Porady i pomysły

Jak zaaranżować narożniki w mieszkaniu: 9 bardzo przydatnych wskazówek

Czy twoje wnętrze jest prawie idealne, a tylko samotny pusty kącik łamie harmonię? Zebraliśmy 9 pomysłów, co może wypełnić tę pozornie niewygodną przestrzeń i sprawić, by była bardziej funkcjonalna

Kąty w nowoczesnych apartamentach są nie tylko proste i nie zawsze znajdują się tam, gdzie są wygodne. Oczywiście, można ułożyć meble na ścianie lub udawać, że rogi w pokoju nie istnieją, ale takie wnętrze, po pierwsze, nie będzie przytulne, a po drugie - nie w pełni wykorzysta swój potencjał. W tym materiale rozważamy 9 sposobów dekorowania, maskowania lub, przeciwnie, korzystne jest podkreślenie narożników w pomieszczeniu i zrozumienie, w jaki sposób uczynić je bardziej funkcjonalnymi.

Rośliny domowe

Bezpretensjonalna roślina domowa to prosty i skuteczny sposób na wypełnienie pustego rogu, ale samo ściśnięcie wanny z kwiatem między sofą a ścianą nie wystarczy. Aby roślina nie wyglądała na samotną, weź za nią piękną dużą doniczkę i dodaj do pokoju co najmniej jednego zielonego człowieka. Jeśli rozmiar pomieszczenia na to pozwala, zamiast pojedynczego kwiatu w rogu można umieścić całą kompozycję: w tym przypadku wybierz rośliny i doniczki o różnych rozmiarach i wysokościach, ale w tym samym stylu.

Systemy pamięci masowej - czegoś, czego zawsze brakuje, nawet jeśli mieszkasz w przestronnym mieszkaniu. A na małych przestrzeniach bitwa toczy się o każdy centymetr, a rogi nie powinny być puste. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na kompletną szafkę lub półki, wypełnij przestrzeń narożną kompaktowymi półkami i przechowuj na nich drobne przedmioty, książki lub naczynia.

Kolejne powszechne rozwiązanie podczas robienia narożnika - aby umieścić tam wygodne krzesło. Ta opcja jest idealna zarówno do salonu, jak i do sypialni, pokoju dziecięcego i zasadniczo każdego pomieszczenia w domu. Wypełnij swoje ulubione krzesło tkaninami, na przykład dekoracyjnymi poduszkami i miękkim dywanem, przemyśl lokalny scenariusz oświetlenia i umieść obok niego półki z książkami - będziesz miał bardzo przytulny i przytulny kącik do czytania i relaksu.

Moje światło, lustro

Lustra nie tylko wizualnie powiększają i wypełniają przestrzeń powietrzem, ale także doskonale maskują cechy konstrukcyjne, które nie pasują do Ciebie. Połóż na podłodze lub powiesić na ścianie lustro w pięknej ramce - a niewykorzystany kąt znika, ukryty za refleksją. W łazience możesz użyć dwóch identycznych luster, umieszczając je blisko siebie.

W standardowym mieszkaniu nie zawsze jest możliwe zorganizowanie oddzielnego pokoju, więc musisz uciekać się do sztuczek: użyj przekształcających mebli, obróć szeroki parapet w stół itp. Podobnie, każdy nieużywany róg jest odpowiedni do tego celu: umieść w nim mały stolik lub zbuduj blat, zorganizuj odpowiednie oświetlenie - a kompaktowe miejsce pracy jest gotowe!

Piękna lampa

Nawet jeśli w salonie jest sofa narożna, przestrzeń za nią może nadal wyglądać na pustą. Problem ten można rozwiązać za pomocą pięknej lampy podłogowej, która jednocześnie tworzy dodatkowe źródło światła i wypełnia pusty narożnik. Ponadto lampy podłogowe dobrze współgrają z dekoracją fotela i ściany: może to być zdjęcie, wysokiej jakości zdjęcie w ramce lub nietypowy zegar.

Wieszak przy wejściu

W korytarzu mały narożnik może służyć jako miejsce na wieszaki: może to być model podłogowy z haczykami do odzieży wierzchniej lub wieszak. Aby zwiększyć funkcjonalność, uzupełnij ją lekką górną półką, kompaktową szafką na buty, otomanę lub taboret.

Nie masz wystarczająco dużo miejsca na śniadanie w kuchni, przytulny kącik w salonie lub oddzielny teren rekreacyjny w biurze? Ułóż w wolnym rogu małą sofę z okrągłym stołem i wykorzystaj jako miejsce do picia herbaty, czytania lub gier planszowych. Jeśli goście często przychodzą do Ciebie lub wielu osób mieszka w domu, po drugiej stronie stołu możesz umieścić kompaktowe krzesła lub chińskie stołki ogrodowe.

Jako alternatywa dla rośliny doniczkowej, którą należy się opiekować, można użyć ciekawego obiektu artystycznego do dekoracji rogu: rzeźby, zabytkowe walizki ułożone jedna na drugiej, stara skrzynia lub oryginalny abstrakcyjny wzór. Nawiasem mówiąc, rzeźby naśladujące antyczne wzory świetnie wyglądają nie tylko w klasycznych wnętrzach, ale także w nowoczesnych stylach: od eklektyzmu po minimalizm.

Loading...