Wiadomości i wydarzenia

Tulipany, bonsai, gerbery i piwonie - wiosna przyszła do „ogrodu farmaceutycznego”

W Ogrodzie Botanicznym MSU „Ogród Aptekarskiego” odbywa się właśnie XVII Wiosenny Festiwal Kwiatów - nigdzie nie zobaczysz tylu zapachów, kwiatów i aromatów!

Półtora tygodnia temu pierwsze tulipany w Moskwie rozkwitły w Ogrodzie Botanicznym Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego pod nazwą „Ogród Aptekarskiego”, a teraz można zaobserwować prawdziwy zgiełk kolorów i zapachów. Drzewa owocowe i kwiaty, rośliny i pierwiosnki są bardzo ciepłe w szklarniach, tak wiele rozkwitło pod koniec kwietnia. Zebrane są żonkile i magnolie, bzy i hiacynty, rododendrony i jabłka, śliwki i wiśnie, gruszki i sakura, gerbery i bonsai, piwonie i setki innych!

22 kwietnia rozpoczęła się pierwsza wystawa Gerber w Rosji. Podczas świąt majowych będzie można zobaczyć na własne oczy kwitnienie wielu rodzajów tulipanów, w tym tulipanów egzotycznych! Następnie od 12 maja rozpocznie się wystawa drzewek bonsai, a trochę później kwitną piwonie drzew. Łatwo zgubić się w tym designerskim ogrodzie kwiatowym, ponieważ „ogród Aptekarsky” z roku na rok ustanawia rekord liczby nie tylko odwiedzających, ale także wszystkich rodzajów kwiatów.

Oprócz naturalnych inspiracji goście mogą uczestniczyć w kursach mistrzowskich na przycinaniu drzew lub wieczornych koncertach na świeżym powietrzu. XVII Wiosenny Festiwal zakończy się 1 czerwca - jest jeszcze dużo czasu, aby odwiedzić wyjątkowe miejsce, w którym zebrały się najjaśniejsze i najbardziej czarujące kwiaty z całego świata. A co najważniejsze - obraz kwitnienia co tydzień zostanie całkowicie zmieniony!

Obejrzyj film: ABC TV. How To Make Leucospermum Paper Flower From Crepe Paper - Craft Tutorial (Kwiecień 2020).

Loading...