Porady i pomysły

Nie rób tego! 13 typowych błędów w projektowaniu wnętrz

Tworząc wnętrze, nie powinieneś skupiać się tylko na swoim naturalnym sensie, ponieważ wszyscy popełniają błędy. Zebraliśmy dla Ciebie kolekcję najbardziej popularnych.

Nikt nie jest odporny na błędy, nawet profesjonaliści. Co możemy powiedzieć o nas, starając się stworzyć komfort we własnym domu? Nasz niewielki wybór nie będzie w stanie uchronić Cię przed wszystkimi błędami, ale z pewnością pomoże Ci nawigować i znaleźć jedyną prawdziwą ścieżkę do wymarzonego domu.

Więc czego nie powinieneś robić?

1. Wnętrze w jednym kolorze

Wnętrze jest w jednym kolorze. Mieszkanie w odcieniach beżu jest wariantem, w którym wygrywają wszyscy: wygodne, jasne i ... nudne. Ale dom to twoje odbicie, projekcja twojego świata. Czy on jest beżowy? Może nadszedł czas, aby go rozcieńczyć parą nowych odcieni?

2. Góry poduszek

Komfort składa się ze szczegółów, ale nie z ich ilości. Dlatego nie należy przesadzać nawet z najbardziej ulubionymi akcesoriami. Na przykład, nie byłoby miło grabić kolekcję poduszek za każdym razem, aby usiąść na kanapie.

3. Sztuczne rośliny

Bez względu na to, jak są realne, jest to podróbka, która zbiera tylko kurz. A kwiaty z plastiku i w ogóle powodują zły układ asocjacyjny.

4. Meble wzdłuż ścian

Ta sztuczka dotyczy wyłącznie parkietów tanecznych. Wnętrza mieszkalne, stworzone zgodnie z zasadą maksymalizacji wolnej przestrzeni w centrum, wyglądają biednie i niewygodnie.

5. Tapicerka, której nie można oczyścić

Nawet socjopatyczny perfekcjonista nie może być w 100% pewien w przyszłości. Miejsca mogą pojawiać się w najbardziej nieoczekiwanych miejscach z najbardziej nietypowych powodów. Dlatego meble tapicerowane powinny być jak najbardziej praktyczne.

6. Puste okna

Brak zasłon jest istotny w loftach i wnętrzach w stylu skandynawskim. W większości innych przypadków okna wymagają przemyślanej i starannej dekoracji.

7. Przedawkowanie akcesoriów

2 półki z porcelanowymi kotami, historia 5 pokoleń twojej rodziny w uroczych plastikowych ramach i bogata kolekcja reprodukcji hiszpańskich fundamentalistów mówią o tobie jako o entuzjastycznej i wieloaspektowej osobie, ale nigdy nie przyniosą korzyści wnętrzu.

8. „Złe” światło

Światło i kolor - podstawa każdego wnętrza. Dlatego bez względu na to, jak ostrożnie myślisz o sytuacji, zbyt słabe, ostre, jasne lub po prostu niewystarczające oświetlenie może zaprzeczyć wszelkim wysiłkom.

9. Elementy niefunkcjonalne

Zegarek z głośną bitwą, przypominający alarm, żeliwny koń na stole, który można podnieść tylko w towarzystwie 2 silnych mężczyzn, i to designerskie krzesło, na którym nikt nie lubi siedzieć, może i wygląda świetnie, ale to nie jest łatwiejsze życie. A jeśli denerwujesz się we własnym domu, może istnieć tylko jedno rozwiązanie i wiesz o tym.

10. Labirynt mebli

Jeśli ciągle natkniesz się na to samo krzesło, musisz je przesunąć. Ta sama zasada dotyczy wszelkich przedmiotów, które utrudniają ci komfortowy pobyt w domu i poruszanie się po niej: jeśli jest ich zbyt wiele, nie krępuj się przebudować. Uwierz mi, przemyślane, przytulne wnętrze znacznie zmniejszy stres w Twoim życiu.

11. Wnętrze w tym samym stylu

Każdy z nas ma swój własny charakter, własny styl życia. To samo dotyczy wnętrza: nudzi się jednolitość stylu. Co więcej, tworzenie czegoś nowego jest zawsze bardziej interesujące niż działanie na szablonie. Oczywiście, jeśli jesteś znanym architektem lub wybitnym projektantem, wszystko jest dozwolone. W innych przypadkach należy uważać, aby nie spowodować otępienia.

12. Twórczy bałagan

W pracowni artysty lub w warsztacie wynalazcy przemyślane zaburzenia pracy są powszechne i konieczne dla wielu, ale jest to całkowicie nie do przyjęcia dla wnętrza mieszkalnego. Wszystkie stare i niepotrzebne bezzwłocznie, wyślij na złom.

13. Nie twój styl.

Loft może być popularny tysiące razy i idealnie wpasować się w warunki twojego mieszkania, ale jeśli ściany z cegieł i okablowanie zewnętrzne sprawią, że będziesz miał lawinowe ataki gorzkiej melancholii, nie próbuj zmusić się do podążania za trendem, poszukaj swojego stylu i nie żałuj.

Loading...