Porady i pomysły

Jak zrobić niesamowite schody: 25 najlepszych przykładów

Często schody są uważane tylko za element funkcjonalny domu, zapominając o wystroju. Ale jasne kroki lub specjalna organizacja przestrzeni na klatce schodowej może być ozdobą całego wnętrza. Dzisiaj przeanalizujemy, jak uczynić schody wyjątkowymi.

Wystarczy pomyśleć o potencjale estetycznym schodów, jak wiele pomysłów przychodzi na myśl, od najprostszego wystroju po prawdziwe znaleziska architektoniczne. Można wdrożyć nawet najbardziej śmiałe rozwiązania, zachowując niezawodność i bezpieczeństwo konstrukcji.

Latanie chodem

Wspinaczka po lekkich schodach bez łączenia belek i balustrad jest przyjemnością. Tworzy efekt „startu” na pożądaną podłogę. Odrzucając barierkę, możesz ukryć schody w przestrzeni.

Teren rekreacyjny

Z reguły schody są używane tylko do poruszania się po piętrach. Ale dlaczego nie zamienić tej strefy w przestrzeń roboczą, a wręcz przeciwnie, w strefę odpoczynku? Miejsce pod schodami może stworzyć iluzję odpoczynku pod dachem strychu i stać się przytulnym kącikiem osobistym.

Wielokolorowy wzrost

Najłatwiejszym sposobem na wykonanie gotowej klatki schodowej jest jej pomalowanie. Możesz wybrać jeden jasny kolor lub pomalować stopnie modnym efektem ombre. Doskonale wygląda kontrastujący wzór geometryczny lub tradycyjny ornament, na przykład skandynawski lub marokański.

Nasza opinia:

- Aby narysować gładki wzór, użyj szablonu. Oprócz farby do dekoracji, odpowiednia jest mozaika płytek, tapeta z nadrukiem lub dywan. Jeśli korzystasz z tapet i płytek z innych pomieszczeń, klatka schodowa podkreśli jednolitość całego wnętrza.

Motywujący wystrój

Klatka schodowa jest symbolicznym elementem wnętrza. Wchodzenie po schodach może być motywującym rytuałem domu. Napisz inspirujący cytat lub miłe słowa, gdy idziesz i ciesz się nimi za każdym razem. Możesz wesprzeć ten wystrój podobnym wzorem ścian lub dodać odbitki z cytatami do tkanin wewnętrznych.

Miejsce do przechowywania

Jeśli dodasz dodatkowy element pamięci do głównej funkcji klatki schodowej, może on być piękny i użyteczny. Najważniejsze jest to, aby nie bać się najbardziej niestandardowych rozwiązań, wtedy rowery będą również mogły działać jako wystrój. Ponadto często jest miejsce na półki na książki na schodach - czemu by z tego nie skorzystać.

Jasny akcent

Przekształcenie schodów z niezbędnego elementu łączenia podłóg w jasny akcent wnętrza to świetny pomysł. Wiele osób chce, aby schody były niewidoczne, ale można zrobić dokładnie odwrotnie. Jasne tło, asymetryczne stopnie, niezwykłe oświetlenie sprawią, że schody staną się główną „bohaterką” całego wnętrza.

Nasza opinia:

- Decydując się na nietypowe kroki, zwróć uwagę na lot schodów. Wysokość i szerokość każdego stopnia powinny być wygodne i bezpieczne. Główna funkcja schodów musi zostać zachowana, w przeciwnym razie grozi jej przekształcenie w obiekt sztuki.

Loading...