Porady i pomysły

7 głównych trendów wystawy światła w Mediolanie z projektantem Aseyem Bondarevą

Co powinno być modną lampą? Co jest istotne dzisiaj i będzie popularne w ciągu roku? Przeszliśmy przez światową wiodącą wystawę oświetlenia Euroluce z projektantką Asią Bondarevą i podkreśliliśmy najważniejsze rzeczy, które należy wiedzieć o świetle.

Domowa Międzynarodowa Wystawa Oświetleniowa Euroluce odbywają się w Mediolanie co dwa lata, w ramach ogromnej wystawy elementów wyposażenia wnętrz ISalone del Mobile.

Właśnie na to wydarzenie wszyscy producenci lamp, żyrandoli, kinkietów i innych rodzajów opraw pokrywają się z wydaniem nowych modeli. Tu i tylko tutaj - najfajniejsze wiadomości, najważniejsze trendy, najbardziej niesamowite wynalazki i oczywiście bestsellery.

Aby nie utopić Cię w tym morzu światła, poszliśmy na wystawę razem z projektantem Aseyem Bondarevą, który skomentował główne kierunki w projektowaniu lamp i wybrał dla Ciebie najbardziej interesujące.

1. Rurki

Asya Bondareva, projektantka wnętrz:

- Metal, szkło, plastik - rury można zobaczyć w różnych kombinacjach. Gra z projektami lampowymi wydaje się niekończącym się motywem dla projektantów. Co robić Zachęcamy do zginania rur, łączenia, wkładania żarówki i cieszenia się ciekawym efektem.

bondarevadesign.ru

2. Światła ramki

Jest to wyraźny trend, wiele opraw ramowych, różni się kształtem i kolorem, z abażurami wewnątrz i bez nich. Stały się popularne dzięki lekkości konstrukcji i możliwości dopasowania ich do każdego wnętrza. Motto opraw ramowych: najważniejsze - forma!

Asya Bondareva, projektantka wnętrz

3. Dla dużych przestrzeni

Wystawa w tym roku prezentuje dużo światła dla przestrzeni publicznych. Ogromne rozmiary, różne konfiguracje, niektóre z nich to całe kompozycje rzeźbiarskie, które mogą stać się głównym akcentem we wnętrzu.

Asya Bondareva, projektantka wnętrz

4. Z kawałków plastiku

Asya Bondareva, projektantka wnętrz:

- Tworzywa sztuczne stały się jednym z ulubionych materiałów projektantów na całym świecie, lampy wyglądają magicznie, czasem rozpoznając, że w rzeczywistości żyrandol jest wykonany z cienkich kawałków plastiku, można go tylko dotknąć.

bondarevadesign.ru

5. Cząsteczki

Motyw molekularny nie wypuszcza umysłów projektantów na całym świecie. Cząsteczki są wszędzie, stały się wyraźnym trendem w tym sezonie. Projektanci podglądają wymyślne związki molekuł i przenoszą je do swoich arcydzieł.

Asya Bondareva, projektantka wnętrz

6. Pakiety i wiele zawieszeń

Asya Bondareva, projektantka wnętrz:

- Pojedyncze zawieszenia zaczęły się teraz gromadzić w tak zwanych „belkach”, z których tworzy się rodzaj żyrandoli. Te żyrandole wyglądają nowocześnie, dają dużo światła, nadają się do wykorzystania w jadalni, gdy istnieje możliwość zawieszenia ich niżej. Drugą opcją jest jak największe zawieszenie.

bondarevadesign.ru

7. Pastelowe kolory

Asya Bondareva, projektantka wnętrz:

- Wyraźnym trendem w tym sezonie są kolory pastelowe i karmelowe. Projektanci świata z radością podnieśli te odcienie i wykorzystali interesujące ich kombinacje w lampach.

bondarevadesign.ru

Loading...