Porady i pomysły

Narożnik inspiracji: balkon projektanta Ludmiły Verby

Po co jeszcze balkon, jeśli nie do refleksji i mierzonych rozmów? Tak zdecydowana i projektantka wnętrz Ludmiła Verba, która przekształciła swój własny balkon w przytulny kącik dla inspiracji

Ludmiła Verba, projektantka,

Absolwent International School of Design i brytyjskiej szkoły RODEC, czołowego projektanta studia KAVER DESIGN.

Osobista strona

Ludmiła Verba - profesjonalny projektant. Dużo czasu spędza w swoim studiu, dlatego zawsze marzyła o miejscu, w którym mogłaby odpocząć od zgiełku i skupić się na swoich myślach. I Ludmiła zwrócił uwagę na jej balkon: jest otwarty, jego powierzchnia - 5 metrów kwadratowych. m

Projektant mieszka w ceglano-monolitycznym domu wsi Zarechye regionu Odintsovo. Sama wioska jest bardzo zielona i od 8. piętra, na którym znajduje się mieszkanie Ludmiła wspaniały widok na las. Tworzy wrażenie, że jesteś w naturze. I oczywiście gospodyni naprawdę chciała wpuścić ją do swojego domu - połączyć balkon z tym krajobrazem, aby bez wychodzenia z mieszkania móc wypić filiżankę kawy z rodziną „w altanie wypełnionej aromatami kwiatów w środku lasu”.

Wysiłek wymagał minimum, a wynik przekroczył wszelkie oczekiwania. Projektant postanowił chronić się przed słońcem i pogodą za pomocą markiza - rozwiązanie jest wygodne i uniwersalne. Tkanina dla nich została dobrana z uwzględnieniem kolorów nie tylko przyszłego wnętrza, ale także elewacji budynku, ponieważ nie należy zapominać o elewacji.

Postanowiono wykorzystać odpływ okna otwierającego się na balkon jako mały kontuar barowy, ponieważ nie kradnie cennej przestrzeni i już istnieje. Wystarczyło pozbyć się „rodzimego” żelaznego parapetu i kupić płytki (żeby nie zakłócać skali - małego rozmiaru, ale wystarczająco jasnego, w stylu śródziemnomorskim). Stał się akcentem w strefie rekreacyjnej. I na improwizowanym kontuarze barowym Ludmiła ułożone świece. W tym domu uwielbiają świecić wieczorem.

Potem przyszła kolej na zakup mebli. Drewniane i bambusowe wymagają specjalnej pielęgnacji i przestrzeni do przechowywania w okresie zimowym, więc wybór padł na wiklinowe meble wykonane z materiału syntetycznego. Jest bardzo wygodny i piękny, nie wymaga specjalnej opieki i nie można go zdjąć na zimę.

Pozostał głównym elementem - doniczki z kwiatami. Na ogrodzeniu wisiały prostokątne garnki. Jasne rośliny rozcieńczyły kojące kolory przestrzeni i wypełniły powietrze wspaniałym aromatem. Z powodzeniem uzupełniają krajobraz za oknem i częściowo ukrywają terytorium prywatne przed widokami sąsiadów.

Dzięki tym technikom udało się stworzyć magiczną atmosferę, w której projektant lubi spędzać czas.

Obejrzyj film: Niesamowite pomysły i inspiracje z palet #4 (Kwiecień 2020).

Loading...