Porady i pomysły

Wystawa Maison & Objet: Jesień w Paryżu będzie bardzo gorąca

Zostały tylko dwa tygodnie przed największym i najważniejszym wydarzeniem projektowym jesieni - wystawą Maison & Objet. Profesjonaliści z całego świata spieszą do stolicy Francji na tę ekstrawagancką imprezę, która odbędzie się od 2 do 6 września

Jest to tradycyjnie uważane za takie Maison & Objet - To najfajniejsza, wielka i prestiżowa wystawa o wystroju wnętrz w Europie. Odbywa się dwa razy w roku, we wrześniu i styczniu. A jeśli wystawa zimowa skupia się na orientacji podstawowej, to jesienią udają się do stolicy Francji tylko ze względu na wystrój. Tradycyjnie profesjonaliści gromadzą się tutaj nie tylko z Europy, ale także z USA i Azji. Projektanci, architekci, twórcy, obiecujący młodzi profesjonaliści, których najlepsza godzina jest jeszcze przed nami, oraz dyrektorzy firm - wszyscy wyruszą do Paryża na początku września.

Jak to zrobiono w styczniu można znaleźć pod następującymi linkami:

Obszerne ekspozycje nowości wnętrz i designu, różnorodność kombinacji, stylów i pomysłów, a także piękno, elegancja i jakość najwyższej klasy - wszystko w jednym miejscu! Oczekuje się spotkań i konferencji z prelegentami pierwszego planu, pokazujących aktualne trendy i najbardziej zaawansowane pomysły. Około trzech tysięcy uczestników i dziesiątki razy więcej odwiedzających będzie świadkami triumfu designu, ponieważ to tutaj możesz znaleźć inspiracje dla swoich projektów i uzyskać wiele nowych wrażeń i przydatnych informacji. Co ciekawego przygotowuje na nadchodzący sezon jesienno-zimowy?

Sesja wrześniowa Maison & Objet przygotowuje dużo fajności. W ramach Maison & Objet Projets odbędzie się wystawa prac dekoratorów i innowacji różnych firm, która zajmie pokój nr 8. Tutaj projektanci wnętrz będą mogli znaleźć najbardziej zaawansowane rozwiązania projektowe i techniczne. Dołączone jest również tak ważne wydarzenie w tym roku Tydzień Designu w Paryżu - wydarzenie, które obejmuje rozszerzenie atmosfery świętowania i radości. Tydzień designu odbędzie się w całym Paryżu, w różnych miejscach. Oczekuje się koktajli w salonach, tematycznych spacerów i prezentacji prac młodych utalentowanych projektantów o nazwie Now le OFF.

Miejsce

Można tam dojechać bezpłatnym autobusem: opuszcza lotnisko z trzech terminali (Terminal 1 - brama 8, 2D - brama 11, 2F - brama 6) co pół godziny, a ze stacji metra Porte Maillot - co 15 minut. Wystawa jest otwarta od 9:30 do 19:00, ostatni autobus odjeżdża o 17:30 (ostatniego dnia, godzinę wcześniej). Bagażu nie można przenieść na wystawę, ale można go zostawić w szafie. I nie zapomnij wydrukować plakietki (zakupionego biletu), ważnej przez wszystkie pięć dni imprezy.

W rzeczywistości, jeśli tak pomyślałeś Maison & Objet odbędzie się w samym centrum Paryża, wcale tak nie jest. Terytorium, na którym odbędzie się wystawa, przypomina lokalizację moskiewskiej wystawy Crocus Expo. To znaczy poza miastem. Z lotniska Charles de Gaulle do centrum wystawowego Paris Nord Villepinte są tylko dwie stacje w pociągu (RER, linia B3 do przystanku Parc des Expositions). Nie ma potrzeby taksówki, zatrzyma się ona zaledwie 200 metrów bliżej wejścia. Wyjście - w strefie 4, koszt biletu w obie strony - około 4 euro. Lepiej kupić bilet z wyprzedzeniem, aby nie stać w kolejce.

Sama przestrzeń wystawiennicza przeszła tym razem zmiany, dzięki czemu odwiedzający są znacznie wygodniejsi w nawigacji i poszukiwaniu pożądanych. Trzy sekcje tematyczne pomagają natychmiast zrozumieć, gdzie się udać. Pawilony 1, 2, 3, 4 i 5 B reprezentują przestrzeń Maison, gdzie wyświetlane są meble i wszystkie główne elementy wystroju, oświetlenie i tekstylia. Pawilony 5 A i 6 są oferowane pod Objet - artykuły gospodarstwa domowego i ręcznie robione produkty, a także ubrania, inteligentne gadżety, zabawki i domowe zapachy. Najbardziej ekskluzywny i kreatywny, styl życia i luksusowy luksus czekają na odwiedzających w pawilonie 7 i 8 - Luksus, design i dekoracja wnętrz.

Ale nawet po reorganizacji w przeszłości potrzeba 2-3 dni na opanowanie wszystkiego. Dlatego proponujemy skupić się na najbardziej interesujących, które można znaleźć.

Przegląd najciekawszych

Dokonajmy oceny każdej sali centrum wystawowego Paris Nord Villepinte, aby zrozumieć, na czym się skupić. Ponieważ nie ma innego sposobu: Maison & Objet - to jest cały wszechświat!

Eklektyczny (hala 1) i przytulny (hala 2)

W tych salach natychmiast zanurzysz się w atmosferze globalnego wystroju, który może zainspirować i zadziwić. Miękkie rozwiązania do wnętrz - tekstylia, poduszki, koce i designerskie przedmioty - zapewnią ciepło i wygodę, dzięki czemu goście poczują się jak w domu. Tutaj możesz docenić wspaniałość i styl szwedzkiej marki. Olsson i Jensen, a także prace niemieckiego projektanta Anke drechsel.

Elegancki (hala 3 i hala 4)

Z samej nazwy widać, że nie znajdziesz tu zwykłych przedmiotów. Poszukiwanie ponadczasowych, nowych poglądów na styl i urok oryginalności - najlepiej od razu zacząć zwiedzanie wystawy z tych hal. Wszyscy tradycyjnie patrzą na brytyjską markę. Andrew Martinco zawsze kojarzyło się z modnymi i stylowymi wnętrzami. Ale teraz zrezygnowali z tego tytułu holenderskiej marki. Eichholtz, który jest również w tym pokoju. Przy okazji, nowy sklep tej marki został niedawno otwarty w Moskwie.

Andrew Martin INTL LTD

Andrew Martin INTL LTD

Na trybunach widać także tłum. Blugirl i Blumarinez którego wydmuchuje włoskie ciepło. Ta atmosfera jest wspierana przez marki. Carrara i Roberto Cavallibelgijski Dome Deco i Fantazyjny, niektóre z jego kolekcji pojawiły się niedawno w „Eurodom”jak również duński Christina Lundsteen i Georg Jensen. Ta ostatnia firma, nawiasem mówiąc, jest znana jako producent srebra i biżuterii, ale potem nagle zachwyci odwiedzających tkaninami.

Kolekcja domowa Blumarine

Christina Lundsteen

Georg Jensen Damask

Georg Jensen Damask

Georg Jensen Damask

Szczególną uwagę poświęcono fabryce. Dekoracja mis en demeurektóry jest prawdziwym wystrojem w stylu francuskim. Efekt kontemplacji ich obiektów dowodzi, że wnętrze wymaga jasnych kolorów, a różne materiały mogą być nie tylko mieszane, ale także potrzebne. Włoscy producenci luksusowych pościeli będą zadowoleni z nowych kolekcji. Dom La Perlaściśle współpracować z Fassanirównież Svad dondiklasyczny Pościel domowa Trussardi a elita wśród tkanin do sypialni - Signoria di Firenze. Niewątpliwie uwagę zwróci również hiszpańska marka. Guadarte i portugalski SeripNiemiecka postać Lambert i Zoeppritz od 1828 r. holenderska firma rodzinna Richmond Interiors by Spieghel a nawet fajne akcesoria amerykańskiego projektanta Michael Aram. Nawiasem mówiąc, ostatnio pisaliśmy o tym bardzo szczegółowo.

Dekoracja mis en demeure

Richmond Interiors By Spieghel

Signoria di Firenze

Zoeppritz od 1828 roku

Signoria di Firenze

Dekoracja mis en demeure

Signoria di Firenze

Actuel (pawilon 5 B)

W tym pokoju nie możesz patrzeć. Czystość i design belgijskiego stylu są odzwierciedlone w produktach marki. Flamant. 10 lat temu wszyscy byli po prostu szaleni. Razem z nimi będzie reprezentować królestwo Henry Dean, Vincent Sheppard i Królewska botaniaznany z mebli ogrodowych i projektowania na zewnątrz. Obok nich - uznany lider wśród producentów biokominków Planika i meksykańska firma Polartktóra jest znana na całym świecie ze swojego zaangażowania w styl kolonialny. Ich meble nie są niczym innym - nazwaliśmy je „Maneristycznym Barokiem”: niewyobrażalnie szalonymi kolorami, dającymi świeże emocje.

Szczególnie interesujące będzie spojrzenie na prace naszych rodaków - kreatywne studio Max Kasymov. Ale z Rosemarie schulz należy uważać i przygotować sal amoniak. Poważnie. Ta niemiecka firma znana jest z produktów z żywych mchów, kwiatów naturalnych i sztucznych oraz innych odmian roślin. Możesz przypadkowo zemdleć.

Rosemarie schulz

Vincent Sheppard

Rosemarie schulz

Rosemarie schulz

Ogromna przestrzeń hali jest podana w podstawach nowoczesnego wnętrza, smaków przyszłości, kreatywności kuchni i rzadkich produktów. Bardzo małe akcesoria lub przedmioty kreatywności można natychmiast kupić. W części kompleksu, w pobliżu hali 6, będzie można znaleźć produkty następujących firm: Bugatti, Gien, Koziol, De Buyer, Cristal de Sevres, Zack GmbH, Spiegelau, Schott Zwiesel, Boker Manufaktur Solingen, Iittala.

Radzimy zwrócić uwagę na jasną markę. IVV Codziennie. A także na designerskich daniach z Wybór ASArękodzieło Hoganasgruppenurządzenia kuchenne Legnoart, droga i kreatywna marka Blomusnadaje się do zaawansowanych technologii i oczywiście na Termos. Który wymyślił termos.

Boker manufaktur solingen

Boker manufaktur solingen

W obszarze zwanym Complements możesz spojrzeć na różne akcesoria - wazony, szkatułki itp. - z marki Chic Antique Denmark lub niedrogie elementy dekoracyjne z Cotetable. A w części sali, oznaczonej jako Fragrances, właśnie gwarantował aromatyczny cios. Perfumy i akcesoria od Christian Lacroix, Esteban, Parks London i Karl Lagerfeld - nie stracisz, jeśli tu pójdziesz!

Chic Antique Denmark.

Christian lacroix

Chic Antique Denmark.

Sceny wnętrza - tutaj kładzie się na nie nacisk. Na przykład prezentuje ekskluzywne ręcznie robione meble. Boca do lobo z Portugalii podbił cały świat. Albo inny przedstawiciel tego małego kraju - Munnaoferując Art Deco jako coś wyjątkowego, jasnego i eleganckiego. Pamiętaj, aby odwiedzić. Jak znakomita marka Agrestii surowy niemiecki producent Furstenbergi Leglei Villaryi Sieger. Szczególna uwaga na Moser - jedna z najbardziej znanych marek kryształów. I porcelana Limoges z Robert Haviland.

Emanuel ungaro w domu

Emanuel ungaro w domu

Jak wspomniano powyżej, istnieją prace wielu znanych projektantów, innowacyjnych i doskonałych. W tym pokoju spotkasz się Anna Muravinamożesz także zobaczyć najfajniejsze oświetlenie z Włoch. Każdy, kto tęskni za designerskim światłem i bardzo zwięzłą formą lamp, musi uciekać Artemide. A dla nowych wrażeń związanych z płytką możesz spojrzeć na stoisko Grupa Porcelanosa.

Grupa Porcelanosa

Grupa Porcelanosa

Na każdej wystawie Maison & Objet Ceremonia wręczenia nagród „Projektant Roku”. Tym razem upragniona statuetka zajmie architekt wnętrz - Brytyjczyków Ilze Crawford (Ilse Crawford). Jest to znane z wyprzedzeniem, ale o ile nowe i interesujące można znaleźć w Paryżu w pierwszych dniach jesieni!

Oficjalny przedstawiciel Maison & Objet w Rosji i WNP stoi francuskie centrum projektowe. Edycja portalu Roomble.com wyjeżdża również do Paryża, aby szybko omówić wszystkie wydarzenia, które się tam odbywają, i pokazać fajne wiadomości, o których wszyscy będą mówić w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Do zobaczenia!

Obejrzyj film: Обзор выставки Maison&Objet 2017 Paris (Kwiecień 2020).

Loading...