Porady i pomysły

10 najlepszych „wnętrz tygodnia”, opublikowanych na naszym portalu w 2014 roku

W tej kompilacji zobaczysz wnętrza stworzone nie tylko na „żyznej glebie” nowoczesnego wolnego planowania, ale także w standardowych mieszkaniach, a nawet w małych samochodach

W ciągu ostatniego roku spotkaliśmy się z różnorodnymi wnętrzami o najbardziej zróżnicowanym stylu i orientacji cenowej. Zebraliśmy najciekawsze z nich w dzisiejszym wyborze najlepszych wnętrz 2014 roku.

1. Jasna treshka dla młodej rodziny

Projektantka Natalia Komova musiała poważnie się pocić w związku z tym projektem - aby zrealizować wszystko, co zaplanowano, konieczne było doprowadzenie ogrzewania do balkonu i przymocowanie go do pomieszczeń mieszkalnych, zrobienie otworu w ścianie nośnej, a nawet przyklejenie tapety w łazience.

Jednak z całą nietypową, a nawet oryginalnością wielu i wielu pomysłów (co oznacza tylko szkocka cela w toalecie), wnętrze okazało się dość tradycyjne, a nawet klasyczne, a najprzyjemniejsze jest to, że wiele technik może być całkiem przydatnych dla naszych standardowych mieszkań miejskich. .

2. Mieszkanie dla młodych bankierów

Mieszkanie jest zamieszkane przez młodą parę bankierów i chociaż budynek miał już 15 lat, obchodził stulecie swojego istnienia, architekt Dina Salakhova musiała odbudować mur w salonie z cegieł strychowych przywiezionych prosto z północnej stolicy.

Mieszkanie jest również wyposażone w biuro i zostało zaprojektowane tak, aby w przyszłości można było z łatwością przekształcić je w przedszkole. Jeśli chodzi o kwestię systemów pamięci masowej, zawsze i wszędzie, rozwiązuje się ją w dwóch etapach - szafy są ukryte w sypialni i salonie, ale tylko bardzo uważny czytelnik je znajdzie.

3. Czego chcą mężczyźni

To mieszkanie dla młodego i aktywnego kawalera zaprojektowało, co dziwne, dwie drżące dziewczyny - Elizaveta Pyshneva i Julia Tyuryakova. W przeciwieństwie do ugruntowanej opinii o męskim wnętrzu, ta, choć miejscami dość ascetyczna, okazała się najbardziej ciekawa.

Po pierwsze, jest tu wiele systemów pamięci masowej - a myślisz, że tylko kobiety mogą mieć wiele rzeczy? - i znajdują się w taki sposób, że nie każdy gość będzie w stanie wykryć je po raz pierwszy. Po drugie, gamę kolorów monochromatycznych skutecznie uzupełniają czerwone akcenty. A co najważniejsze, każdy w tym wnętrzu odkryje coś nowego i może znaleźć zastosowanie we własnym domu. Zwróć szczególną uwagę na kuchnię i korytarz.

4. Przytulny zimowy mini-loft dla marzycielskiej dziewczyny

Podobnie jak poprzednie, to wnętrze zostało stworzone dla jednego właściciela, tym razem właścicielem była dziewczyna. Jednak podobieństwo mieszkań na tym się nie kończy. To wnętrze jest wykonane w ten sam monochromatyczny sposób, jednak jest tutaj znacznie więcej bieli, a dzięki temu jasne plamy czerwieni nie wyglądają tak agresywnie. W rezultacie ogólny nastrój jest tutaj znacznie bardziej miękki, spokojniejszy i bardziej obszerny. Osiągnięto to dzięki kompetentnej pracy ze światłem i akcentami.

Osobno warto zauważyć, że autor tego wnętrza nie był profesjonalnym projektantem, ale jego pasjonatem - blogerką Meliną Devani (Melina Divani).

5. Nowoczesny apartament z widokiem na Dniepr

W tym projekcie studio architektoniczne SVOYA studio wyraźnie odczuwało styl autora, a co za tym idzie, dużą dbałość o szczegóły. Podobnie jak w innych projektach, architekci skupili się na naturalnych materiałach i bezbłędnie „odgrywanej” części o prostych geometrycznych kształtach.

Wnętrze jest umiarkowanie minimalistyczne, nowoczesne, architektoniczne i zaskakująco przytulne. Szkoda, że ​​jego główna atrakcja - wspaniałe widoki na Dniepr - pozostała za kulisami.

6. Apartament poza czasem

Tajemniczy styl inteligentnego eklektyzmu ujawnia się w tym wnętrzu w całej okazałości. Projektanci Inna Tejoeva i Zina Broyan połączyli kilka stylów, czasów i trendów pod dachem nowoczesnego nowego budynku.

Musimy oddać hołd - autorzy materiału zginęli: wszystkie ściany nośne znajdowały się wzdłuż obwodu mieszkania, pozwalając wyobraźni unosić się niemal bez przeszkód.

7. Dwupoziomowy apartament z poddaszem

Co dziecko musi w pełni rozwinąć? Architekci z warsztatu Ruetemple odpowiedzieli jednoznacznie: wolność. I stworzony dla rodziny z dwojgiem dzieci, nie ograniczonej przez ścianki działowe i ściany, olśniewająco jasna i ultranowoczesna przestrzeń.

Jest dużo lekkich i małych mebli, co oznacza, że ​​gry mogą być bardzo różnorodne. A kiedy faceci będą rozwijać swoją wyobraźnię, boimy się nawet myśleć. Osobnym plusem tego mieszkania jest możliwość zmiany atmosfery jednym ruchem nadgarstka, po prostu przez umieszczenie kilku akcentów.

8. Luksusowy penthouse w Moskwie

Możesz zakochać się w tym mieszkaniu tylko patrząc przez okno - stąd otwiera się całkowicie oszałamiający widok na park Moskwy. Jednak szefowie studia Geometrix Design byli w stanie stworzyć dla niego doskonałą ramkę. Lekkie, jasne i prawdziwie luksusowe wnętrze, stworzone przede wszystkim dla relaksu i cieszenia się życiem.

Jasny szczegół - kuchnia łącząca się ze ścianą. Model ten został zaprojektowany w taki sposób, aby nie przyciągał uwagi do siebie i pełnił wyłącznie funkcję dekoracyjną. Jest jednak również bardzo praktyczny, co zresztą można powiedzieć o wielu szczegółach tego wnętrza.

9. Monochromatyczny romans w Nowej Rydze

W tym wnętrzu projektantce Lenie Inashvili udało się zrealizować swoje wieloletnie marzenie - wprowadzić różowy odcień do palety. Biorąc pod uwagę fakt, że dom okazał się półklasyczny, zdolność autora do organicznego dopasowania takich kontrowersyjnych odcieni w monochromatycznym środowisku można łatwo policzyć jako supermocarstwa.

Jeśli chodzi o drugą stylistyczną połowę wnętrza, postanowiono wykonać w nowoczesnym kierunku. W rezultacie dom okazał się na tyle klasyczny, aby utrzymać się z tyłu i przyjmować gości na każdym poziomie, i na tyle nowoczesny, aby nie zapomnieć o XXI wieku za oknami.

10. Dom w Pavlovskaya Sloboda

Niespodziewana symbioza klasyki i francuskiej Prowansji w tym wnętrzu podbiła naszą redakcję ciepłem i niezwykłą szczerością. Dom, zaprojektowany przez projektantów Marinę i Antona Fruktovykha, został przygotowany dla ludzi „starej szkoły”, ich dzieci już się rozrosły, aw życiu wreszcie rozpoczął się okres stabilności i kontemplacji.

Sam klasyk był dość oczywistym rozwiązaniem, jednak sosny za oknami i lekka natura klientów zachęciły autorów do przerobienia nieco stylu ciężkiego, dodając trochę piaszczystych odcieni, miękkich form i nostalgii Prowansji. Okazało się po prostu świetnie!

Obejrzyj film: Najlepsze metamorfozy wnętrz - 10 pomysłów #aranżacja wnętrz #projekty (Styczeń 2020).

Loading...