Apartamenty i domy

15 niezwykłych domków letnich, które Cię oczarują

Co może być w domu, jak nieograniczona jest wyobraźnia architektów i jakie są ich najśmielsze pomysły? Wszystko to dowiesz się z naszego artykułu.

Lato dobiega końca, ale o wiele więcej spędzi co najmniej miesiąc w kraju, zbierając i ciesząc się ostatnimi ciepłymi dniami. Niezależnie od tego, czy masz domek, oferujemy spojrzenie na najbardziej oryginalne domy, które kiedykolwiek powstały. Być może zainspirują kogoś do zakupu lub przerobienia ich wiejskiego domu.

Chata w lesie

Ten dom w kształcie rombu jest jednym z 4 pokoi w hotelu. A pomysł jego stworzenia należy do francuskiego projektanta Matali crassé (Matali Crasset). Znajduje się we francuskiej prowincji Lorraine. Samo dwupiętrowe stoisko jest wyposażone w niezbędne meble i piec opalany drewnem. Na najwyższym piętrze są tylko dywany.

Domek na drzewie

Nie tylko dzieci kochają domy na drzewach! Nawet jako dorośli wciąż nie mają nic przeciwko relaksowaniu się w jakimś oryginalnym miejscu. Na przykład w hotelu Treehouse Point, który znajduje się na drzewie i który można wspinać się tylko po schodach.

Dom z żywymi ścianami

Ten dom znajduje się w Brukseli. Jego 3 ściany pokryte są żywą roślinnością, przez którą widoczne są tylko okna.

Log Cabin

To nie jest tylko kupa drewna opałowego, to studio muzyczne kompozytora Hansa Lieberga. Wszystko się układa, jeśli otworzysz okna. Ale znalezienie drzwi prowadzących do domu będzie trudniejsze. Inny kompozytor wyposażył swój dom w koła, dzięki czemu można go łatwo przenieść w inne miejsce.

Dom w oceanie

To nie jest tylko dom na środku oceanu, to restauracja The Rock na Zanzibarze (Afryka), w fantastycznie pięknym miejscu. Podczas przypływu podstawa domu idzie pod wodę, a goście mogą do niego dotrzeć łodzią. A kiedy woda się cofnie, możesz dotrzeć do niej przez otwarte dno.

Chata na Hawajach

Ten drewniany dom ze spadzistym dachem zbudowany jest na Hawajach. Jay Nelson. Świetne miejsce na relaks w tropikalnym buszu!

Biały dom w lesie

Trzech studentów z Uniwersytetu w Bauhaus, który znajduje się w Niemczech, opracowało ten mały dom podczas studiów. Nadali mu kreatywne imię - Seelenkiste („Schronienie Ducha”).

Na poziomie górskim

Jeśli chcesz uciec od wszystkich, musisz dostać taki dom. Bez zaproszenia nikt nie będzie się włóczył, ponieważ ten dom znajduje się w szkockich górach.

Dom krzywa

Ten zygzakowaty dom wykonany jest w formie sześciokąta z diamentem. Stoi na 3 nogach, szczuple bardzo mocno. Z boku wydaje się, że się przekręcił. Ale jeśli zajrzysz do środka, możesz się upewnić, że jego poziomy są w porządku.

Kameleon House

W zależności od kąta patrzenia na ten dom będzie on biały lub czarny. Kabina Chameleon jest budowana w Szwecji.

Dom w kształcie krzyża

Architekt Dachi Papuashvili Nazwał ten oryginalny projekt „Skit”. Dom jest całkowicie wykonany z drewna. Jest kuchnia, gabinet, łazienka i sypialnia, a na dachu znajduje się piękna weranda.

Zimowy dom

Powierzchnia tego uroczego domu wynosi tylko 18 metrów kwadratowych. m. Został zbudowany w rejonie Moskwy przez architekta Andrey Bugaev.

Przezroczysty dom

Dom został zaprojektowany przez holenderskie studio projektowe. Biuro Ira Koers. Jego ściany są wykonane z przezroczystych szklanych paneli i wpuszczają dużo światła do domu.

Złożona geometria

Ten projekt jest architektem Didier Faustino (Didier Faustino) z Mezarchitektury Doskonale pasuje do otaczającego krajobrazu. Dom jest jak ogromny kryształ, a jego okna wpuszczają dużo światła.

Przezroczysty dom

Nigdy nie próbowałeś żyć na widoku? Wszystkie ściany tego letniego domu są wykonane ze szkła. Możesz więc podziwiać piękne wieczorne zachody słońca bez wychodzenia z domu. W takim przypadku wszyscy sąsiedzi w dzielnicy będą mogli cię podziwiać.

Loading...