Porady i pomysły

Jak zrobić modny obraz za pomocą techniki ombra w 10 minut. Klasa mistrzowska

Nie można nawet zgadnąć, jak łatwo jest namalować dekoracyjny obraz z modnym efektem ombre. Z pomocą naszej klasy mistrzowskiej możesz poczuć się jak prawdziwy artysta i stworzyć stylowy designerski dodatek do salonu.

Idąc za modą, efekt ombre (lub gradientu) szybko zyskuje popularność w świecie projektowania wnętrz. Ten interesujący trend, oparty na zmianie koloru z ciemnego na jasny odcień, może być coraz częściej spotykany w dekoracji ścian, tkanin, w wykonywaniu frontów meblowych, w obiektach sztuki dekoracyjnej. Dziś nauczymy Cię, jak narysować obraz z modnym ombre dosłownie w dziesięć minut, bez żadnego wykształcenia artystycznego.

Aby zagrać artystę, będziesz potrzebował:

  • szczotka piankowa;
  • trzy plastikowe kubki;
  • trzy tubki farb akwarelowych związane z odcieniami kolorów (w naszym przykładzie używane odcienie zieleni);
  • płótno sztuki dowolnej wielkości.

Wypełnij każdą filiżankę wodą kilka centymetrów. W pierwszej szklance wyciśnij trochę farby (dosłownie kilka gramów) najjaśniejszego odcienia. W drugim - gram z każdej pozostałej tuby (ciemniejsze odcienie). W trzeciej szklance wyciśnij niewielką ilość najciemniejszej farby.

Wymieszać farbę w wodzie. Teraz zawartość twoich filiżanek powinna stworzyć ombre efekt. Jeśli nie, dostosuj kolory, dodając farbę do konkretnego pojemnika.

Zanurz szeroki pędzelek piankowy w najlżejszej farbie i nałóż go szybkimi poziomymi ruchami na całą powierzchnię płótna, pozostawiając białą obwódkę kilka centymetrów wokół obwodu.

Następnie nałóż farbę na płótno z drugiego kubka. Zacznij od jednej krawędzi obrazu i ruszaj dalej, aż dojdziesz trochę poza środek. Podobnie jak w poprzednim etapie, twoje ruchy powinny być szybkie i progresywne.

Nadszedł czas na najciemniejszy cień. Powinny być stosowane od tej samej krawędzi co poprzedni kolor, nie sięgając środka płótna.

Daj swojemu dziełu sztuki dobrą suchość. Aby uniknąć zmarszczek, zaleca się suszenie płótna w stanie zawieszenia. Po całkowitym wyschnięciu farby umieść zdjęcie w ramce lub rozciągnij na drewnianej ramie.

Widzisz, nie jest trudno czuć się jak prawdziwy artysta. W ciągu kilku minut sam nie tylko namalowałeś obraz, ale także wzbogaciłeś swoje wnętrze modnym dodatkiem dekoracyjnym z efektem ombre.

Obejrzyj film: Next Generation Scania (Październik 2019).

Loading...