Porady i pomysły

Niestandardowy projekt pokoju dziecięcego - co musisz o tym wiedzieć

O czym marzą małe dzieci? Oczywiście o bajce, o spełnieniu ich czasami niezwykłych pragnień. Jednak niektóre pragnienia dziecka można spełnić, czyniąc jego pokój takim, jaki chce.

Dla dzieci przestrzeń osobista jest ważna w taki sam sposób, jak dla ojców i matek. Powinien im się podobać i najbardziej przyczyniać się do ich rozwoju. Zadaniem rodziców jest zapewnienie dziecku wymarzonego pokoju, w którym mogliby zostać księżniczką, wyścigowcem, poszukiwaczem przygód lub kapitanem statku. W realizacji najbardziej szalonych pomysłów pomaga indywidualny projekt pomieszczenia.

Zaletą mebli dziecięcych i aranżacji wnętrz jest możliwość wyboru elementów o tym stylu, kolorze i rozmiarze pasujących do gustów i zainteresowań dziecka, zwłaszcza, że ​​bardzo ważne jest, aby dzieci były inne i zachowały swoją indywidualność.

Takie meble mogą być mobilne. Weźmy na przykład stół, którego nogi są skręcone: jego wysokość można zwiększyć, gdy dziecko dorośnie.

Hope Kapper, architekt:

„Projektowanie pokoju dziecięcego jest interesującym i trudnym procesem. Jeśli dla dorosłych różne obszary można rozcieńczyć w całym mieszkaniu (tutaj jest pokój dzienny, jest sypialnia, tutaj jest badanie), to w pokoju dziecięcym, często na bardzo małym obszarze, trzeba go umieścić kompaktowo i wygodnie i sypialnia oraz lekcja do robienia lekcji, plac zabaw i rozmaite szafki na ubrania, książki i zabawki.

Meble na zamówienie w tym przypadku to prawdziwe zbawienie. Ze względu na to, że jest wykonany według indywidualnych rozmiarów, pomoże efektywnie wykorzystać każdy centymetr sufitu i ścian, a kolorystykę można dobrać do konkretnego wnętrza i specyficznego stylu przedszkola.

Pojedyncze meble można zamówić na 2 sposoby. Po pierwsze, niektóre firmy i warsztaty stolarskie produkują takie produkty od podstaw, a w tym przypadku klient nie jest ograniczony ich materiałem, stylem, rozmiarem lub kolorem: uzupełnią go.

To prawda, że ​​każdy produkt nie-masowy jest zawsze droższy, ponieważ konstruktywny i model musi być opracowany dla konkretnego zamówienia, a cena materiałów w tym przypadku jest wyższa. Ale na wyjściu będzie to unikalna konstrukcja i dokładna zgodność z potrzebami klienta.

Drugą opcją jest firma sprzedająca modułowe meble dziecięce. Z reguły mają pewną nomenklaturę elementów, z których, od projektanta, zbierane są niezbędne kompozycje. Tutaj nie zawsze możliwe jest uzyskanie pod określonymi wymiarami gwintu w gwincie: wymiary gotowego kompleksu są określone przez rozmiar oryginalnych modułów. Dostępne są zwykle kolorowe wykończenia (liczba opcji nie jest zbyt duża, ale wystarczająca, aby znaleźć coś odpowiedniego). Materiały - większy budżet: płyta wiórowa, MDF, sklejka. Przy produkcji mebli dziecięcych dużą wagę przykłada się do przyjazności dla środowiska materiałów - bezpieczeństwa i hipoalergicznych klejów, impregnatów i farb ”.

Eksperci zalecają wyznaczenie pokoju na co najmniej 3 części: terytorium snu i wypoczynku, miejsce do pracy i miejsce na rozrywkę i gry.

A jeśli pokój dziecięcy jest raczej skromny, wtedy łóżko na poddaszu będzie idealnie pasowało do wnętrza, dzięki czemu można zainstalować komplet mebli dla jednego dziecka, a jednocześnie wydać minimum miejsca. I to też może i powinno być wykonane na zamówienie. Pozwoli to uwzględnić wszystkie potrzeby dziecka, a nawet zapewnić miejsca do przechowywania rzeczy i zabawek.

Przed zamówieniem pojedynczych mebli musisz odpowiedzieć na następujące pytania.

  1. Jakiego koloru będzie pokój i meble? Dla dziewcząt lepiej jest wybrać delikatne kolory i romantyczne motywy. Chłopcy pokochają samochody, roboty i projektantów. Jednocześnie, jeśli Twoje dziecko jest nadpobudliwe, lepiej jest wybrać spokojne cienie. Jeśli natomiast jest nieaktywny, jasne plamki mogą go trochę zamieszać.
  2. Materiały użyte do produkcji mebli dla dzieci muszą być przyjazne dla środowiska! Zanieczyszczenia, chemikalia i szkodliwe lakiery będą miały duży wpływ na zdrowie dziecka.
  3. Skup się na obszarze pokoju. Jeśli jest mały, warto zamówić funkcjonalne meble z dużą ilością schowków, z szufladami. Łóżko można wykonać na antresoli, umieszczając pod nim na przykład pulpit lub obszar gry.

Obejrzyj film: JAK ZMIENIĆ KOŁYSKI w The Sims 4? + jak pobierać mody? (Listopad 2019).

Loading...