Apartamenty i domy

Sto lat - nie wiek: bardzo modny dom

Jakie wnętrza projektują dla siebie? Jasne, niezwykłe, chwytliwe i często dość kontrowersyjne. Nowe miejsce twórczej pary z Toronto można opisać wieloma epitetami, tylko że nie można tego nazwać nudnym.

Gdzie większość ludzi widzi problemy, nowy projektant Vanessa Emam i jej mąż Rambod nasrin widziałem okazję. Para nabyła prawie stuletni dom, w którym, być może, tylko drzwi działały poprawnie, i przekształciły go w nowoczesną, eklektyczną rezydencję o bogatej palecie i jasnym, ręcznie wykonanym wystroju.

Gospodyni namalowała drzwi, za którymi ukrywa się łazienka dla gości. Punktem wyjścia do pracy były wycinki z gazet i fotografie, które projektant wkleił nad drzwiami.

Po zmianie dawne plastikowe listwy nie pasowały już do kompozycji i zostały zastąpione aluminium. Z kolei zainspirowały gospodynię do kolejnego artystycznego eksperymentu - lampy sufitowej. Do niego Vanessa Emam również dawał życie na własną rękę.

Nasza opinia

Kuchnia jest wykonana zgodnie z najnowszymi trendami: monolityczny czarny blok szafek i śnieżnobiała wyspa. Wszystko bez piór, niezwykle minimalistyczne. Należy pamiętać, że licznik baru jest kontynuacją wyspy. Najwyraźniej blat i boki wyspy - od Corian. Dzięki niemu okazało się, że powstała taka cienka i trwała konstrukcja.

Właściciele chcieli sprawić, aby salon był jak najbardziej nowoczesny, ale pozostawić drewniane podłogi i kominek. Konieczne było więc zastąpienie muru portalowego betonem, a tradycyjnego kraty kominowej szkłem ogniotrwałym.

Aby podkreślić zamieszanie czasów, w strefie sofy umieszczono raczej ekscentryczne nowoczesne stoły, plastikowe krzesło i sofę, rozciągające swoje formy do odległej epoki wiktoriańskiej.

Nasza opinia

Zwróć uwagę na podłogę w salonie: deski mają szerokość co najmniej 40 cm - jest teraz na szczycie mody. Jednocześnie drewno pochodzi z niedrogich odmian. Niestety w naszych sklepach deska podłogowa dostępnej sosny i modrzewia jest znacznie węższa. A ci, którzy chcą umieścić taką modną podłogę, będą musieli wybrać albo starodawną deskę (na przykład ze starych europejskich pociągów), albo deskę modrzewiową, specjalnie przyciętą do wymaganego rozmiaru (co znacznie zwiększa jej koszt).

Obejrzyj film: PIOSENKI W PRAWDZIWYM ŻYCIU ODCINEK SPECJALNY (Styczeń 2020).

Loading...