Porady i pomysły

Master class: labiryntowy dywan dla przedszkola

Wnętrze gry - najlepsze rozwiązanie do projektowania pokoju dziecięcego. Zamień nudny dywan w fascynujący labirynt z pomocą naszej klasy mistrzowskiej

Dzieci uwielbiają się bawić. Dlatego najlepszym rozwiązaniem do projektowania przedszkola jest wnętrze gry. Wyobraź sobie, że dywan, który leży na podłodze w pokoju twojego dziecka, jest bezpośrednim uczestnikiem zabawy dla dzieci. I w rzeczywistości nie jest to w ogóle dywan, ale fascynujący i skomplikowany labirynt. Taki niezwykły element wnętrza nie tylko zabawi Twoje dziecko, ale także pobudzi jego wyobraźnię i wyobraźnię.

Jeśli podoba Ci się ten pomysł, nie spiesz się, aby sprawdzić sklepy internetowe w poszukiwaniu podobnego produktu. Lepiej zrobić labirynt z dywanów własnymi rękami. Do tego będziesz potrzebował:

  • dywan (warunek wstępny - długa drzemka);
  • maszynka do strzyżenia;
  • nóż biurowy;
  • taśma miernicza;
  • nożyczki;
  • papierowa taśma klejąca (jej szerokość powinna być w przybliżeniu równa szerokości elementu tnącego maszyny).

Budujemy siatkę

Aby zbudować siatkę, która stanie się podstawą przyszłego labiryntu, musisz zmierzyć długość i szerokość dywanu, a raczej obszar, który powinien pokryć ornament. Znając szerokość taśmy klejącej, można policzyć liczbę pasków potrzebnych do zbudowania siatki.

Wytnij labirynt

Korzystając z wyobraźni lub programu komputerowego, narysuj labirynt na siatce. Następnie przeciąć nożem papierniczym i usunąć niepotrzebne kawałki taśmy.

Cięcie dywanów

Ostrożnie obrabiaj stos w szczelinach między paskami papierowej taśmy. Pamiętaj, że używasz narzędzia w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem, dlatego rób przerwy i okresowo czyść ostrze.

Do perfekcji

Na tym etapie niewykorzystane części dywanu należy odciąć, aby nadać mu kształt. W naszym przykładzie jest to prostokąt, ale możesz eksperymentować i wyciąć wszystko. Najważniejsze jest, aby pamiętać, że im bardziej kształtny jest dywan, tym trudniej będzie dokonać wstępnych obliczeń.

Na samym końcu usuń wszelkie pozostałości taśmy klejącej. Możesz zauważyć, że należy przyciąć krawędzie labiryntu nożyczkami lub tą samą maszyną do pisania.

Po skończeniu cięcia dywanu odkurz go i rozłóż na podłodze w pokoju dziecinnym, aby zrobić miłą niespodziankę dla dziecka.

//imwm.org/maze-carpet/

Obejrzyj film: Timbaland Teaches Producing and Beatmaking. MasterClass. Official Trailer (Luty 2020).

Loading...