Wiadomości i wydarzenia

Stara fabryka w Moskwie zmieni się w dzielnicę sztuki

Terytorium fabryki „Cree-steel” wkrótce otrzyma drugie życie jako przestrzeń sztuki nowoczesnej dla życia i rozwoju. Jak dokładnie będzie wyglądać kreatywna dzielnica? Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy konkursu otwartego

O kompleksie

Historia zakładu „Cree-steel” rozpoczyna się w 1901 roku i choć obecnie jego terytorium jest dość opustoszałe, wkrótce zacznie w nim tętnić życie. Na brzegu rzeki Yauza powstanie unikalna, nowoczesna przestrzeń twórcza, zapewniająca wszystkie warunki do pełnego życia i rozwoju. Na terenie o łącznej powierzchni 9,3 ha planowane jest utworzenie kwartału artystycznego. „Go-kind of Cree-steel”: otworzą się tu instytucje edukacyjne i kulturalne, pojawią się strefy sportowe, a realizowane będą projekty najlepszych apartamentów loftowych w Rosji.

O konkurencji

Aby wybrać optymalną koncepcję rozwoju przestrzeni publicznych na obszarze dzielnicy kreatywnej „Crystal City”ogłoszony konkurs otwarty.

Uczestnicy są zaproszeni do zastanowienia się nad rozmieszczeniem trzech stref:

  • strefa wejściowa i ulice miasta;
  • strefa fontanny i pawilonu „Ogrody”;
  • zielony plac i teren kolejowy.

Kluczowym wymogiem dla projektów jest tworzenie w miejscach publicznych kompleksu „Crystal City” twórczy nastrój przestrzeni sztuki współczesnej, zachowujący i przekazujący ducha historycznego tego miejsca. Zadanie jest dość trudne, ale niewątpliwie interesujące. Zwycięzcy otrzymają nagrodę 150 tysięcy rubli i szansa na ożywienie twoich projektów. Szczegółowe warunki, terminy i wymagania dla uczestników są publikowane na oficjalnej stronie internetowej konkursu: kristall.centeragency.org

O organizatorach

Organizatorzy otwartego konkursu na opracowanie koncepcji rozwoju przestrzeni publicznych na terytorium „Crystal City” Krays Development i Centrum Strategicznej Agencji Rozwoju, ze wsparciem informacyjnym jezyki24.info.

Jacob Litvinov, dyrektor generalny Krays Development:

- Konkurs na rozwój koncepcji przestrzeni publicznych „Crystal City” - ważny etap w rozwoju terytorium. Wierzę, że profesjonalne jury i mechanizm konkurencji pozwolą wybrać optymalną koncepcję tego wyjątkowego klastra kreatywnego.

Sergey Georgievsky, szef Komitetu Organizacyjnego Konkursu, Dyrektor Generalny Centrum Strategicznej Agencji Rozwoju:

- Konkurs będzie punktem wyjścia dla nowej przestrzeni miejskiej, unikalnego klastra tematycznego w historycznym centrum miasta. Uczestnicy muszą zaproponować koncepcje, które uwzględnią historyczny element strony i ujawnią nowe funkcje terytorium, czyniąc je publicznie dostępną platformą miejską dla aktywnych myślących odbiorców.

Obejrzyj film: Historia Ukrainy z napisami i tłumaczeniem (Luty 2020).

Loading...