Porady i pomysły

Meble amerykańskie: najlepsze z wystawy wnętrz „High Point” w Stanach Zjednoczonych

High Point Market 2014 to główna impreza w USA, producenci, projektanci i miłośnicy designu z całego świata. Dziś oczami jednego z gości - eksperta w dziedzinie mebli - zobaczymy najciekawsze wiadomości

Pomimo wiadomości ze świata popyt na amerykańskie meble rośnie. Każdego roku tradycyjne pomysły amerykańskich projektantów na temat piękna wygrywa coraz więcej fanów, z których jednym był nasz dzisiejszy „specjalny korespondent” - dyrektor oficjalnej reprezentacji amerykańskich fabryk „Madison Ave” Edward Molchadsky.

Funkcja podsumowania

High Point Market to miejsce, w którym wszyscy gracze na amerykańskim rynku meblarskim próbują pokazać się z najlepszej strony, ponieważ jest to rodzaj ostatecznej funkcji i wrażenie, jakie wywierają na High Point Market, producenci mebli mogą zbierać zamówienia przez długi czas. High Point Market to amerykańskie podejście do biznesu, sprzedaż obliczana jest w kontenerach, a najjaśniejsze gwiazdy pojawiają się na imprezach.

Cztery ręce

Jednym z najjaśniejszych wnętrz wystawy był show room „Four Hands”, w którym Van Thiel i Ralph Lauren Home znajdowali się w tym samym pokoju.

Eduard Molchadsky, dyrektor oficjalnej reprezentacji amerykańskich fabryk „Madison Ave”:

- Firma Van Thiel została stworzona przez belgijską rodzinę przeniesioną do USA, której żarliwa miłość do antyków jest wyraźnie widoczna w szczegółach ich mebli. Założyciel marki Rudi Van Thiel podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu naprawdę fascynujących artefaktów, czy to holenderskiej szafki, czy chińskiego przenośnego pudełka szewców.

Van Thiel próbuje ręcznie przekazać ducha przeszłości w swoich meblach - biją rogi, tworzą otarcia, popękane farby itp. Wielu amerykańskich konserwatorów na wystawie zauważyło wysoki stopień realizmu epoki, na co wskazywał jeden lub inny przedmiot Van Thiel.

Ralph lauren

Nic dziwnego, że ta firma została wybrana do stworzenia specjalnej kolekcji Ralph Lauren - Ralph Lauren Home. A skrupulatność podejścia pana Ralpha do jego pracy, wszyscy słyszeli dużo.

Powstała kolekcja w pełni odzwierciedla idee pana Ralpha na temat wiejskiego rancza. Wiele rzeczy jest tutaj wykonanych tylko w jednym wykończeniu, bez możliwości zmiany tkaniny, skóry lub koloru lakieru, to jest cały nienaganny styl Ralpha Laurena.

Opinia redakcyjna:

- Ralph Lauren jest wierny swoim ideałom - nawet ranczo okazało się nieskazitelne, eleganckie i nieco nostalgiczne. Refleksja musi być osobliwa nawet dla geniuszy.

Teracea

Kolejnym jasnym miejscem na High Point Market był salon wystawowy meksykańskiej firmy Teracea. Brzmi nieoczekiwanie, ale zobaczmy ...

Eduard Molchadsky, dyrektor oficjalnej reprezentacji amerykańskich fabryk „Madison Ave”:

- Osobno chciałbym zauważyć, że główna lokalizacja tej firmy znajduje się w budynku dawnego banku - sala konferencyjna jest całkowicie wyposażona w główny sejf, tuż za pięciotonowymi drzwiami.

Teracea są odnoszącymi sukcesy producentami na rynku amerykańskim, oferują unikalny produkt: stoły wykonane z kawałków wielowiekowych rzadkich gatunków drewna, szafek, trumien, szafek nocnych, łóżek wypełnionych duchem czasów hiszpańskiej hegemonii kulturowej, czas, kiedy Ameryka została otwarta po raz pierwszy, powstała dla świata europejskiego .

Cisco Brothers

Tuż za zgiełkiem wystawy znajduje się przestronny salon wystawowy kalifornijskiej firmy Cisco Brothers.

Jeśli opisujesz tę fabrykę w dwóch słowach, wyrażenie „duch Kalifornii” byłoby idealne. Ich lekkość w projektowaniu i szczególna dbałość o aspekty środowiskowe mebli idealnie pasują do miejsca, które wybrali - bardzo jasnego pomieszczenia, które otrzymało drugie życie.

Anastasia Topoeva, szef moskiewskiego biura osobistego warsztatu architektonicznego nr 2:

- W tym roku miałem szczęście odwiedzić wystawę w mieście meblowym High Point (USA).
Wystawa odbywa się dwa razy w roku i różni się znacznie od formatu wystaw europejskich - na przykład w Mediolanie.
Po pierwsze, format wystawy. Oprócz ekspozycji w ogromnej sali wystawowej znajduje się również główna część, która odbywa się w salonach, zaprojektowana jako salon z meblami, światłem, akcesoriami i tekstyliami ... Będąc wewnątrz i przechodząc z pokoju do pokoju, znajdujesz się w improwizowanym świecie, w którym łatwo sobie wyobrazić jak ta sytuacja będzie wyglądać w zaprojektowanym wnętrzu.
Drugą istotną różnicą od Europejczyków jest to, że nacisk nie kładzie się tu na nowoczesne rozwiązania technologiczne, ale na klasyczne formy mebli w różnych wersjach. Nowoczesne wnętrza brzmią dzięki dekoracji tkanin.
Na przykład w tym roku było dużo jasnych, z nowoczesnymi nadrukami tkanin turkusowych, niebieskich, różowych i innych wesołych odcieniach. Jak również obróbka drewna - szczotkowanie, połączenie szorstkich i gładkich powierzchni. I oczywiście wiele tak zwanych amerykańskich klasyków - miękkie, duże sofy i fotele.
Dzięki firmie Under it za możliwość podróżowania.

Opinia redakcyjna:

- Lubisz też rzeczy z historią? Krzesła, które widziały światło na długo przed twoim urodzeniem, stół, który był świadkiem głównej uroczystości w życiu twoich babć? Ale przecież nie każdy ma tak bogate dziedzictwo, ale prawie każdy chce zdobyć coś z historią. Jest rozwiązanie - odbierz coś od Cisco Brothers.

Duch domu i wielka dbałość o tworzenie komfortu wyróżnia inną firmę ze słonecznej Florydy - The Natural Light. Ich salon wystawowy był pełen wszelkiego rodzaju spotkań połączonych na tematy naturalne.

Wszystkie zdjęcia: Edward Molchadsky

Obejrzyj film: Our Miss Brooks: The Auction Baseball Uniforms Free TV from Sherry's (Listopad 2019).

Loading...