Porady i pomysły

Co to jest zapięcie karetki i co je?

Stara metoda wykończenia karetki może być używana w nieoczekiwany sposób w nowoczesnych pomieszczeniach do różnych celów.

Zapięcie karetki to bardzo ciekawa technika dekoracji. Jeśli wcześniej był używany wyłącznie do dekoracji wnętrz wagonów (stąd nazwa), jest obecnie często stosowany w projektowaniu wnętrz do tapicerowania mebli, ścian i sufitów. Zastosowanie jastrychu w projekcie pozwala uzyskać ciekawe efekty optyczne, np. Wizualnie zwiększyć wysokość sufitu.

Tradycyjnie taki podział powierzchni uzyskuje się przez naprężenie skóry lub monotonnej tkaniny. Jednak projektanci biura „ArchPoint” używają tej techniki z nietypowymi materiałami, nadając reliefowy wzór nie tylko aksamitowi lub skórze, ale także filcowi, tynkowi, płytce ceramicznej, a nawet betonowi i marmurze.

Projektanci biura używają jastrychu do dekoracji drzwi, ścian, lamp, a nawet podłóg. Więc w restauracji Klub Clumba na podłodze znajduje się nadruk z nadrukiem, który jest wydrukowany tak dobrze, że tworzy efekt miękkiej podłogi. Taki efekt wow jest jednym z zastosowań jastrychu.

Ponadto czterostronna osnowa zapewnia komfort wnętrzu, dzięki czemu atmosfera jest bardziej zrelaksowana. Na przykład w restauracji Selfie Z każdego punktu w pomieszczeniu widać betonową ścianę z wypukłym wzorem, który sprawia, że ​​beton jest cieplejszy, bardziej miękki, a jednocześnie pozwala projektantowi wykorzystać wszystkie możliwości nowoczesnego, trwałego materiału.

W sklepie z bronią „Kołczuga” stół służy jako tło dla eksponatów, drogich beczek, tworząc atmosferę muzealną.

Oznacza to, że czterokołowy układ jezdny okazuje się być bardzo wygodną teksturą, którą można przekształcić, „bawić” ze skalą i głębią reliefu, i wykorzystywać w zupełnie innych projektach.

Obejrzyj film: MAGICZNY STANIK Z INSTAGRAMA?! (Październik 2019).

Loading...