Wiadomości i wydarzenia

Wywiad z projektantem Samuelem Mazzą podczas otwarcia salonu Milano Home Concept

30 listopada, otwarcie flagowego salonu Milano Home Concept w centrum handlowym „Riviera”. W wydarzeniu uczestniczył Samuel Mazza, błyskotliwy projektant, który stworzył kilka mebli dla włoskiej marki. Zadaliśmy mu kilka pytań i nauczyliśmy się wielu interesujących rzeczy.

Koncepcja domu Milano W naszym kraju stanie się to, czego ostatnio brakuje rosyjskiemu wnętrzu. Prawdziwe włoskie meble, wysokiej jakości, wygodne, stylowe i przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, a jednocześnie w przyjemnej cenie.

Powyżej marki Koncepcja domu Milano działa duży i utalentowany zespół. Ale szczególny aplauz przypadł głównemu bohaterowi wieczoru - legendarnemu projektantowi Samuelowi Mazzie, o którym wie cały świat.

W latach 80-tych Samuele Mazza zaczynał jako projektant mody, a nawet napisał ponad trzy tuziny książek o modzie i designie - to bardzo niezwykły fakt dla biografii projektantów, zazwyczaj są oni całkowicie pochłonięci głównym zajęciem.

Jak już powiedzieliśmy, Samuele Mazza odniósł sukces w modzie, ale jeden szczęśliwy dzień dla świata wnętrz postanowił zmienić dziedzinę działalności, pogrążył się w wystroju wnętrz i szybko zyskał tytuł geniusza. Ale Samuel nie ma nawet projektanta edukacji profilowej!

W rzeczywistości nie ma dużej różnicy między ubraniami a meblami. Wszakże meble „ubierają” dom jako rodzaj ciała. Projektanci ubrań i wnętrz starają się równie dobrze zastanowić, jakie formy i materiały są odpowiednie dla osoby lub domu. Jedyną różnicą jest to, że ludzie ubierają się w ubrania, a dom ubiera ludzi.

Samuele Mazza do Milano Home Concept

Samuele Mazza do Milano Home Concept

Samuele Mazza do Milano Home Concept

Samuele Mazza do Milano Home Concept

Samuele Mazza do Milano Home Concept

Samuele Mazza do Milano Home Concept

Samuele Mazza do Milano Home Concept

Samuele Mazza do Milano Home Concept

Samuele Mazza do Milano Home Concept

Samuele Mazza do Milano Home Concept

Samuele Mazza do Milano Home Concept

Samuele Mazza do Milano Home Concept

Z modnej przeszłości Samuela Mazza nabrała zwyczaju wykonywania pracy dla kobiet. Dlatego jego kreacje są zawsze skierowane do niego - zmysłowe, seksowne, zalotne. Według Samuela, wnętrze bez kobiety nigdy nie będzie kompletne, ponieważ człowiek ma zupełnie inny sposób myślenia i rolę w domu.

Świat jest w rękach kobiet: decydują, jak wychować dziecko, kiedy zatrzymać historię miłosną, co kupić, a co nie. Pozwalają mężczyznom bawić się jego zabawkami, a mężczyzna jest zawsze szczęśliwy, jeśli kobieta kupuje ogromny telewizor, organizuje siłownię lub salę bilardową w domu. Ale tworzenie i organizowanie tego wszystkiego to sprawa kobiety.

Samuele Mazza stworzył wnętrza butikowe Dolce & Gabbana, Gucci, Roberto Cavallii opracował kilka linii mebli dla marek premium. Niemniej jednak uważa, że ​​modne i piękne meble mogą i powinny być niedrogie i szeroko dostępne.

- W przeszłości wydawało mi się, że prawdziwe piękno to przyjemność dla elit. Ale teraz mam silne przekonanie, że piękno powinno być demokratyczne. Zobacz, co stało się w branży modowej: marki takie jak Zara, stali się twórcami trendów, pomimo niskiego segmentu cenowego. Moda powinna być dla każdego, niezależnie od ilości pieniędzy.

Samuele Mazza często pracuje z celebrytami: projektował domy dla Lenny'ego Kravitza, George'a Michaela, George'a Clooneya i Amber Valens. Jego wnętrza to nie tylko hołd dla mody czy echa z przeszłości mody. Istnieją dla prawdziwych ludzi, dla prawdziwego życia. Stało się dla nas interesujące, że w opinii włoskiego projektanta powinno być w idealnym domu.

W moim idealnym domu powinien być:

  • pies;
  • jeden lub dwa obrazy;
  • ogromna lodówka;
  • coś z antyków;
  • jeden piękny dywan;
  • jeden instrument muzyczny;
  • zdjęcia.

Ale wierzę, że wszystko to może się zmieniać regularnie, tak jak ubrania. Jeśli masz dość starych mebli, nie czekaj, śmiało sprzedawaj je i kupuj nowe. I nie trzeba wydawać dużo pieniędzy. Najważniejsze - pamiętaj: zmiana zawsze czyni cię młodszym!

Obejrzyj film: Bielactwo nie odebrało jej pewności siebie. Jagoda Judzińska w Top Model (Grudzień 2019).

Loading...