Porady i pomysły

Marzenie każdego Kopciuszka: mistrzowska klasa magicznej transformacji wiader na oryginalne półki ścienne

Czy kiedykolwiek myślałeś, że zwykłe wiadra domowe mogą być używane w ten sposób? Następnie, jak zamienić je w estetyczny i funkcjonalny element wystroju, przeczytaj nasz materiał

Lato się kończy, a sezon letni dobiega końca. Jeśli podczas letnich prac ogrodniczych w stodole zgromadzi się spora ilość ocynkowanych wiader, oznacza to, że masz szansę zdobyć nowe oryginalne półki ścienne. Czy uważasz, że to stwierdzenie nie ma sensu? Nasza klasa mistrzowska przekona Cię o czymś przeciwnym. Taka oryginalna kompozycja ścian ze zwykłych wiader może ozdobić twój korytarz.

Będziesz potrzebował:

  • ocynkowane wiadra o różnych rozmiarach (w naszym przykładzie - 5 sztuk);
  • akrylowe farby w sprayu o różnych kolorach;
  • 20 śrub (w naszym przykładzie - 4 śruby na 60 mm) i kołki do nich;
  • wiertła z wiertłami do betonu i metalu, których średnice odpowiadają wymiarom elementów złącznych;
  • taśma maskująca;
  • trójkątna linijka;
  • ołówek.

Używając linijki i taśmy maskującej, umieść 4 znaki na spodzie wiadra, które wskazują punkty wiercenia. Spróbuj rozmieścić je symetrycznie, ale nie przejmuj się zbytnio: błędy są całkiem do przyjęcia.

Wywierć otwory za pomocą wiertarki i wiertarki do metalu.

Za pomocą pistoletu natryskowego (lub więcej profesjonalnych narzędzi) nałóż wybraną farbę na wiadro.

Kiedy farba jest sucha, oprzyj wiadro o ścianę i nałóż ślady ołówka, które podążą za położeniem otworów na dole. Odłóż wiadro na bok i wywierć otwory w ścianie, a następnie włóż w nie kołki.

Teraz pozostaje tylko naprawić wiadro na ścianie za pomocą śrub.

Podobne działania należy wykonać z innymi segmentami. Dzięki temu będziesz mieć dodatkowe miejsce do przechowywania szalików, szali, czapek i innych akcesoriów. Ponadto ten oryginalny projekt z pewnością nie pozostanie bez uwagi gości.

Loading...