Porady i pomysły

Hamak na fotelu: niesamowity wynalazek zapewniający komfortowy pobyt

Najnowszy wynalazek ukraińskiego projektanta wzbudza zainteresowanie i zachwyt na Zachodzie. Po co więc daleko, jeśli rozwijasz projekty tak blisko, jak za granicą?

Każdy kocha miękkie i wygodne krzesła. I niewielu ludzi odmówi leżenia w hamaku w naturze, jeśli taka możliwość się pojawi. Ale krzesło jest zbyt duże i ciężkie do noszenia ze sobą, a hamak potrzebuje drzew lub innych masywnych podpór. Dlatego młody projektant Kijowa Jurij Tsegla postanowił połączyć te dwa przedmioty. W rezultacie w 2009 r. Na wystawie mebli w Kijowie ludzie spotkali się z tak wyjątkowym wynalazkiem, jak krzesło hamakowe, które nie ma analogów na świecie.

Jurij Tsegla, projektant, architekt

Urodzony w 1980 roku. W wieku 22 lat zaczął studiować projektowanie wnętrz, przemysłu i architektury. „Projektowanie jest podstawą mojego życia. Kiedyś zdałem sobie sprawę, że rzeczy, które mnie otaczają, przestały zaspokajać moje potrzeby. Musiałem coś ulepszyć lub zmodyfikować, aby stworzyć coś nowego”, mówi Yuri

Osobista strona

Publiczność wykazała zainteresowanie nowością, ale ze względu na duży rozmiar i wysoki koszt krzesła hamakowego nie było popytu. Czas upłynął i wyraźnie się zmienił, a jego nazwa się zmieniła. Projekt „Krzesło Hammocka” stał się znany jako Kolykva.

Zmiany wpłynęły nie tylko na wymiary produktu, ale także na projekt jako całość. Waga hamaka została zmniejszona, stał się przenośny, a teraz możesz zabrać go ze sobą, gdziekolwiek się udasz. Jego wymiary to 106x73x5 cm, a jego masa to około 10 kg.

Fotel hamakowy można łatwo umieścić w torbie i może towarzyszyć Ci w lesie, w górach, na alpejskich łąkach i nad brzegiem morza. Może być noszony zarówno na ramieniu, jak i przewożony w samochodzie, ponieważ jego grubość po złożeniu wynosi zaledwie 5 cm.

Projekt „Kolykhwy” został zaprojektowany w taki sposób, aby po osiadaniu w nim można było uzyskać równomierne drgania poprzeczne z powodu częściowego lądowania ciała. Nogi na ziemi, niechcący kołysząc hamakiem w bok, a tym samym osiągając maksymalny poziom relaksu.

W przyszłości autor planuje użycie aluminium zamiast stalowej rury metalowej, aby uczynić swój wynalazek jeszcze łatwiejszym. Wzór można pomalować na dowolny kolor. Lniana część włókien lnianych i bawełnianych może być zastąpiona skórą.

//www.cegla-design.com, www.facebook.com/yurii.cegla

Obejrzyj film: Bujamy Cosy Beige vs Koalahammock HC-9 Test (Listopad 2019).

Loading...