Apartamenty i domy

Zaha Hadid wieża, wieżowiec i gospodarstwo: najświeższa architektura Moskwy

Niedawno architektura Moskwy została odświeżona regularnymi arcydziełami. Nasza redakcja podziela najciekawsze odkrycia nowoczesnej architektury moskiewskiej.

Niedawno w Moskwie zbudowano nowe arcydzieło nowoczesnej architektury. Mówimy o budynku centrum biznesowego Dominion Tower, które znajduje się pod następującym adresem: ul. Sharikopodshipnikovskaya, 5.

Autorem projektu była Zaha Hadid - znana brytyjska architektka i projektantka pochodzenia arabskiego. Hadid czerpał inspirację z rosyjskiej kultury i architektury, dlatego budynek został zbudowany w najlepszych tradycjach rosyjskiej awangardy - jednego z podstawowych obszarów nowoczesnej architektury.

Jeśli chodzi o zewnętrzną stronę budynku, jego fasada, podobnie jak wnętrze, łączy tylko dwa kolory: czarny i biały. Wewnątrz budynku znajdują się również ciekawe znaleziska. Na siódmym piętrze trwają prace nad stworzeniem specjalnej instalacji.

Znalezienie nowej architektury stolicy można słusznie uznać za „gospodarstwo miejskie” w ENEA. Zbudowane przez biuro architektoniczne Oleg Shapiro „Vauhaus”, gospodarstwo będzie doskonałym miejscem na spędzenie weekendu z całą rodziną.

Terytorium „City Farm” jest podzielone na kilka stref. Tutaj można spacerować po rozległym parku, spoglądać na łóżka z roślinami, spożywać użyteczne burgery, a nawet karmić kozy, króliki i krowy. A jeśli spojrzysz z wyprzedzeniem na harmonogram, możesz mieć czas, aby przyjrzeć się dojeniu. W przyszłym roku obiecują nam możliwość łowienia na brzegu rzeki Kamenka, i oczywiście piękne drewniane leżaki nie znikną nigdzie, więc można wygrzewać się na słońcu, gdy tylko się pojawi.

Dzieci mają także swój własny „teren rekreacyjny” - mali goście mogą bawić się na bezpiecznym placu zabaw, gdzie znajduje się piasek, ścianka wspinaczkowa i mały sprzęt sportowy.

Ale przede wszystkim nasz zespół redakcyjny był pod wrażeniem ... kurnika! Wszakże kurczaki, a także gęsi, kaczki, króliki i gołębie stały się mieszkańcami imponującej awangardowej architektury, która słynie z biura Vauhaus.

Nowe centrum rozrywki i edukacji znajduje się obok pawilonu nr 44 (Rabbit Breeding) - na terenie sąsiadującym ze stawem nr 5. Ceny biletów wynoszą 200 rubli w dni powszednie i 300 rubli w weekendy, dzieci do lat trzech są bezpłatne.

Jednak najbardziej ambitnym wydarzeniem architektonicznym ostatniego tygodnia było długo oczekiwane zakończenie budowy Federacyjnej Wieży w centrum dzielnicy miasta Moskwa-Miasto. Budynek zaprojektowany przez Sergeya Chobana i Petera Schwegera to ultranowoczesny wieżowiec z 95 piętrami. Obecnie jest to najwyższa struktura w Europie - 374 metry.

Wewnątrz „Federacyjnej Wieży” jest nie mniej unikalny niż na zewnątrz, ponieważ znajduje się tam całe „pionowe miasto”. Oprócz pomieszczeń mieszkalnych i biur znajdują się bary, restauracje, kawiarnie, biura podróży i kasy biletowe, banki, galeria handlowa, a nawet klub sportowy. Tak więc w „Federation Tower” możesz mieszkać, pracować i odpoczywać, nawet bez wychodzenia!

Obejrzyj film: Paweł Deresz nt ekshumacji smoleńskich. Subiektywny (Luty 2020).

Loading...