Apartamenty i domy

Prywatne mieszkanie z poddaszem i dostępem do dachu

Jaki jest cel utrzymywania kuchni za szklanymi ścianami, czy można łączyć deski z panelami 3D, czy warto zastąpić lampy taśmami neonowymi i dlaczego rozmiar nie jest najważniejszy dla sypialni ... Przeczytaj o tym w naszym nowym materiale

Obecnie coraz częściej widzimy projekty oparte na historycznych budynkach, które widziały światło 100, 200, a nawet 300 lat temu. Ten dom ma nieco ponad 50 lat, ale patrząc na to, wydaje się, że widzisz mijającą erę, która w ostatniej chwili ktoś złapał za rękaw i odsunął. Ten ktoś jest włoską firmą o prostej nazwie. Budynekspecjalizuje się w budowie, projektowaniu, przekształcaniu i wdrażaniu innowacyjnych technologii w projektach o bardzo różnej historii.

Dom o nazwie Numer 6 był kiedyś bankiem, a teraz jest kilka apartamentów, z których niektóre są dwukondygnacyjne, mają własny dziedziniec i najbardziej starannie zachowaną architekturę zewnętrzną.

Jedno z mieszkań na najwyższym piętrze uderzyło w naszą wyobraźnię kilkoma znaleziskami na raz. Po pierwsze, odbiór pomieszczeń akwariowych często spotykanych w budynkach biurowych jest tu realizowany w dość nietypowy, ale spektakularny sposób.

W szklanym „akwarium” leży kuchnia, po obu stronach której znajduje się jadalnia i salon. Dzięki temu architektom udało się pozostawić przestrzeń warunkowo otwartą i oszczędzić na oświetleniu elektrycznym - dzięki przezroczystym ściankom wystarczyło zamontować tylko kilka taśm neonowych LED.

Opinia redakcyjna:

- Wariant z kuchnią wystawową nie nadaje się dla rodziny, która kocha „szybko” lub kupuje jedzenie. W takim mieszkaniu proces gotowania wzrośnie do poziomu prawdziwej sztuki, godnego podziwu innych. Jednakże, jeśli nie możesz kochać łyżek kucharzy, powinieneś także spróbować przekształcić kuchnię w scenę. A tam już kto wie ...

Opinia redakcyjna:

- Zwróć uwagę na przemyślane scenariusze oświetleniowe. Jest to ważny punkt absolutnie w każdej przestrzeni i we wnętrzu, w szczególności ze szklanymi przegrodami. Światło - główne narzędzie, które tworzy nastrój i zmienia go w zależności od intensywności, temperatury i koloru. Dlatego, jeśli nie jesteś pewien, czy możesz wziąć pod uwagę wszystkie niuanse, lepiej zaprosić specjalistę - projektanta wnętrz.

Drugą rzeczą, którą zauważyliśmy, jest podłoga na poddaszu, gdzie znajduje się biała sypialnia, otwarta łazienka i strefa relaksu. Sypialnia jest obszyta rozjaśnionym drewnem i panelami 3D. Muszę powiedzieć, że to połączenie jest usprawiedliwione. Wraz z oświetleniem neonowym przestrzeń o złożonej architekturze wewnętrznej wygląda bardziej niż interesująco.

Strefa relaksu z przeszkleniem panoramicznym zostanie szczególnie doceniona przez innych najemców apartamentów, którzy nie chcą marnieć w społeczeństwie telewizyjnym.

Obejrzyj film: Sypialnia na poddaszu pomysł na adaptację strychu z oknami na przeciwległych połaciach dachu (Luty 2020).

Loading...