Apartamenty i domy

Dom dla prawdziwych mężczyzn: 70-metrowe mieszkanie w Paryżu

Jak stworzyć jasne, funkcjonalne, nowoczesne i jednocześnie najprostsze w czyszczeniu wnętrze? Analizujemy przydatne techniki francuskiego projektanta Glenna Medioniego, który stworzył wygodną przestrzeń dla samotnego ojca i jego 5-letniego syna

Dom, w którym jest interesujący dla dziecka i jest wygodny dla osoby dorosłej. Zadanie to zostało postawione przed projektantem przez właściciela 70-metrowego mieszkania znajdującego się na piątym piętrze nowoczesnego domu w Paryżu, zaledwie dwie przecznice od Buttes-Chaumont, jednego z największych parków miejskich. Ta mała, ale bardzo przyjazna rodzina uwielbia jasne kolory i aktywny wypoczynek. Właściciele chcieli zoptymalizować dostępne mierniki, aby uzyskać jak najwięcej wolnej przestrzeni i powietrza, ale wszystko, co było potrzebne, można było łatwo usunąć na ich miejsce i nie powodowało problemów podczas czyszczenia. Resztę ojca i syna pozostawiono w gestii zaproszonego projektanta. Glenn Medioni.

Glenn Medioni, projektant, właściciel i założyciel biura architektonicznego i projektowego Glenn Medioni

Młody paryski projektant otworzył swoje biuro architektoniczne w 2010 roku. Zespół pięciu osób - dwóch projektantów wnętrz, grafik, architekt i inżynier - specjalizuje się w renowacji i modernizacji prywatnych apartamentów w nowoczesnym stylu. Źródła inspiracji: modernizm, skandynawski design i orientalny minimalizm. Pomimo faktu, że założyciel studia jest projektantem, zespół znany jest z funkcjonalnego podejścia do planowania przestrzeni i udanych rozwiązań projektowych.

glennmedioni.com

Glenn Medioni, projektant:

- Właściciel mieszkania jest bardzo przywiązany do syna i chciał przede wszystkim wziąć pod uwagę interesy dziecka. Nie powiedział nam, co robić pod względem koloru lub kształtu. Ale bardzo dokładnie zrozumiał, że obaj potrzebowali w praktyce. Dużo światła, dużo swobody i ciepła, jasne kolory i wygodne przechowywanie. Dlatego zaczęliśmy od usunięcia maksymalnej liczby przegród i drzwi. Tylko łazienka i obie sypialnie, ojciec i syn, są zamknięte, wszystkie inne pokoje swobodnie wpadają na siebie.

glennmedioni.com

Niewielki hol wejściowy prowadzi bezpośrednio do serca mieszkania - otwartego salonu z jadalnią, który w razie potrzeby jest biurem. Cała przestrzeń jest wizualnie zjednoczona przez ścianę pokrytą pionowymi drewnianymi listwami, które dzielą trzy przesuwne drzwi na wzór 45 stopni. Reiki montowane są na ciemnych arkuszach walchromianu - płycie pilśniowej na bazie żywic organicznych i naturalnych barwników, która łączy w sobie wszystkie zalety drewna i tworzywa sztucznego, jest trwałym, odpornym na wilgoć i przyjaznym dla środowiska materiałem.

Glenn Medioni, projektant:

- Dla mnie, jako projektanta, główna idea tego pomieszczenia koncentruje się na prostych formach geometrycznych, które współdziałają ze sobą. I chciałem dodać tam dynamikę graficzną - rytm. Ten cel jest obsługiwany przez wyraźny wzór na drewnianej ścianie. I kontrastuje z prostokątnymi kształtami przeciwległego białego systemu przechowywania. Wykonany jest w całości na zamówienie według naszych rysunków i zawiera szafki oraz biurko. Obszar szafki jest podświetlony na jasno żółty - i dodaje energii czystego koloru.

glennmedioni.com

Zamknięta biała część szafek jest bardzo zwięzła, ale jasna: biała forma z błyskami żółtego koloru, podzielona na równe lakierowane prostokąty-drzwi bez uchwytów. A ponieważ wygląda prawie nieważko. Wrażenie „pływających mebli” pomaga stworzyć niewielką przestrzeń pozostawioną na suficie i podłodze. O zmierzchu optymistyczny kolor jajek podkreśla oświetlenie LED: kolorowe nisze są przeznaczone na książki, zdjęcia rodzinne i ważne drobiazgi.

Ciekawym i wygodnym rozwiązaniem jest specjalna komora na klucze i portfel na końcu mebla, podobny do skrzynki pocztowej, dzięki czemu właściciel nie musi pamiętać za każdym razem, gdy to wszystko umieścił.

Kuchnia i łazienka

Kuchnia, zaprojektowana jako kontynuacja „płynącej” przestrzeni, jest jednak oddzielona od części dziennej. Jest to mały, wąski pokój z oknem, w którym znajduje się krótki blat barowy do jedzenia „na każdy dzień”, z dedykowanym obszarem roboczym. Meble wykonane według rysunków Medioni powtarza formy systemu przechowywania w salonie. Z góry minimalistyczne szafki z błyszczącymi elewacjami są pokryte eleganckim blatem z marmuru z Carrary, a jedna ze ścian jest pomalowana w półmatowy ciemnoszary kolor, aby uzyskać kontrastowy efekt.

Łazienka musiała zostać powiększona i powiększona poprzez połączenie z toaletą, aby umieścić w niej dużą pralkę, suszarkę, prysznic i wannę. Meble o indywidualnym wyglądzie pomogły ponownie zaoszczędzić miejsce - zostały wykonane w biurze Medión z orzecha i sztucznego kamienia corian. Jedyne drzwi prowadzą do łazienki, gdzie listwy są osadzone na matowym szkle, dzięki czemu światło dzienne może przenikać do pokoju.

Sypialnia ojca jest zaprojektowana w stylu japońskiego minimalizmu. Dominują w nim proste linie i kontrastujące kolory. Ściany są pomalowane na niebiesko-szary i biały, na podłodze jest tradycyjna słoma ryżowa przystosowana do podłóg.

Całkowitym przeciwieństwem jest sypialnia syna.

Glenn Medioni, projektant:

- Ojciec specjalnie wybrał większy i lżejszy pokój dla syna, aby ułatwić mu grę. Jeśli sypialnia ojca ma około 10 metrów z małym oknem, sypialnia syna ma ponad 13 metrów kwadratowych i duże szklane drzwi na balkon. Klient poprosił mnie, żebym był bardziej odważny z kwiatami, aby uczynić dziecko bardziej zabawnym i ciekawym. Wybrałem orzeźwiającą kombinację niebieskiego, żółtego i białego. Nawet podłoga jest „rozłożona”.

glennmedioni.com

Aby pozostawić dziecku jak najwięcej miejsca na gry na świeżym powietrzu, cały obszar funkcjonalny był skoncentrowany na jednej ścianie. Jest łóżko piętrowe, mały stolik i szafy na ubrania oraz do przechowywania zabawek. Podobnie jak w salonie, chłopiec wykonał kilka oddzielnych nisz w celu umieszczenia najbardziej ukochanych przedmiotów - aby pomóc początkującemu kolekcjonerowi.

Aby zaoszczędzić miejsce i optymalne wykorzystanie systemów przechowywania, wszystkie podstawowe meble zostały zaprojektowane przez biuro architektoniczne indywidualnie. Niemniej jednak, w tym wnętrzu wiele przedmiotów i akcesoriów: od światła do grupy jadalnej, specjalnie dobranej, aby nadać jej charakter i nastrój.

Obejrzyj film: The Great Gildersleeve: Gildy the Athlete Dinner with Peavey Gildy Raises Christmas Money (Luty 2020).

Loading...