcznienia tego obszaru materiału. Jednak, aby stworzyć półki na książki lub szafki na ubrania, zakup płyty wiórowej jest właściwą decyzją.

Szafka ma unikalny design.

Szafa szafa wykonana z drewna własnymi rękami jest również dość prosta.

Do pracy potrzebne będą następujące narzędzia:

 • sklejka, płyta wiórowa, płyty pełne (w zależności od wyboru);
 • piła elektryczna lub ręczna;
 • narzędzie do pomiaru kąta nachylenia;
 • szlifierka;
 • drewniane kołki;
 • metalowe narożniki;
 • farba (jeśli to konieczne);
 • Ruletka, narzędzie, linijka itp .;
 • lakier (jeśli to konieczne);
 • talerz to stolarz;
 • mastyks.

Drewniane meble zawsze były zasłużenie popularne.

Robiąc drewnianą szafkę własnymi rękami, możesz przykleić krawędź.

Jak zrobić szafę z drewna własnymi rękami? Instrukcje krok po kroku dotyczące procesu produkcyjnego

 1. Tworzenie rysunku.

Zgodnie z wielkością przyszłego projektu i układu mieszkania, tworzony jest szczegółowy obraz szafy.

 1. Zbuduj ramkę.

Arkusze ze sklejki, płyty wiórowej lub litej płyty, które planuje się zastosować do szkieletu konstrukcyjnego, umieszcza się zgodnie z rysunkiem i łączy za pomocą gwoździ i kleju. Tył szafki pokryty jest cienką (do 1 cm) sklejką i jest do niej przymocowany również gwoździami i klejem.

 1. Instalacja drzwi.

Drzwi są przymocowane do obudowy za pomocą zawiasów lub specjalnych okuć, jeśli zamontowana jest szafa.

 1. Zainstaluj półki.

Łączniki półek są zamontowane na ścianie szafy na pewnej wysokości. Następnie przymocowuje się do nich półki za pomocą kleju lub gwoździ, ale niektórzy wolą nie używać dodatkowych środków mocujących.

 1. Lakierowanie i malowanie.

Jeśli używasz nielakierowanych i niepomalowanych płyt, istnieje potrzeba lakierowania szafki po szlifowaniu powierzchni.

 1. Instalowanie klamek drzwi.

Uchwyty są dobierane indywidualnie do stylu szafki i są instalowane na końcu montażu.

Niezależnie od tego, jak małe jest twoje mieszkanie, potrzebuje obszernej garderoby.

Jeśli chcesz zrobić szafę z drewna własnymi rękami, najlepiej nie kroić w domu płyt wiórowych laminowanych, lepiej powierzyć tę sprawę specjalistom.

Podstawowe zasady montażu szafy

Najważniejszą rzeczą jest określenie rozmiaru przyszłego mebla. Opracowanie rysunku jest ważne przy produkcji szafki i nie należy ich lekceważyć. Po skompilowaniu musisz poprawnie wybrać i użyć materiałów.

Zakup nowego mebla nie jest dostępny dla wszystkich, a jeśli masz odpowiednie umiejętności, możesz sam uzupełnić szafę.

Jeśli zdecydujesz się zrobić szafkę z drewna własnymi rękami, musisz zadbać o dostępność półfabrykatów.

Przechodząc do montażu szafy, nie możemy zapominać nie tylko o wyglądzie obudowy, ale także o wewnętrznym wypełnieniu produktu. Półki i inne elementy muszą być przymocowane za pomocą śrub lub kleju.

I nie wszystkie opcje fabryczne są odpowiednie dla konkretnego wnętrza.

Szafa wykonana z drewna własnymi rękami może być wykonana przy użyciu dostępnych narzędzi.

Jeśli planujesz przymocować lustro, należy je wcześniej zabezpieczyć taśmą konstrukcyjną. To samo dotyczy innych dodatkowych elementów szafki.

W przypadku małych pomieszczeń szafy są najwygodniejsze, a główną zaletą są przesuwane drzwi, które umożliwiają montaż konstrukcji nawet w wąskim korytarzu.

Odwiedzając sklep, możesz znaleźć wiele akcesoriów, które pozwolą Ci zrealizować najbardziej ambitne projekty.

Takie meble są trudniejsze, ale ich jakość jest znacznie wyższa.

WIDEO: szafa zrób to sam

50 pomysłów na zdjęcie, jak zrobić szafę własnymi rękami

Obejrzyj film: Meble własnymi rękami. Urządzenia ułatwiające montaż mebli, uchwyty, sprzęt i wiele innych narzędzi (Grudzień 2019).

Loading...