Porady i pomysły

Co oglądać w tygodniu 19: filmy, w których inspirują wnętrza

Za każdym razem znajdujemy coraz więcej filmów, w których są naprawdę fajne wnętrza. Nie wszystkie, ale tylko najlepsze, należą do naszej tradycyjnej selekcji filmów w poniedziałki.

Trudno w to uwierzyć, ale za tydzień ukaże się dwudziesty numer naszej cotygodniowej kolumny, która stała się tak popularna. Za każdym razem, gdy coraz więcej osób go czyta, porady rosną, ale zastanawiam się, czy oglądasz film, który pojawia się w kompilacjach? Napisz w komentarzach tutaj lub w sieciach społecznościowych, ale na razie przygotujemy plan wieczornych widoków każdego dnia tego tygodnia.

Ostatni numer jest tutaj.

Klasyczny widok nie jest tak odległą przyszłością, gdy roboty stają się znaną częścią życia. Skomputeryzowane domy do napełniania, minimalistyczne wnętrza, sztuczna inteligencja - może kiedyś tak będziemy żyć. I oczywiście będą tacy sami konserwatyści jak główny bohater filmu, grany przez Willa Smitha, który nienawidzi robotów i widzi w nich tylko zagrożenie. Wiara w trzy prawa robotyki jest tak silna, że ​​takie wypowiedzi wydają się być urojeniami szalonych, ale, jak to zwykle bywa, te ostatnie często mają rację.

Król mówi! (2010)

Królewskie apartamenty i pałac, luksusowe stroje i atmosfera lat trzydziestych ubiegłego wieku - stylistyczny wygląd obrazu okazał się sukcesem. W scenerii film był nawet nominowany do Oscara, ale wymagał o wiele więcej - „Najlepszy scenariusz”, „Najlepszy reżyser”, „Najlepsza rola męska” i „Najlepszy film”. Nie wspominając już o umieszczeniu innych nagród. A fabuła jest oparta na biografii księcia, który obejmuje urząd króla Wielkiej Brytanii. Prawdziwa historia George'a VI o walce z jego chorobą - silnym jąkaniu - była nieco zniekształcona przez konwencje filmowe, ale sam film nie staje się zły.

Pokój Marvina (1996)

Dramat o znaczeniu relacji rodzinnych z Meryl Streep, Diane Keaton, Robertem De Niro i dwudziestoletnim Leonardo DiCaprio w roli głównej. Zderzenie zupełnie różnych postaci, nieuleczalna choroba ojca, któremu trzeba się opiekować w domu, zbłądziła nastolatka - problemy leżały jeden na drugim, ale głównym celem filmu jest próba zaakceptowania i wysłuchania innych. A potem, w każdej, nawet najbardziej zdesperowanej sytuacji, wydawałoby się, promień nadziei nadchodzi.

The Secret Life of Pets (2016)

W czwartek pojawia się nowa kreskówka, więc zalecamy zaplanowanie rodzinnej wyprawy do kina na ten cud. Słodki, miły i zabawny obraz może dać półtorej godziny przyjemności i dobrych emocji. A także zasugerować, co naprawdę robią zwierzęta, gdy jesteśmy w pracy. Redakcja już doceniła kreskówkę i zapewniamy, że jest więcej żartów niż w przyczepach.

Gra na jesień (2015)

Ten dramat finansowy, oparty na prawdziwych wydarzeniach, znalazł się w pierwszej trójce pretendentów do Oscara w tym roku. Aktualne problemy związane ze światowym kryzysem gospodarczym w 2008 r. Oraz kilku analityków, którzy go przewidzieli, w połączeniu z ekspresyjną prezentacją materiału przez reżysera Adama Mackaya, przyciągnęło do kina wielu widzów, w tym tych, którzy zupełnie nie znali specyfiki pracy na uboczu Wall Street. Swapy, fundusze hedgingowe, kredyty hipoteczne i transze obligacji są zdezorientowane nawet przez profesjonalistów, więc są momenty w filmie, kiedy aktorzy patrzą w kamerę i zaczynają wyjaśniać, co dokładnie się dzieje. Na przykład Margot Robbie z kąpieli szampańskiej.

Nie ma mnie tam (2007)

Każdy zna legendarnego Boba Dylana - piosenkarza i kompozytora, jedną z najważniejszych postaci nie tylko w historii rocka, ale także w muzyce ogólnej. Jego życie i film są poświęcone „Nie ma mnie tam”. Sześć różnych historii, w których sześć różnych postaci w różnym stopniu, wpływa na pewien okres w życiu wielkiego muzyka, począwszy od dzieciństwa, przyszedł okres wojny. Sceneria i otoczenie doskonale symbolizują każdy etap kariery i życia Dylana.

Vanilla sky (2001)

Studiując obsadę tego filmu, możesz złamać język nazwisk - Tom Cruise, Penelope Cruz, Cameron Diaz i tak dalej. A fabuła, która na pierwszy rzut oka wydaje się taka prosta, w trakcie akcji porasta szczegóły i staje się bardzo głęboka. Główny bohater, który jest właścicielem wydawnictwa i mieszka w drogim mieszkaniu, nagle ma wypadek, który radykalnie zmienia jego życie. Film daje ci możliwość spojrzenia na siebie z boku, wystarczy „otworzyć oczy”.

Loading...