Porady i pomysły

Kiedy praca fizyczna jest lepsza niż psycholog

Najlepszą metodą radzenia sobie ze stresem jest terapia zajęciowa. A dzisiaj ludzie zaczynają zdawać sobie z tego sprawę, a nawet otworzyć własną produkcję na dużą skalę!

Ludzie żyją w stanie nieustannego stresu. Aby sobie z tym poradzić, wielu ucieka się do różnych metod relaksu. Na przykład kobiety zajmują się robótkami ręcznymi.

Mężczyźni mają trochę trudniejsze. Jednak to zajęcie twojego ulubionego rzemiosła może pomóc im się odprężyć i przywrócić równowagę psychiczną, w wyniku czego w domu pojawią się przydatne rzeczy, które są robione własnymi rękami.

Na przykład amerykański analityk Matthew Crawford większość czasu spędził w pracy w biurze, aw pewnym momencie przypomniał sobie, że zawsze kochał motocykle i ... otworzył własny warsztat, co uczyniło go szczęśliwym człowiekiem.

Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak stworzyć własny warsztat stolarski.

W rzeczywistości absolutnie każde rzemiosło, na które składa się dusza (na przykład mały warsztat obróbki drewna), może stać się doskonałym środkiem antydepresyjnym. Nie ma potrzeby natychmiastowego wykonywania mebli, szafek i przyjmowania dużych zamówień. Wystarczy zacząć od małego, na przykład za pomocą desek do krojenia. W rezultacie żona będzie zadowolona, ​​a mąż złagodzi napięcie.

Facet z Teksasu Harfa Clint poszedł jeszcze dalej: kupił ranczo. Po otwarciu firmy o nazwie Harp Design Co., prowadził interesy na starych deskach, które dosłownie posiadał.

A jego żona otworzyła kwiaciarnię, sprzedając tam również kreacje męża. Są wśród nich nie tylko świeczniki, ale także modne komody, stoły, łóżka, szafy. Często Clint porządek i projekt całego domu.

Wkrótce chłopaki zarobili pieniądze na naprawę starego rancza i, oczywiście, zrobili dla nich wszystko - od desek do krojenia i doniczek po meble, dach i podłogę - własnymi rękami.

Gdzie wyposażyć warsztat?

Oczywiście lepiej jest mieć pod sobą osobne, dość przestronne pomieszczenie, w którym z czasem możliwe będzie umieszczenie nie tylko narzędzi ręcznych, ale także maszyn, stołów i różnych materiałów.

W domu znajduje się garaż lub pokój, z którego jest dostęp do ulicy. W mieszkaniu możesz zacząć od umieszczenia wyrzynarki, pary śrubokrętów i lekkiej sklejki na małym stoliku.

Czego potrzebujesz na warsztaty domowe?

Po pierwsze - duży stół, na którym będzie można ciąć, samolotować, ciąć. Pamiętaj, aby zorganizować dobre oświetlenie, ponieważ najprawdopodobniej rzemiosło będzie miało wieczorem po pracy.

Aby stolarka nie przekształciła się w pchli targ w ciągu kilku dni, konieczne jest zapewnienie miejsc do przechowywania wszystkich urządzeń. W tym celu najlepiej pasują szuflady, wiszące konstrukcje i stojaki.

Obejrzyj film: Płeć psychologiczna (Październik 2019).

Loading...